Skocz do zawartości

Elewacja z kamienia i drewna - doświadczenia użytkowników


Recommended Posts

  • 4 lata temu...

Piaskowiec jako materiał podatny na zabrudzenia trzeba impregnować substancją, która utworzy powłokę zabezpieczającą przed wpływem czynników  atmosferycznych i taką, która umożliwia zmywanie. Prawdopodobnie coś na silikonie. Kiedyś było głośno o antygrafiti bo wandale grasowali po osiedlach.

 

Link do komentarza

Witam,

Do impregnacji piaskowca może być użyte kilka środków ( z naszej oferty), w zależności czy chcemy ją tylko zahydrofobizować czy dodatkowo wzbogacić o jakieś działanie:

SARSIL H-14/R - jest to uniwersalny impregnat do hydrofobizacji
SARSIL H-16S - impregnuje oraz dodatkowo zabezpiecza przed zielenieniem materiałów ( polecany przez nas na miejsca o dużej wilgotności lub materiały w sąsiedztwie drzew, krzewów itd)
SARSIL W - impregnuje i dodatkowo wzmacnia materiał ( polecany przez nas na słabe-kruche materiały, jakie jak: piaskowiec, cegła)
SARSIL ME-25 - jest to uniwersalny impregnat w postaci emulsji wodej w formie koncentratu, dzięki czemu możemy znacznie obniżyć koszt impregnacji przy większych powierzchniach.

W przypadku pytań zapraszam na www.silikonypolskie.pl lub kontakt tel: 17 24 07 924

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Osobiście nie polecam impregnatów silikonowych ponieważ są nietrwałe i przyciągają brud. Podczas wyboru impregnatu brałem pod uwagę trwałość preparatu. I zgodzę się z opisem artykułu że od strony północnej kamień zachowuje się doskonale i nie zieleni. Warto więc impregnować kamień.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kamień można połączyć ciekawie  z drewnem w postaci muru pruskiego. Na prezentowanym zdjęciu znajduje się kamień elewacyjny w stylu starej cegły z piaskowca polskiego. Płytki elewacyjne star cegła z tego piaskowca występują w trzech tonacjach kolorystycznych, 

stara cegła z piaskowca.jpg

Link do komentarza
15 godzin temu, tom77tp napisał:

Kamień można połączyć ciekawie  z drewnem w postaci muru pruskiego.

Ładne to  - tylko podaj linka do tego kamienia.

Dnia 2.12.2012 o 14:07, Pomocnik napisał:

Zachodnią elewację już trzykrotnie odnawiałem. Z desek, wystawionych na słońce, sączyła się żywica i trzeba ją było zeskrobać. - mówi Jerzy, który wraz z Marią są Członkami Klubu Budujących Dom.

B. ładne te elewacje.

Nurtuje mnie jednak - jak zastosować taki kamień elewacyjny na zewnętrznej warstwie ocieplenia?  Czy jest to możliwe we w miarę prosty sposób i trwałe?

Link do komentarza

20160616_174343.jpgWiększość elewacji wykonanych do tej pory w tym stylu rustykalnym jest robiona na ociepleniu. Zalecane jest powyżej 1,5 kondygnacji wzmocnienie podłoża za pomocą dodatkowych kołków do siatki a już powyżej 2 kondygnacji monterzy montują drugą siatkę krzyżowo do pierwszej warstwy i oczywiście kołki aż do podłoża nośnego. 

Jest to kamień elewacyjny w stylu starej cegły - dwie pierwsze kolorystyki są w cenie 80 PLN / m2  ( w paletach po 20 m2 = 20 warstw) , kolor prawie biały jest w cenie 95 PLN / m2  ( w paletach po 20 m2 = 20 warstw) Ceny ważne do końca marca 2020 loco zakład.  http://piaskowce.com/kamien-elewacyjny/m-w.html

005d7a4566f11b60m.jpg

Edytowano przez tom77tp (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić?
    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...