Skocz do zawartości

Tynkowanie zewnętrznych ścian


Recommended Posts

Napisano
Witam
Będę miał w kwietniu ekipę która będzie mi tynkować ściany zewnętrzne, i mam krótkie pytanie. Chodzi o to aby te tynki odrazu były w jakims kolorze. Czy da się to jakoś odrazu zrobić??
Dzięki za odpowiedzi

P.s. Jeżeli to nie ten dział to proszę o jego przesunięcie
Napisano
Cytat

A co to za ściana? Bez ocieplenia?


Sciana jest zbudowana z trzech warstw: zewnętrzna ciegła "Dziurawka", środek 5cm strypian, wewnętrzna "Dziurawka" ale nie o tym mowa icon_biggrin.gif
Napisano
Jak najbardziej o tym - są różne wykończenia w zależności od materiału z jakiego wykonana jest ściana.
Przy tradycyjnym tynku nie znam sposobu aby jednocześnie nadać mu kolor... choć w Danii spotkałem się z białym tynkiem cienkowarstwowym, nakładanym bezpośrednio na cegłę, a zachowującym strukturę muru z cegły. Musiałbyś popytać w składach budowlanych czy mają coś takiego. Nakłada się go blachą bezpośrednio na cegłę - tak jak przy nakładaniu tynku na ocieplenie styropianem
Napisano
Cytat

Witam
Będę miał w kwietniu ekipę która będzie mi tynkować ściany zewnętrzne, i mam krótkie pytanie. Chodzi o to aby te tynki odrazu były w jakims kolorze. Czy da się to jakoś odrazu zrobić??
Dzięki za odpowiedzi

P.s. Jeżeli to nie ten dział to proszę o jego przesunięcie



Oczywiście jest taka możliwość. Są to tzw. tynki barwione w masie - silikatowy lub silikonowy.
Zanim wybierzesz kolor możesz skorzystać z programu do kolorowania (wczytując swoje zdjęcie) i modyfikując kolory.
http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazani...rowania-ecorock
Napisano
Nie jestem pewien, czy przedstawiciel ROCKWOOLA w swojej radosnej twórczości zapoznał się z pytaniem...
obawiam się, że potraktował je jako pretekst do zamieszczenia reklamy, która z zapytaniem niewiele ma wspólnego...

Tynki cienkowarstwowe mogą stanowić wyprawę końcową ściany... na równych i odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych , a pytanie wyraźnie określa podłoże jako mur z cegły i możliwość zastosowania bez dodatkowych zabiegów tynku barwionego w masie... Heh, machnąć ręką, przecież ja jestem tylko "specjalistą od słomy" :-)



Napisano
Nie przesadzaj!
Jak czytam - kumaty jesteś.
icon_lol.gif
Tynki perlirtowe da się barwić w masie.
Ale...
Trzeba sobie od razu cała potrzebną masę przygotować, na sucho.
Można kupić, jak się kto uprze, ale tanio nie wychodzi.

Adam M.
Napisano
Znam jednego producenta, a to co on sam pisze o swoim produkcie nie do końca spełniłoby chyba wymagania pytającego:

Cytat

W celu uzyskania odpowiedniej, gładkiej struktury oraz zamknięcia porów zaleca się wykonanie na powierzchni tynku perlitowego ostatecznego narzutu tynkiem maszynowym.
Dla poprawienia właściwości mechanicznych tynku oraz ograniczenia szkodliwego wpływu warunków atmosferycznych, a w szczególności penetracji wodą zaleca się impregnowanie tynku specjalistycznym środkiem gruntującym lub pomalowanie ogólnodostępnymi farbami elewacyjnymi.


Napisano
"Znam jednego producenta..."

Ale on jest od produkowania a nie od składania kompozytów...
icon_lol.gif
Dodatek szkła wodnego robi to, co te spec uszczelniacze i grunty.
Są i inne dodatki, co spełniają takie funkcje a kosztują symbolicznie.

Adam M.
Napisano
Ale sieczki drobnej to chyba sporo byś uzbierał...
Dołek wykopać, gliny nabrać... pomieszać...
Sporo z tego ciekawych rzeczy da się zrobić.
icon_lol.gif

Mój "Malbork" mnie zmusza do szukania rozwiązań.
Ciut za duży, aby polecieć i kupić tyle i tego, co zalecają jako "najlepsze"
To siedzę, myślę, coś se nabełtam i... sprawdzam co wyszło i czy się nadaje...
Sporo się oczytałem i naogladałem różnych technologii.
Dawniej nie mieli takich materiałów (surowców) jak dziś a budowali DOBRZE z tego co mieli.
Drobne modyfikacje tamtych receptur sprawiają, że wychodzą mi kompozyty tanie i lepsze niż to, co kiedyś stosowano.
Oczywiście, sporo chłamu też się zdarza, bo coś z czymś się np. nie łączy (z zimna, z wilgoci, z innych nieprzewidzianych powodów).
Ale bywa, ze powstają materiały o zaskakujących własnościach!
icon_lol.gif

Adam M.
Napisano
Ha, to dla mnie pieśń przyszłości!
Tymczasem zwykle udawało mi się przerwę świąteczno/noworoczną zrobić, bo poza tym w biegu z jednego końca Europy na drugi...

Wyobraź sobie co się dzieje w tej chwili, kiedy "przysiadłem w blokach startowych" w połowie lutego i śnieg mnie zasypał, a mamy marzec! :(
Gdyby nie internet to pewnie zacząłbym fiksować, a może już zacząłem icon_confused.gif icon_confused.gif
Napisano
Mam to samo...
Wszyscy wściekli...
Gratów cały warsztat. Nowych nie ma gdzie stawiać, bo "stare" nie wyjechały...
Co rano w niebo patrzę i zgrzytam zebami.
Co wlezę na prognozę pogody - to wiosnę o tydzień przesuwają !
To powinno być karalne!

Adam M.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Załączam zdjecia. Może coś da się wywnioskować z tego. Całe szczęście że sąsiad postanowił postawić swoje ogrodzenie, jak poinformował będzie to „murek” cokolwiek to znaczy dla niego. Więc nawet ta usypana ziemia nie będzie opierać się na moim ogrodzeniu. Jak dla mnie może postawić ogrodzenie murowane po całości nawet i na 10m wzwyż. Pomiędzy moim ogrodzeniem a jego jest wolna przestrzeń jakieś 40cm- tu się okazało że ta przestrzeń jest „moja” bo deweloper  postawił ogrodzenie nie po linii granicy. Na ostatnim zdjęciu widać wykop na moje oko nie mniej niż 1,5m do owego „murku” by ziemia się nie osuwała. No specem nie jestem ale na 99% wymaga to zgody kogoś z „góry”.
    • Witam . Ja ze swojej strony jako monter instalacji hydraulicznych i grzewczych mogę polecić firmę IZOMIX i ich sklep internetowy sklep.izomix.pl Jak tylko zabraknie mi choćby 1mb otuliny to wysyłali mi zawsze w ten sam dzień, a na drugi już miałem. Mają tam właśnie materiały izolacyjne do rur, kanałów, poddaszy itp
    • Nie sądziłam że zgoda na użytkowanie i zakończenie budowy może być wydana jeszcze w trakcie budowy…poza tym terenu nie mógł podnieść po zakończeniu budowy bo na tym terenie postawił dom- logiczne- najpierw teren potem dom.  Swoją drogą, teraz trochę przypominam sobie, mój dom jest podniesiony o 1,5m do równego poziomu z drogą i to jest zapisane w projekcie budowlanym. 
    • Decyzja o zakończeniu budowy i zgoda na użytkowanie mogła zostać wydana na podstawie dokumentów, bez opcji wizyty na placu budowy, więc nikt w urzędzie może nie wiedzieć o pracach przy podniesieniu terenu. Albo prace te zaczęły się dopiero po odbiorze. Idź do urzędu, bo tutaj to będziemy gdybać. Tak na marginesie nie wierzę, żeby sąsiad miał pozwolenie na takie podnoszenie poziomu swojej działki.
    • Jeżeli kocioł ma wyprowadzenie (czopuch) poziomo, to otwór w kominie trzeba zrobić na konkretnej wysokości. Jeżeli zaś odprowadzeni ma być w kotle zrobione od góry, to najłatwiej jest wszystko dopasować, gdy otwór w kominie jest wysoko. Wtedy mamy długą pionową rurę czopucha, co ma zarówno dobre, jaki złe strony.  Pionowa rura zajmuje miejsce obok komina. W przypadku kominka zwykle nie jest to problem, ale kotłowni , przy kotle, może przeszkadzać. Pionowa stalowa rura czopucha nagrzewa się szybko, co wspomaga ciąg przy rozpalaniu.  Rura oddaje ciepło do otoczenia. Ale ciepło może też oddawać tradycyjny murowany komin. On też gromadzi je na dłużej. Kominy prefabrykowane często są izolowane, więc ten efekt już nie bardzo występuje. Trzeba więc rozważyć: - jaki jest komin;  - czy czopuch i komin oddają ciepło do tego samego pomieszczenia (komin może być za ścianą);  - czy dodatkowe ogrzewanie wnętrza przez czopuch (długą stalową rurę) jest pożądane. W małych kotłowniach bywa to raczej wadą, niż zaletą.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...