Skocz do zawartości

pomysl na podloge


kemtob

Recommended Posts

Po konsultacji z biurem, w koncu udalo nam sie wybrac projekt domu, "dom w rododendronach 5" archonu:


Projekt już kupiony, teraz czekamy na rozmowę z architektem w celu omówienia ustalonych przez nas zmian, a zmian troche mamy, garaż wydłużamy o metr, likwidujemy ściankę przy schodach w pokoju nad garażem na rzecz balustrady. To będzie 'otwarty' pokój TV, taka niby antresola icon_wink.gif

No i mamy tez podstawowe pytanie o podlogi. A konkretnie o podloge w salonie. Nasi tesciowie zostawiaja nam w spadku przepiekne, eleganckie meble przedwojenne, ktore w sam raz nadadza sie do salonu. Podobny zestaw wyladuje tez w gabinecie. No i od dłuższego czasu szukam opowiednich podlog, ktore beda godnie korespondowac z tymi meblami.

Macie jakies pomysly?

Od razu zaznaczam ze zadne panele nie wchodza w gre
Link do komentarza
Cytat

Ale w tedy odpada ogrzewanie podłogowe icon_sad.gif



Niekoniecznie - to zależy od tego jaka grubość tych "desek" – im grubsza deska, tym większa bezwładność (dodatkowa) ogrzewania.
Chociaż, według Instytutu Fraunhofer’a dla Badań Drewna, grubość podłogi drewnianej nie ma praktycznego znaczenia.
Link do komentarza
Ciekawą alternatywą jest zastosowanie na podłogę w salonie korka podłogowego. Korek ma wiele zalet. Jest najodpowiedniejszy do salonu. Jest ciepły, miły, wytłumia akustycznie i nie przyciąga kurzu. Można na nim bezpośrednio leżeć /moje dzieci tak robią/ i oglądać telewizję. Korek podłogowy występuje w dwóch wersjach:
-jako podłoga przyklejana
- jako panele korkowe
Te ostatnie nie mają nic wspólnego ze zwykłymi panelami. Mają grubość około 11 mm i są ciche.






Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,
Na wszystkich forach jest pełno wypowiedzi ludzi, którzy doradzają podłogi na ogrzewanie nie posiadając przy tym żadnej wiedzy technicznej a jedynie folderki reklamowe producentów podłóg i kopiują tę propagandę...
Wartość współczynnika przewodności cieplnej po przeliczeniu (porównując deskę barlinecką np. dąb 15mm do litej podłogi dębowej 15mm) jest wyższy dla podłogi litej. Oznacza to że więcej zapłacisz kładąc panele barlinka niż parkiet. Dodatkowo pod deskę barlinecką musisz położyć matę wygłuszającą (każda, jaką by nie wybrać to dodatkowy izolator). Kolejna sprawa to powietrze, które znajduje się pomiędzy deską a wylewką, które również izoluje.
Suma sumarum zamiast bazować na akcji marketingowej producentów podłóg warstwowych czasami trzeba się zastanowić. Tak jak w przypadku domków z drewna - lepiej stawiać domek z jodły (z uwagi na mniej zbitą konstrukcję tkanki, w której znajduje się więcej powietrza). Konstrukcja warstwowa (gdzie 12mm to sosna a tylko 3 dąb) to porażka.
Ażeby samemu sobie przeliczyć W/mK polecam ten adres:
http://www.venga.pl/parkiet_na_ogrzewaniu_...gowym,p,38.html

Jeżeli chcesz mieć podłogę drewnianą - nie stosuj ogrzewania podłogowego a jeżeli już je masz to wiedz, że będzie ono spełniać swoją funkcję ale koszty zwiększą się a o ile to już można przeliczyć, korzystając np. z ww stronki.

Sam osobiście układam często podłogi lite na ogrzewaniu i jest ok. Natomiast zawsze jest to świadomy wybór klienta, dla którego drewno na podłodze EKSKLUZYWNE a nie jakieś drewniane panele - jest ważniejsze niż kilka stów więcej za ogrzewanie.

A co do wyboru podłogi to polecę ci nieśmiało moje usługi... katalog to pobrania dostępny jest pod tym adresem:
http://www.ecofloor.pl/web_images/katalog.pdf
uwago po troszkę waży i będzie się chwilę ściągał.
Wykonuję podłogi z drewna litego i desek warstwowych (100%dąb - nie sosna). Do takich stylowych mebli pasowały by doskonale. Podłogi wykonuję ręcznie, przez co wyglądają unikalnie i niezwykle naturalnie.

Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA KRYPTO REKLAMĘ.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Po konsultacji z biurem, w koncu udalo nam sie wybrac projekt domu, "dom w rododendronach 5" archonu:


Projekt już kupiony, teraz czekamy na rozmowę z architektem w celu omówienia ustalonych przez nas zmian, a zmian troche mamy, garaż wydłużamy o metr, likwidujemy ściankę przy schodach w pokoju nad garażem na rzecz balustrady. To będzie 'otwarty' pokój TV, taka niby antresola ;)

No i mamy tez podstawowe pytanie o podlogi. A konkretnie o podloge w salonie. Nasi tesciowie zostawiaja nam w spadku przepiekne, eleganckie meble przedwojenne, ktore w sam raz nadadza sie do salonu. Podobny zestaw wyladuje tez w gabinecie. No i od dłuższego czasu szukam opowiednich podlog, ktore beda godnie korespondowac z tymi meblami.

Macie jakies pomysly?

Od razu zaznaczam ze zadne panele nie wchodza w gre




Piękne stare meble + drewno dębowe = elegancja, styl. Deska drewniana dębowa mysle, że bedzie pieknie współgrać z meblami które rozumiem chcesz wyeksponować w swoim domu. Tradycyjny dąb moze sie również sprawdzić w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Zawsze jest modny. Ciesze się, że odrazu odrzucacie pomysł paneli.. Tu podrzucam pare propozycji takich dębowych podłóg http://www.decowood.pl/ do wyboru do koloru!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...