Skocz do zawartości

Czy określenie "blokers" jest dla ciebie obraźliwe?


Gość adiqq

Recommended Posts

pejoratywne znaczenie
kojarzy mi się z elementem niższego stanu, taka łagodniejsza wersja dresiarza, typ mlodego człowieka zamieszkujący zabytkową zabudowę Pragi Pn, Woli i czegoś pewnie tam jeszcze, jeżdżący (na gapę) na wczasy na Ursynów, spożywający pośledniejszej marki w tymczasowych ogródkach piwnych, oddający urynę w tymże ogródku, muzycznie zorientowany raczej w stronę hip-hopu, rzadziej techno lub mydełko fa

tak to mi się kojarzy,
jeżeli kogoś obrażam, to nie jest moją intencją

dla mnie nie jest obraźliwe,
no chyba, że ktoś mnie tak nie nazwie, mówiąc to prosto w twarz, wtedy mogę poczuć się nieswojo, bo nie uważam, żebym się do takiego określenia nadawał
wiele zależy od kontekstu


mała errata
może jeszcze być mieszkańcem czegoś takiego:
Brak obrazka Edytowano przez Barbossa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Uważam, że pytanie nie jest do końca pełne i odpowiedź zależy od tego kogo się tak nazywa.
Mnie by to nie uraziło bo nie uważam się za takowego a mam tak, że kłamstwa na mój temat mnie nie ruszają i nie mam w zwyczaju tłumaczyć się z czegoś co nie jest prawdą. No chyba, że ktoś to rozsiewa na złość, wtedy robi sobie duży problem ;)

Trzeba by zapytać zainteresowana osobę co uważa na ten temat, ale tutaj może być z tym problem... ;)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
witam
swojego czasu do 18-nastki mieszkałem w bloku, później wyprowadziłem się do domku i jakieś 2 lata temu wróciłem na stare śmieci do blokowiska , tak jednoznacznie nie da się określić który bardziej upierdliwy ,ludzie z domków chcą mieć cisze i spokój wiec w większości wszystko im zawsze przeszkadza,sąsiad pali liście przeszkadza, muza gra po 22.05 przeszkadza, w bloku tez nadgorliwców nie brakuje wiec ciężko jest powiedzieć który jest gorszy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...