Skocz do zawartości

Wycięcie drzew na działce budowlanej


ashca

Recommended Posts

Cytat

Zalesienie wzrosło jednak warto spojrzeć czy te zalesione tereny nie są z góry przeznaczone pod wycinkę (wszystkie te wierzby elektryczne czy lasy pod stoliki z ikei), bo stawiam, że terenów należących do Lasów Państwowych maleje.



Mylisz się, tam też wzrosło. A tak w ogóle, to nie ma znaczenia gdzie i u kogo wzrosło, bo wycina się tylko te lasy, które mają już minimalne przyrosty albo wręcz żadne, a na ich miejscu od razu sadzi się nowy las.
Link do komentarza
Ale ja nie należę nawet do mniejszości niemieckiej na Śląsku, więc żaden ze mnie german (nie mylić z germanistą icon_biggrin.gif).
Już z tego faktu wynika, o innych nie wspominając icon_rolleyes.gif że nie mam niestety dostępu do tej technologi.

Tak więc sorry, ale nie pomogę Ci w zostaniu szejkiem naftowym... nawet Arystotelesem Papesem Ci nie pomogę zostać. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesiące temu...
pozwolę sobie troszkę odświężyć ten temat, żeby nie zakładać nowego icon_smile.gif

przeglądałem przepisy kiedy można ściąć drzewo bez żadnych opłat/wniosków i jednego mi brakuje. Co z drzewami, które są blisko linii wysokiego napięcia? Wiem, że strażacy przyjeżdżają i przycinają drzewa, które powodują spięcia - czy jest możliwość wezwania ich nim spowodują ów spięcie? Jeżeli tak to jak "blisko" czubek drzewa musi się znajdować od takiej linii?
Link do komentarza
Cytat

A drzewa ścina się tak:



cosik mi się wydaje że tak do końca sam w to nie wierzył .

co nie zmienia faktu iż wyszło po mistrzowsku

Cytat

To nie Straż Pożarna się tym zajmuje tylko ZE. Zgłaszasz do ZE i oni przyjeżdżają i decydują czy ciąć czy nie.



tel. na pogotowie energetyczne 991

z reguły załatwia sprawę - choć czasami trzeba ich pomęczyć icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...