Skocz do zawartości

Tynkowanie zewnętrznych ścian


Recommended Posts

Witam
Będę miał w kwietniu ekipę która będzie mi tynkować ściany zewnętrzne, i mam krótkie pytanie. Chodzi o to aby te tynki odrazu były w jakims kolorze. Czy da się to jakoś odrazu zrobić??
Dzięki za odpowiedzi

P.s. Jeżeli to nie ten dział to proszę o jego przesunięcie
Link do komentarza
Jak najbardziej o tym - są różne wykończenia w zależności od materiału z jakiego wykonana jest ściana.
Przy tradycyjnym tynku nie znam sposobu aby jednocześnie nadać mu kolor... choć w Danii spotkałem się z białym tynkiem cienkowarstwowym, nakładanym bezpośrednio na cegłę, a zachowującym strukturę muru z cegły. Musiałbyś popytać w składach budowlanych czy mają coś takiego. Nakłada się go blachą bezpośrednio na cegłę - tak jak przy nakładaniu tynku na ocieplenie styropianem
Link do komentarza
Cytat

Witam
Będę miał w kwietniu ekipę która będzie mi tynkować ściany zewnętrzne, i mam krótkie pytanie. Chodzi o to aby te tynki odrazu były w jakims kolorze. Czy da się to jakoś odrazu zrobić??
Dzięki za odpowiedzi

P.s. Jeżeli to nie ten dział to proszę o jego przesunięcie



Oczywiście jest taka możliwość. Są to tzw. tynki barwione w masie - silikatowy lub silikonowy.
Zanim wybierzesz kolor możesz skorzystać z programu do kolorowania (wczytując swoje zdjęcie) i modyfikując kolory.
http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazani...rowania-ecorock
Link do komentarza
Nie jestem pewien, czy przedstawiciel ROCKWOOLA w swojej radosnej twórczości zapoznał się z pytaniem...
obawiam się, że potraktował je jako pretekst do zamieszczenia reklamy, która z zapytaniem niewiele ma wspólnego...

Tynki cienkowarstwowe mogą stanowić wyprawę końcową ściany... na równych i odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych , a pytanie wyraźnie określa podłoże jako mur z cegły i możliwość zastosowania bez dodatkowych zabiegów tynku barwionego w masie... Heh, machnąć ręką, przecież ja jestem tylko "specjalistą od słomy" :-)



Link do komentarza
Znam jednego producenta, a to co on sam pisze o swoim produkcie nie do końca spełniłoby chyba wymagania pytającego:

Cytat

W celu uzyskania odpowiedniej, gładkiej struktury oraz zamknięcia porów zaleca się wykonanie na powierzchni tynku perlitowego ostatecznego narzutu tynkiem maszynowym.
Dla poprawienia właściwości mechanicznych tynku oraz ograniczenia szkodliwego wpływu warunków atmosferycznych, a w szczególności penetracji wodą zaleca się impregnowanie tynku specjalistycznym środkiem gruntującym lub pomalowanie ogólnodostępnymi farbami elewacyjnymi.


Link do komentarza
Ale sieczki drobnej to chyba sporo byś uzbierał...
Dołek wykopać, gliny nabrać... pomieszać...
Sporo z tego ciekawych rzeczy da się zrobić.
icon_lol.gif

Mój "Malbork" mnie zmusza do szukania rozwiązań.
Ciut za duży, aby polecieć i kupić tyle i tego, co zalecają jako "najlepsze"
To siedzę, myślę, coś se nabełtam i... sprawdzam co wyszło i czy się nadaje...
Sporo się oczytałem i naogladałem różnych technologii.
Dawniej nie mieli takich materiałów (surowców) jak dziś a budowali DOBRZE z tego co mieli.
Drobne modyfikacje tamtych receptur sprawiają, że wychodzą mi kompozyty tanie i lepsze niż to, co kiedyś stosowano.
Oczywiście, sporo chłamu też się zdarza, bo coś z czymś się np. nie łączy (z zimna, z wilgoci, z innych nieprzewidzianych powodów).
Ale bywa, ze powstają materiały o zaskakujących własnościach!
icon_lol.gif

Adam M.
Link do komentarza
Ha, to dla mnie pieśń przyszłości!
Tymczasem zwykle udawało mi się przerwę świąteczno/noworoczną zrobić, bo poza tym w biegu z jednego końca Europy na drugi...

Wyobraź sobie co się dzieje w tej chwili, kiedy "przysiadłem w blokach startowych" w połowie lutego i śnieg mnie zasypał, a mamy marzec! :(
Gdyby nie internet to pewnie zacząłbym fiksować, a może już zacząłem icon_confused.gif icon_confused.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • 1. Czy wystarczy? A jak podepniesz wyłączniki? Twoja instalacja elektryczna to skansen przedpotopowy, trzeba to jasno powiedzieć. I czas najwyższy pomyśleć o jej całkowitej przebudowie. Po pierwsze, aby była wygodna w użytkowaniu, a po drugie bezpieczna.   2. Oczywiście, ze są nierozdzielone. Tę instalację wykonał kompletny amator, nie mający pojęcia o tym co robić należy.   A w ogóle to się dziwię ludziom, że odmalowują ściany, wyrównują tynk, szpachlują, na Twoich fotkach to widać, a instalacja nie ruszona od czasów króla Ćwieczka. A przecież przy takim bieżącym remoncie byłoby niedrogo i można to wykonywać etapami. Brak myślenia, po prostu. 
    • Na 1000%, niestety... Najwyraźniej mówią o tym zabezpieczenia - ich amperaże i ich ilość - powinno być kilka razy więcej w takim budynku... Tego typu rozdzielnica powinna być dla  każdej kondygnacji oddzielna...   Co tam masz na piętrze, że 10A daje radę na wszystko...   Jak sam chcesz sprawdzić, czy są nierozdzielone, to włącz  na którejś kondygnacji górne oświetlenie (choćby jeden punkt) i jakąś np. lampkę, radio, czy inny odbiornik do gniazdka i wyłącz zabezpieczenie, przypisane tej kondygnacji - i zobacz co się dzieje... Podobne operacje powtórz dla innych kondygnacji...   To niezłe cuda masz w tej Twojej instalacji...     Ta RĄCZKA to raczej tombakowa, nie złota...  
    • Tak też zrobię. Okładzina styropianowa ma 3 cm a sama szczelina z trzech stron komina tyle samo, więc pozostaje mi poszerzyć tylko jedną stronę. Nie za bardzo jednak wiem, jak to zrobić, żeby nie uszkodzić membrany dachowej, która leży na deskowaniu od zewnętrznej strony. Przydałaby się tu mała podpowiedź.   Planowałem otoczyć komin konstrukcją z płyt G-K ze względów estetycznych a że zostanie mi wełny mineralnej po ocieplaniu poddasza, więc chciałem część jej wykorzystać na kominie ale dopiero po zakończeniu prac ocieplających.    Jeszcze jedno pytanie. Jak zrozumiałem, kominiarze będą oddzielnie dokonywać odbioru komina, więc skąd będą wiedzieli czy to wszystko o czym tu mowa, jest zrobione poprawnie, jeśli będzie to trwale zakryte warstwą ocieplenia i płyt G-K ? Chyba nie będą niszczyć poszycia, żeby to sprawdzić ? Zrobię kilka zdjęć jako dokumentację fotograficzną ale nie wiem czy to wystarczy ?   W moim wątku o ociepleniu poddasza szukam odpowiedzi na pytania nie tylko tych dotyczących okien, więc dział "Eksperci Fakro - okna dachowe" raczej utrudnia odnalezienie tematu i potencjalnych rozmówców.
    • Witam ponownie,   chciałbym z tej puszki koło drzwi (nad włącznikiem jednoklawiszowym) poprowadzić zasilanie dla dwóch kinkietów nad łóżkiem (każdy z nich będzie włączany osobnym włącznikiem schodowym). Informacja o instalacji: dwużyłowa, bez uziemienia, system puszkowy, przewody mają jednobarwne płaszcze, ale wewnątrz widać wyraźnie kolory czarny dla fazy i niebieski dla neutralnych. W rozdzielnicy są tylko TRZY wyłączniki: jeden dla całej piwnicy, jeden dla całego parteru i jeden dla całego I piętra i strychu. Przesyłam zdjęcia rozdzielnicy, wnętrza puszki i własnoręcznie wykonany schemat przewodów w tej puszce. Jak widać na schemacie (o ile nie popełniłem żadnego błędu w identyfikacji) mamy tam cztery przewody fazowe skręcone razem i cztery przewody neutralne skręcone razem.    Moje pytania: 1. Czy aby zasilić nowy obwód z tej puszki do nowego włącznika schodowego przy drzwiach, nowego kinkietu nad łóżkiem i nowego włącznika schodowego przy łóżku wystarczy cztery przewody fazowe skręcone razem wpiąć we wtyczkę Wago wtykową na pięć gniazd (nic nie pęknie - już tak zrobiłem pół roku temu w innej puszce) i tak samo zrobić z czteroma przewodami neutralnymi skręconymi razem?   2. Czy fakt, że z tejże puszki podczas remontu kilka lat temu fachowiec (typu złota rączka, nie zawodowy elektryk) poprowadził nowy przewód (widać go na zdjęciu wnętrza puszki, ten nowy przewód ma już żyły kolorowe) zasilający gniazdko za szafą oznacza, że w moim domu obwody gniazdkowe i oświetleniowe są NIEROZDZIELONE? Nie chce mi się odstawiać szafy, ale znalazłem (i załączam) zdjęcie z remontu sprzed lat, w którym bruzda sugeruje że tam za szafą jest gniazdko.   Jeśli chodzi o późniejsze połączenie łączników schodowych to mam to już dobrze opracowane.   z góry dziękuję Maciek
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...