Skocz do zawartości

Duże czy mini płytki do łazienki


Recommended Posts

Napisano
Witam. My w swojej łazience na ściany dajemy płytki o wymiarach 448x223mm, a na podłogę 448x448, do tego dokładamy niewielkie ilości mozaiki ściennej, a dokładnie na słupki przy prysznicu i przy toalecie. Myślę, że powinno wyglądać dobrze.
Pozdrawiam
Napisano
Cytat

popatrz jaki dociekliwy icon_wink.gif



Raczej zdziwiony. Bo kiedy go widziałem, to wszystko miał na swoim miejscu i w odpowiedniej wielkości. I z rozpędu pomyślałem, ze coś się zmieniło...
Napisano
Cytat

Raczej zdziwiony. Bo kiedy go widziałem, to wszystko miał na swoim miejscu i w odpowiedniej wielkości. I z rozpędu pomyślałem, ze coś się zmieniło...



widziałeś go powiadasz? icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Jak dla mnie w łazience mogą być tylko duże płytki, małych nie lubię :(


duże płytki i super dobrane oświetlenie to jest wtedy udana całość. Inaczej sobie nie wyobrażam. Widzialam bardzo piękne łazienki i fuj oświetlenie-wszystko wtedy co piękne znika.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Ja w mojej nieszczęsnej łazience mam jeszcze pozostałości poprzedniego ustroju- lamperie:/ Marzą mi się duże płytki, ale równocześnie bardzo lubię mozaikę. Nie jestem pewna czy takie połączenie ma sens.
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Napisano (edytowany)
Cytat

Małe płytki, zwłaszcza z kontrastowa fugą, zmniejszają pomieszczenie, dlatego w małej łazience często lepiej postawić na duże formaty. Trzeba jednak bardzo dokładnie je rozplanować, żeby uniknąć niefortunnych łączeń i przycinek. Warto zwrócić uwagę, aby płytki na przeciwległych ścianach nie wyszły np. z przesunięciem o 10 cm itp.

Dobrym pomysłem jest łączenie mozaiki i dużych płytek - zarówno w małej, jak i w dużej łazience, oraz położenie małych płytek (10x10) nie na całych ścianach, tylko w newralgicznych miejscach, i pomalowanie lub wytapetowanie reszty.

podr


W pełni się zgadzam, źle zaplanowane przycinki potrafią popsuć najładniejsze płytki.
Plus za to. Edytowano przez tomcat (zobacz historię edycji)
Napisano
Fajnie wyglądają te małe płytki ścienne ale w dużych łazienkach w małych raczej lepiej się prezentują duże, które optycznie ją powiększają.Ciekawi mnie jeszcze czy po paru latach ta fuga między małymi płytkami się nie brudzi ?
Napisano
O każde płytki jak i fugę należy dbać,więc tutaj nie ma reguły że dany kolor będzie się długo trzymał,albo zapewni czystość fugi. Pielęgnujmy ją,powiedzmy czyścić raz w tygodniu i nie będzie żadnego problemu.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Witam. My w swojej łazience na ściany dajemy płytki o wymiarach 448x223mm, a na podłogę 448x448, do tego dokładamy niewielkie ilości mozaiki ściennej, a dokładnie na słupki przy prysznicu i przy toalecie. Myślę, że powinno wyglądać dobrze.
Pozdrawiam




Mozaike dodaliśmy jeszcze na podłogę pod prysznicem do odpływu liniowego, naprawdę fajnie to wygląda i nie było problemu z cięciem i układaniem płytek podłogowych.
Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To trzeba zainteresować sprawą jakiegoś dziennikarza, najlepiej reportera.
    • Z tego co wiem, obecnie do samego PnB nie wymaga się już pisemnych gwarancji od dostawców mediów. Ale najlepiej i tak zasięgnąć informacji w miejscowym wydziale budownictwa, bo interpretacja prawa przez urzędników bywa różna.
    • Witam,   Z tego co udało mi się wyszukać i zrozumieć, w celu uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne są min. warunki przyłączenia mediów.   Czy ktoś orientuje się jak to jest w kwestii uzbrojonej działki budowlanej, czy chcąc uzyskać „pozwolenie na budowę” lub czy wykonując „zgłoszenie budowy” mimo wszystko będę potrzebował warunki przyłączenia mediów?   Pytanie wydaje się absurdalne bo przecież media są już na działce, ale prawo często niestety działa inaczej niż myślimy.   Pozdrawiam,
    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...