Skocz do zawartości

Wreszcie - jakieś konkrety


Recommended Posts

Witam,

W związku z faktem, iż w końcu koszliśmy ze ślubną do porozumienia i (o dziwo) znaleźliśmy projekt który nam odpowiada prawie w 100% rozpoczynamy relację:

- halo halo Ziutku,

- halo halo Mietku

Geodeta - wznowienie granic oraz mapka do celów projektowych 1300 PLN

Projekt zakupiony 1790 PLN

http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/aston/0/865 w lustrzanym odbiciu

Architekt (adaptacja + projekty przyłączy + pozyskanie warunków tech dla przyłączy + zmiany (likwidacja wykusza, likwidacja kominka na zewnątrz, likwidacja i przesunięcia otworów okiennych) - 2000 PLN

Na ta chwilę czekamy na mapkę (jeszcze około 1 tyg) i ruszamy z papierologią icon_smile.gif

Dajemy sobie pół roku na PnB +- 3 miesiące (bardziej +) Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dziś mija 8 dzień od 1 postu (w treści oczekiwanie na mapkę jeszcze około 1 tyg) i co w tym czasie? hmmm jajco!

Tel do geodety (przypominający) z dnia 26.09.2012 - z pytaniem jak idzie robota, czy był jakiś problem z dokumentacją ze Starostwa?

Odpowiedz - "eeeee,mmmmmm,eeeeee jeszcze nie mamy dokumentów ze starostwa (które to ma 10 dni na ich wydanie)" - czyli co? Pan szanowny geodeta jakby troche zapomniał złozyc wniosek - "Ale dziś wszystko załatwiamy i termin będzie dotrzymany" (czyli miesiąc licząc od 12.09).

Troche zaniepokojony milczeniem dzwonię dziś:
- pierwszy telefon - węgierska poczta głosowa
- drugi telefon - tel wyłaczony

Dzwonie do biura - miła Pani " szefa nie ma pojechał na urlop - nie wiem czy ktoś sie tą sprawą zajął, trzba czekać na szefa" - a kiedy wróci, pytam. "Eeeeee, 8 chyba albo 10-go"

Mój termin poszedł się właśnie gonić - przynajmniej ze 2 tyg do tyłu.
Link do komentarza
Nie chciałbym Cię straszyć ale widząc takie podejście tego geodety to jeszcze nie raz będziesz miał termin zmieniony.
Ja na Twoim miejscu ,o ile Ci zależy na czasie podziękowałbym temu Panu i wziął innego bardziej sprawnego, takiego z polecenia.
Link do komentarza
Cytat

Ojej wreszcie ktoś zaczyna dziennik budowy i jest ciut do tyłu niż ja. icon_smile.gif Fajnie jest sobie poprzypominać jak się było w tym momencie. icon_smile.gif


Ja geodetę miałam super (o innych tego powiedzieć nie można), mapę zrobił szybciutko i bez problemów i bez zaliczki. Płaciłam w lutym 600 zł.



Nie ma jak to znaleźć źródło pocieszenia:)

U nas geodeta też super i znajomy i tani i dobry:)
Link do komentarza
Co do zaliczkowania to nie były to duże kwoty (geodeta 200PLN) projektant 1000PLN (ale tu ryzyka nie ma icon_smile.gif )

Oczywiście ekip budowlanych czy materialów nie będę zaliczkował. Co do ekip to jestem skłonny podzielić pracę nawet na sporo etapów i płacić za wykonaną pracę, co do materiałów to hurtownie czy producenci pchają się drzwiami i oknami więc tym bardziej nie zaliczkuję.
Link do komentarza
Cytat

A tak narzekałeś icon_biggrin.gif


jeśli ktos ma na coś termin np 30 dni, a mówi że zwykle to załatwia w 5 dni to licz, że Ty będziesz tym niezwykłym 30 dniowym terminem zaszczycony - będziesz miał mniej zszarganych nerwów i mniej siwych włosów (lub więcej włosów) na głowie




Co do włosów to powoli wchodzę w etap migracji - coraz mniej na głowie za to więcej w miejscach o mało żyznym podłożu icon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
W takim razie kolejny wpis,

- mapa do celów projektowych odebrana (650PLN) - obeszło się bez wznawiania granic (dokumentacja w tym zakresie była jak to określił geodeta "nader aktualna" więc nie było potrzeby)

- projekt dostarczony z Horyzontu icon_smile.gif

Dodatkowo dorwałem kalkulację (wyciąg z kosztorysu) - przy zleceniu 100% robót wg cen na 3 kwartał 2012 budowa będzie kosztować około 250 netto. Cena jednostkowa m2 p.u. skalkulowana na 2.600 PLN

Co dalej? 31.10 wizyta u projektanta i lokalizowanie na działce oraz zakres zmian nanosimy na rysunki. Termin dostarczenia dokumentacji wraz z warunkami tech. 12.2012.

Tymczasem latorośl nie daje żyć - po kolei, przeziębienie, wyrzynające się 5-tki, gradówki na oczach a dziś od rana pawiuje :/ , normalnie nie do życia .
Link do komentarza
Cytat

Ojej wreszcie ktoś zaczyna dziennik budowy i jest ciut do tyłu niż ja. icon_smile.gif Fajnie jest sobie poprzypominać jak się było w tym momencie. icon_smile.gif



Jak to?! o mnie zapomnialas icon_wink.gif icon_razz.gif my jestesmy na etapie projektowania... licze, ze na wiosne ruszymy z budowa.

Marcin trzymam kciuki i zycze jak najmniej problemow icon_smile.gif (pamietaj; co nas nie zabije to wzmocni)
Link do komentarza
Nie przejmuj się, rożnie bywa. Potrafią up...lić na takich głupstwach, że się człowiek w zyciu nie spodziewa.
Mojej żonie (projektantka) cofnęli projekt, bo wjazd na działkę nie był uzgodniony. Wjazd, który istnieje już więcej niż 100 lat! Obudowany, elegancko wyłożony kostką... Nawet w dyrekcji dróg łapali się za głowę. Po cholerę uzgadniać coś, co istnieje od lat i nikt się tego nie czepiał.
Projekt dotyczył małej dobudówki z przeciwnej strony domu, nie tej od drogi. Nikt nie ruszał drogi, domu, ani zjazdu z drogi... Ale urzędnik jest urzędnik (guzik z tego, że znajomy, bo od kilkunast lat przyjmuje jej projekty).

Inwestor miesiąc na tym stracił.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jak to wygladało u Was? Na jakim etapie płaciliście projektantowi? Mój chce kase przed zlożeniem wniosku o PnB - fakt adaptację zrobił, wszystkie zmiany naniesione, warunki techniczne (są , lub będą). W sumie to nie duze pieniadze bo raz że po znajomosci dwa, że zmian było niewiele ale z tego co słyszałem niektórzy płacą po uzyskaniu PnB
Link do komentarza
No widzisz, ja połowę też wpłaciłem na początku. Teraz mam wpłacić i on goni do starostwa składac papiery - jak w międzyczasie pojawią sie pytania, jakieś dodatkowe zmiany itp to oczywiście bezpłatnie nanosi,załatwia. Nie wiem czy facetowi płacić, kurcze teraz już troche nie mam wyboru, w sumie mam umowę (zakres prac itd, nie ma w niej uzyskanie pozwolenia na budowę - sa przyłącza, adaptacja, zmiany)

dodatkowo fotki mojej zimy icon_smile.gif
Z tarasu domku (do rozbiórki)

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No widzisz, ja połowę też wpłaciłem na początku. Teraz mam wpłacić i on goni do starostwa składac papiery - jak w międzyczasie pojawią sie pytania, jakieś dodatkowe zmiany itp to oczywiście bezpłatnie nanosi,załatwia. Nie wiem czy facetowi płacić, kurcze teraz już troche nie mam wyboru, w sumie mam umowę (zakres prac itd, nie ma w niej uzyskanie pozwolenia na budowę - sa przyłącza, adaptacja, zmiany)



no moj drogi, to calkowicie zmienia postac rzeczy. Ja uzyskanie PnB tez mam wpisane w umowe. Jesli Ty tego nie masz, to sie ciesz, ze facet ma ochote to zrobic (bo to tylko jego dobra wola). Rownie dobrze moglby skasowac teraz, a za pozwoleniami musialbys sobie ganiac sam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Mijają kolejne tygodnie i powoli posuwamy się do przodu.

W piątek 15.02 odebrałem od projektanta komplet dokumentacji do PnB - hmmmm tzn teoretycznie komplet. Projektant coś tam zaczął się motać, że muszę sam odebrac warunki przył wod-kan (na to ja, że ok skoro są do odbioru i mam blisko) no i jeszcze z gminy oświadczenie o dostępie do drogi (miał czas od września - cyt. klasyka "jeb....ne nieroby")

No i na koniec zastrzelił mnie, że wprawdzie miał być plan rozbiórki istniejącego budynku ale on z doświadczenia wie, że nie będzie potrzebny bo Starostwo wyda decyzję o PnB z jednoczenym nakazem rozbiórki istniejacego zabudowania (hmmmm,dziwne - zobaczymy)

Podsumowując koszty:

Geodeta - 600
Projekt - 1790 PLN
Architekt - 2000 PLN
Banania geotechniczne - 400

W środe składam komplet (mam nadzieje) do Starostwa i pozostanie czekaćicon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
No właśnie miałem tylko taką nadzieję icon_smile.gif

W czwartek 14.03 poranny telefon - przemiła Pani ze Starostwa oznajmia, że obrabia wniosek i kilku rzeczy jej brakuje. Nie ma problemu, myśle - załatwie.

Pierwsze to uzgodnienie z rzeczoznawcą ppoż - załatwione jeszcze w czwartek - poszły dwie stówki.

No i teraz lepsze - projekt rozbiórki (zamiast planu) i małe poprawki w opisie war tech. - a projektanta ni ma, nie odbiera, nie odpisuje, dzwonie do architekta - a on oznajmia że dla tego biura juz nie pracuje bo mu nie płacili.

Cholera, myśle - przyjdzie mi zapłacić jeszcze raz i szukac innego projektanta - na co cud - w niedziele odzywa sie projektant, że dostępu do skrzynki nie miał, telefon gdzieś podział, ale nic - ma dziś przywieść dokumenty (sceptycznie traktuje te zapewnienia)

Na koniec bardzo duży plus dla urzędniczki - za to, że pofatygowała sie zadzwonić i czeka na reszte dokumentów.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam Was ponownie,

Oczekując na rozbiórkę zabudowania na działce - wysłałem oferty do firm parających się tzw. generalnym wykonawstwem. Wróciły 4 szt, i tak (dla porówniania podam proponowaną cenę za stan deweloperski):

Firma 1 - około 2100 za m2 powierzchni całkowitej - dużo, bardzo dużo - wychodzi ~336.000
Firma 2 (i tu duże bardzo miłe zaskoczenie) - 171.100zł. - myślałem, że to błąd ale długo rozmawiałem z facetem i to nie błąd
Firma 3 - co dziwne Pan nie chciał podać kwoty , nalegał na spotkanie - w końcu wydusiłem z niego, że dużo powyżej 250.000
Firma 4 - 223.500zł - ale uwaga za SSZ - bez kosztów stolarki okiennej (toż to chyba najdroższy GW w tej cześci europy)

Teraz podsumowując przy budowie metodą gospodarczą - sporządzony kosztorys (wyceny z 3 hurtowni) za SSO z dachem wynosi około 60.000 (pokrycie dachówką) + robocizna 40.000
Oferta na stolarkę ~12.000 (z cenie montaż)

Tak więc za SSZ mamy 112.000zł - dodając rezerwę 120.000zł

Dodaję info - stolarka w pakiecie 3szybowym - w tym drzwi tarasowe HS 320x230 (7.700PLN) Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam Was ponownie,

Oczekując na rozbiórkę zabudowania na działce - wysłałem oferty do firm parających się tzw. generalnym wykonawstwem. Wróciły 4 szt, i tak (dla porówniania podam proponowaną cenę za stan deweloperski):

Firma 1 - około 2100 za m2 powierzchni całkowitej - dużo, bardzo dużo - wychodzi ~336.000
Firma 2 (i tu duże bardzo miłe zaskoczenie) - 171.100zł. - myślałem, że to błąd ale długo rozmawiałem z facetem i to nie błąd
Firma 3 - co dziwne Pan nie chciał podać kwoty , nalegał na spotkanie - w końcu wydusiłem z niego, że dużo powyżej 250.000
Firma 4 - 223.500zł - ale uwaga za SSZ - bez kosztów stolarki okiennej (toż to chyba najdroższy GW w tej cześci europy)

Teraz podsumowując przy budowie metodą gospodarczą - sporządzony kosztorys (wyceny z 3 hurtowni) za SSO z dachem wynosi około 60.000 (pokrycie dachówką) + robocizna 40.000
Oferta na stolarkę ~12.000 (z cenie montaż)

Tak więc za SSZ mamy 112.000zł - dodając rezerwę 120.000zł

Dodaję info - stolarka w pakiecie 3szybowym - w tym drzwi tarasowe HS 320x230 (7.700PLN)


rozpiętość 170-340 tyz zł icon_eek.gif

toż to dwukrotne przebicie, warto poprosić o referencje i płacić PO a nie PRZED robotą
Link do komentarza
Cytat

rozpiętość 170-340 tyz zł icon_eek.gif

toż to dwukrotne przebicie, warto poprosić o referencje i płacić PO a nie PRZED robotą



Rozpiętość jest masakryczna - w wypadku tej pierwszej firmy to wychodzi ponad ~3.500 za m2 powierzchni użytkowej (w stanie deweloperskim) - to jakaś masakra

Oczywiście, płace po robocie. Refernecji nie mam ale widziałem ich realizacje i rozmawiałem z właścicielem jednej z nich - nie narzekał. Mówił, że jakies tam drobiazgi były do poprawek, ale poprawiali dośc szybko w ciągu kilku dni/tygodnia
Link do komentarza
Cytat

Refernecji nie mam ale widziałem ich realizacje i rozmawiałem z właścicielem jednej z nich - nie narzekał. Mówił, że jakies tam drobiazgi były do poprawek, ale poprawiali dośc szybko w ciągu kilku dni/tygodnia



Jeśli to nie jest referencja to jak to nazwiesz? icon_lol.gif nie musi być to przecież pisemne.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ile wytrzyma dom z kontenerów?   Wobec rosnącego zainteresowania nietradycyjnymi formami mieszkalnictwa, domy z kontenerów cieszą się coraz większą popularnością. Ich unikalna estetyka, możliwość szybkiego montażu i stosunkowo niski koszt budowy przyciągają uwagę wielu osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnego budownictwa. Jednak jedno z ważnych pytań, jakie nasuwają się przy rozważaniu tej formy mieszkania, dotyczy trwałości.  Kontenery z płyt warstwowych, które są powszechnie stosowane w budowie domów kontenerowych, znane są ze swojej wytrzymałości oraz zapewnienia komfortu termicznego. Są projektowane tak, aby wytrzymać trudy transportu i ekstremalne warunki atmosferyczne, co czyni je odpowiednimi do adaptacji na cele mieszkalne. Mimo to, podobnie jak każda konstrukcja, domy kontenerowe wymagają odpowiedniej konserwacji i po około 25-30 latach użytkowania mogą potrzebować renowacji.   Ile może stać kontener?   Ten aspekt jest szczególnie istotny w kontekście wykorzystania kontenerów w celach innych niż stałe mieszkanie. Zgodnie z przepisami, kontener jako tymczasowa konstrukcja nie może być trwale połączony z gruntem, a maksymalny czas jego użytkowania bez konieczności uzyskania pozwolenia wynosi 180 dni. To sprawia, że kontenery są idealnym rozwiązaniem jako tymczasowe zaplecze na placach budowy. W trakcie tworzenia zaplecza kontenerowego dla inwestycji budowlanych, na ogół nie wymaga się pozwolenia na postawienie kontenera na tym etapie. Jednak po upływie wspomnianych 180 dni, w przypadku dalszego użytkowania kontenera na danym terenie, niezbędne jest uzyskanie stosownego pozwolenia. To wymaganie prawne ma na celu zapewnienie, że tymczasowe konstrukcje są używane zgodnie z przeznaczeniem i nie stają się stałymi elementami krajobrazu bez odpowiedniej kontroli.   Kontenery mieszkalne całoroczne – czy to możliwe?    Czy w domu kontenerowym można mieszkać cały rok? W odpowiedzi na to pytanie, z pewnością można stwierdzić, że tak, mieszkanie w kontenerze przez cały rok jest możliwe i praktyczne. Elementem, który umożliwia komfortowe użytkowanie kontenera mieszkalnego przez wszystkie pory roku, jest płyta warstwowa, z której jest zbudowany. Dzięki swoim właściwościom, płyta warstwowa stanowi doskonałą izolację termiczną, co jest niezbędne, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz, zarówno latem, jak i zimą. Istnieje też możliwość zainstalowania dodatkowych udogodnień, takich jak klimatyzacja dla chłodzenia latem i odpowiednie systemy grzewcze na zimowe miesiące. Dzięki tym rozwiązaniom, kontenery mieszkalne mogą być używane jako całoroczne domy, zapewniając mieszkańcom komfort niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Nowoczesne domy z kontenerów – jakie mają udogodnienia?  Ewolucja domów kontenerowych od prostych, funkcjonalnych konstrukcji do pełnowartościowych, nowoczesnych domów mieszkalnych jest imponująca. Dziś, domy te nie tylko zachwycają nowoczesnym designem, ale także mogą być wyposażone w szereg udogodnień, które podnoszą standard życia i komfort mieszkańców. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć możliwość zainstalowania w pełni funkcjonalnej toalety, systemu klimatyzacyjnego oraz efektywnych grzejników, które zapewniają optymalną temperaturę w każdych warunkach.    www.apexconstruction.pl
    • Czy kontener socjalny jest budynkiem?  Kontener socjalny to pojęcie, które często kojarzy się z prostotą, szybkością realizacji i przede wszystkim funkcją społeczną. Takie kontenery są dostarczane jako gotowe do użytku jednostki mieszkalne, mające za zadanie zaspokajać podstawowe potrzeby mieszkaniowe w sposób natychmiastowy. Pytanie, czy kontener socjalny może być uznany za budynek, otwiera dyskusję nie tylko na temat technicznych aspektów takich rozwiązań, ale również ich miejsca w prawie budowlanym, normach urbanistycznych oraz w percepcji społecznej. Baraki kontenery socjalne Wprowadzenie kontenerów socjalnych "pod klucz" na rynek mieszkaniowy stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na przystępne cenowo i elastyczne rozwiązania mieszkaniowe. Ta forma zakwaterowania, choć czasem postrzegana jako rozwiązanie tymczasowe, może być również traktowana jako pełnoprawne miejsce zamieszkania, spełniające wszystkie funkcje domu. W tym kontekście, ważne jest zrozumienie, jak kontenery te są klasyfikowane z punktu widzenia prawnego i budowlanego, a także jakie wyzwania i możliwości niesie za sobą taka klasyfikacja.    Baraki kontenery socjalne, funkcjonujące jako tymczasowe lub długoterminowe rozwiązania mieszkaniowe, odgrywają ważną rolę w systemie wsparcia społecznego dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie bezpiecznego, choć często minimalistycznego, schronienia dla osób bezdomnych, ofiar katastrof naturalnych, czy rodzin znajdujących się w kryzysie mieszkaniowym. Oprócz podstawowego schronienia, baraki te mogą oferować również ograniczone udogodnienia, takie jak dostęp do wody, elektryczności i podstawowych urządzeń kuchennych, co pozwala na odzyskanie poczucia normalności i niezależności. W zależności od potrzeb i możliwości lokalnych społeczności, kontenery socjalne mogą być również wykorzystywane jako przestrzenie edukacyjne, punkty doradcze lub centra integracji społecznej, wspierając tym samym nie tylko fizyczne, ale i psychologiczne potrzeby mieszkańców. Mimo swojej tymczasowości, baraki kontenery socjalne stanowią ważny element w strategiach radzenia sobie z problemami mieszkaniowymi, oferując elastyczne i stosunkowo szybkie rozwiązania w obliczu rosnących wyzwań społecznych. Uziemienie kontenera socjalnego Uziemienie kontenera socjalnego to ważny aspekt zapewniający bezpieczeństwo użytkowania takich jednostek mieszkaniowych, zwłaszcza w kontekście ochrony przed wyładowaniami elektrycznymi i zapewnienia stabilności elektrycznej instalacji wewnątrz. Proces uziemienia polega na stworzeniu bezpośredniego połączenia konstrukcji kontenera z ziemią, co umożliwia bezpieczne odprowadzenie potencjalnych przepięć elektrycznych bezpośrednio do gruntu, chroniąc tym samym mieszkańców przed porażeniem elektrycznym. Ponadto, prawidłowo wykonane uziemienie minimalizuje ryzyko uszkodzeń sprzętu elektrycznego spowodowanych przez niestabilne napięcie lub przepięcia. Realizacja tego procesu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i technik instalacyjnych, zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i przepisami budowlanymi. Uziemienie kontenerów socjalnych jest więc nie tylko wymogiem technicznym, ale również środkiem zapewniającym komfort i bezpieczeństwo ich użytkowników, stanowiąc nieodłączny element przygotowania tych tymczasowych przestrzeni mieszkalnych do użytku.   Klasyfikacja środków trwałych to proces grupowania aktywów trwałych lub majątku firmy według określonych kryteriów. W zależności od celu klasyfikacji, środki trwałe mogą być dzielone na różne kategorie.    Kontenery socjalne zakwalifikowane mogą być jako : Kioski, budki, baraki, domki kempingowe – niezwiązane trwale z gruntem, stawka amortyzacyjna 10%. Stawka amortyzacyjna dla takiego rodzaju kontenerów wynosi 10%.   Rodzaj ten obejmuje różne obiekty wolno stojące, niezwiązane trwale z gruntem, w tym kontenery socjalne. Jednak nie obejmuje on innych rodzajów budynków lub obiektów, które zostały wymienione jako wyłączenia, takie jak kioski handlowo-usługowe, budynki transformatorni, budynki portierni, baraki składane itp.  Kontener socjalny mieszkalny - czy sprawdzi się jako miejsce do życia?  Kontenery socjalne mieszkalne mogą stanowić tymczasowe lub prowizoryczne miejsce do życia w określonych sytuacjach, ale ich przydatność i wygodę zależy od wielu czynników. Często są stosowane jako rozwiązanie tymczasowe w przypadku nagłych sytuacji, takich jak katastrofy naturalne lub dla pracowników na placach budowy. Mogą być odpowiednie jako krótkoterminowe schronienie, ale niekoniecznie nadają się na dłuższy okres.   Standardy życia w nich mogą być ograniczone w porównaniu do tradycyjnych mieszkań. Konieczne jest dostosowanie się do niewielkiej przestrzeni i podstawowych udogodnień. W zależności od dostosowania i wyposażenia, kontenery socjalne mogą mieć ograniczone udogodnienia, takie jak toaleta, prysznic, kuchnia, ogrzewanie, i klimatyzacja. Komfort użytkowania może być niższy niż w tradycyjnych mieszkaniach.   Zatem warto podkreślić, że kontenery socjalne mieszkalne mogą się sprawdzić jako tymczasowe lub prowizoryczne miejsce do życia, szczególnie w określonych sytuacjach, takich jak nagłe kryzysy lub prace na placach budowy. Jednakże, ich przydatność i komfort zależą od wielu czynników, takich jak cel użytkowania, standardy życia, wyposażenie, przepisy lokalne i koszty. Przed podjęciem decyzji o zamieszkaniu w takim obiekcie, warto dokładnie rozważyć wszystkie te aspekty i dostosować je do własnych potrzeb i okoliczności.   www.apexconstruction.pl
    • Czemu miałyby polecieć? Chwieją się? Jeśli nie, to skąd obawy?   A to, ze złapałeś je trytytkami to im nie zaszkodzi. Zresztą, jeśli się bardzo boisz, to przecież możesz je zamocować do ściany. Sposób obojętny.
    • Panowie te regały stoją na płaskim podłożu e garażu jeden obok drugiego ,na płasko ponieważ wylewka samopoziomujące poszła na to .Boję się aby nie poleciały na samochód ,zobaczyłem na dole i na górze trytytkami długimi .Nie poleca one na samochód ?
    • Ostatnio przeglądałem takie małe pompki do wody, na 12 V. Rozrzut cen od 18 PLN do 94 PLN. Ten sam model. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...