Skocz do zawartości

bulgotanie w grzejniku


Recommended Posts

Nieskuteczne odpowietrzanie może wynikać ze skośnego zamocowania grzejnika, gdy strona z odpowietrznikiem jest niżej od zasilania. Problem może też być związany z brakiem odpowietrzania całej instalacji (w rozdzielaczach, w kotle, lub na pionie), bądź z jej nieszczelnością.

Najprościej będzie wymienić odpowietrznik ręczy na automatyczny i po jakimś czasie sprawdzić skuteczność jego działania.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Czyli może być wybuchowo?



Gdy przyłożysz zapałkę do odpowietrznika, otworzysz go, może pojawić się płomień z lekkim buchnięciem.
Do wybuchu daleko.
Należy od czasu do czasu "odpuścić" odpowietrznikiem lub po prostu założyć automatyczny...
Sytuacja taka zdarza się dość często. Pierwszy grzejnik w instalacji wyłapuje wodór, który pojawia się wskutek elektrolizy...
Najczęściej przy obecności elementów ocynkowanych...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

tak do końca to nie wiadomo,
bo monia nie pochwalił(a) się z czego jest instalacja,
ale Regulus powinien powiedzieć co trzeba zrobić, żeby usunąć problem,
a wystarczy zaaplikować inhibitor korozji zgodnie z instrukcja producenta,


I dalej nic nie wiadomo icon_biggrin.gif ,bo jak sam stwierdziłeś monia więcej nic nie wniosła do tematu więc i ten inhibitor to też nie pewna sprawa bo kto wie czy nie chodzi o grzejniki w mieszkaniu w bloku.
Link do komentarza
Wiem bo czytałem tylko to takie gdybanie jak nie mamy więcej danych od autorki tematu,a wracając do inhibitora to ciężko by to było zrobić w bloku icon_biggrin.gif a w pewnych sytuacjach prawie nie wykonalne.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witajcie Postanowiłem sam wyremontować pokój w bloku z lat 90 z betonowej płyty. Proszę o  porady (zdjęcie ściany jak i sufitu w załączniku). Dodam, że jestem budowlanym laikiem i wszelkie roboty będę wykonywał po raz pierwszy, więc zależy mi na najłatwiejszych rozwiązaniach.   W jaki sposób przygotować ściany do malowania? Czy gładź Knauf fill and finish to dobre rozwiązanie? Myślałem o sposobie nakładania wałkiem. W jaki sposób przygotować jedną ze ścian (chropowaty beton) na naklejenie tapety (Rodzaj : Tapeta Flizelinowa)? Wystarczy zagruntować czy też warto wyszpachlowac?   Dodam, że wcześniej na ścianach była właśnie tapeta przez dekady    Jeśli chodzi o sufit (delikatne załamania) czym polecacie wyrównać?    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...