Skocz do zawartości

Formalności i koszty adaptacji poddasza


Recommended Posts

Nawet jeśli nie zmieniamy elementów konstrukcyjnych to konstruktor musi przeliczyć czy te elementy są wystarczające. Mieszkanie to zupełnie inne obciążenie niż poddasze.
Link do komentarza
Gość terkoz45
Ocieplenie i wykończenie połaci dachowej kosztowało mnie 16,5 tys. (135m2 liczone po podłodze), oprócz tego w tej cenie goście położyli panele na całej powierzchni nad częścią mieszkalną i podłogę nad garażem, regipsy, a jak czekali jak przyjadę z kasą (dom 40km od mojego miejsca zamieszkania i nie mogłam się urwać z pracy)), bo skończyli kilka godzin wcześniej, to założyli mi lampy, skręcili i powiesili szafki w kuchni - wszystko zrobione b. dobrze i starannie. W dodatku nietrunkowi.
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam. Chcemy zaadaptować poddasze o pow. ok 100m2 . Są już okna dachowe . Mamy w planie 3 sypialnie plus łazienka . Jaki to.moze być koszt ? I czy chcąc zmienić dach na potrzeby łazienki , aby w suficie nie było spadu dachowego czy potrzebuję planu zmieniając ten kawałek dachu na kapliczkę ?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Martyna
Witam Chcemy wyremontować strych i zrobić 3 pokoje oraz lazienke. Mamy do wstawienia 6 okien dachowych bo nigdy tam nie było. Potrzebne będzie projekt i pozwolenie czy tylko zgłoszenie ?
Link do komentarza

Zgłoszenie z projektem wykonanym przez uprawnionego projektanta, o ile nie ma tu dodatkowych czynników. Przykładowo, jeżeli obszar oddziaływania budynku wykracza poza granice działki (choćby z racji położenia mniej niż 3-4 m od którejś z jej granic). W przeciwnym razie wkraczamy na ścieżkę typową dla pozwolenia na budowę. Tu prawdopodobnie chodzi przede wszystkim o zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń, bo na strychu nie było najpewniej pomieszczeń użytkowych. Wymagana dokumentacja projektowa jest praktycznie ta sama co prazy wniosku o pozwolenie na budowę. 

Osobiście rozważyłbym jednak ścieżkę jak przy pozwoleniu na budowę, a nie zgłoszeniu z projektem. W pierwszym przypadku (pozwolenie na budowę) jest bowiem możliwość dokonywania zmian w zatwierdzonym projekcie, a w drugim (zgłoszenie) jej nie ma.

Trochę podstawowych informacji o wymaganiach związanych ze zmianą sposobu użytkowania znajduje się tu:

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/inwestycje-budowlane/chce-zmienic-sposob-uzytkowania/proc_555-zmiana-sposobu-uzytkowania-obiektu-budowlanego

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...