Skocz do zawartości

Piła łańcuchowa elektryczna wywala korki


osiris

Recommended Posts

Wiem, wiem, mam sobie wkręcić do tablicy bezpiecznik zwłoczny, tylko czy są bezpieczniki topikowe zwłoczne bo mam starego typu tablicę?
W ogóle to pluje sobie w brodę, że nie kupiłem spalinowej to było by po problemie, ale pomyślałem że mam tak małe roboty w ogrodzie, że spalinowa to była by przesada.
Nie wiedziałem jednak że spotka mnie tak niemiła niespodzianka jak wywalanie korków co kilka uruchomień pilarki.

A może za mocno naciągnąłem łańcuch i są za dużo opory przy startowaniu piły? Edytowano przez osiris (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Piła nowiutka z Castoramy.
Czyżby jakiś feler powoduje ten problem?


Najprawdopodobniej masz za słabe bezpieczniki,ale to takie stwierdzenie na 50%. Jakiej mocy jest ta piła?
Aby się przekonać czy to wina instalacji czy piły to udaj się do sąsiada (może być i sąsiadka icon_biggrin.gif ) i tam ją podłącz. Jak będzie dobrze to wiesz co jak wywali korki u sąsiada to też wiesz co icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Najprawdopodobniej masz za słabe bezpieczniki,ale to takie stwierdzenie na 50%. Jakiej mocy jest ta piła?
Aby się przekonać czy to wina instalacji czy piły to udaj się do sąsiada (może być i sąsiadka icon_biggrin.gif ) i tam ją podłącz. Jak będzie dobrze to wiesz co jak wywali korki u sąsiada to też wiesz co icon_smile.gif


Obecnie, na mrozie, nie ma co przecinać, więc na razie nie będę eksperymentować, ale jak tylko się ociepli wsadzę topik 16A i zobaczymy co się będzie dziać.
To tyle w temacie.
Pojadę jeszcze do hurtowni elektrycznej i zakupie bezpiecznik zwłoczny, bo chyba przede wszystkim tutaj tkwi problem.
Link do komentarza
Cytat

Po pierwsze - podaj dane techniczne piły
po drugie - podaj dane techniczne zabezpieczenia obwodu. Co jeszcze jest z niego zasilane?


Bezpiecznik zabezpiecza piwnicę, gdzie tylko pompka c.o. chodzi na niej.
Przy remoncie były używane różne mieszadła do kleju, przecinarki do płyt gresowych i inne cuda i nic sie niedziało o szło to wszystko na bezpieczniku automatycznym 6A.
Piła ma moc 2000 watt.

Kupiłem bezpiecznik topicowy 16A (szybki) i zobaczę co będzie.
Na Elektrodzie wyczytałem że tego typu urządzenia powinny chodzić na bezpieczniku zwłocznym przeznaczonym do maszyn. Edytowano przez osiris (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To po co bierzesz szybki, skoro ma być zwłoczny?


Właśnie byłem w hurtowni elektrycznej i kupiłem parę topiców zwłocznych 6, 10 oraz 16 A.
Teraz czekam na cieplejsze dni żeby poeksperymentować z nowymi bezpiecznikami.

Mam pytanie, czy zastosowanie owych bezpieczników na normalnej tablicy jest bezpieczne dla instalacji i który amperaż zastosować dla moich potrzeb? Edytowano przez osiris (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Z całym szacunkiem, ale pół metra wełny to nie przesada? U nas przy 20cm Pur bez ogrzewania jest 15°C przy 0°C na zewnątrz. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Ja też pilnowałem spadków, ale ja właśnie tak jak Zenek pisze nie dawałem w ogóle kamienia pod rury, właśnie z tego powodu, żeby cała woda, którą będzie przefiltrowana przez grys wpłynęła do rury, nie do warstwy kamienia pod nią, bo po to są te rury, żeby zebrać wodę i ją odprowadzić dalej do studzienki. U mnie na każdy metr jest 2cm spadku, a że koparkowy był mistrzem, tak spadku prawie w ogóle nie trzeba było poprawiać, trochę tylko podskorobałem gdzieniegdzie sztychówką i dzięki temu spadki idą prawie idealnie w lini prostej. Ja na Twoim miejscu autorze rurę drenażową wpuściłbym pod rurę kanalizacyjną, tak mam zrobione u siebie, ale wymagało to utrzymanie odpowiedniego spadku na drugiej z kolei ścianie domu. U mnie drenaż kończy się około 60cm poniżej poziomu podłogi w piwnicy, a zaczyna się w granicach 20cm po po przeciwnej stronie domu. Kamień kupiłem tanio, bo za dwie czteroośki zapłaciłem 2.5tys zł, weszło ~30 ton, obsypane jest prawie do samej góry i zawinięte wszystko geowłókniną. Obrzeża z 2.5m krawężników są wokół całego domu i do samej góry przy ścianach jest kamień, docelowo wysypię tam jakiś drobny ozdobny czarny. Za obrzeżami jest 10cm ziemi na geowłókninie, bo wykop w najgłębszym miejscu szeroki był na pół metra. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Prawda: Również przestrzegam przed firma PBI Borys Iwanow. Kompletnie nie zagescili podsypki pod fundamentem, przez co opada nam posadzka, deweloper nie poczuwa się do odpowiedzialności i odrzuca rękojmię. I śmieje się, że możemy sobie iść do sądu. I pójdziemy!
    • Żeby drenaż cały czas funkcjonował prawidłowo, to trzeba zachować kolejność poszczególnych warstw  filtracyjnych, to chroni drenaż  przed zamuleniem.      Nie ma to znaczenia nawet gdyby nie było rur drenarskich a sam tłuczeń zamiast nich, wykorytowanie w wykopie ze spadkiem do studzienki wystarczy, drenaż by funkcjonował.   Jest tylko jeden warunek, woda znajdująca się w tym tłuczniu musi mieć gdzie odpłynąć, czyli potrzebna jest studzienka, odpowiednie spadki  z odpływem poniżej tego drenażu.  Rury drenarskie tylko umożliwiają szybsze odprowadzenie tej wody.   W glinie są żyły żwirowe, którymi woda przemieszcza za się latami bez trudu.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...