Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

chiromancja

Uczestnik
 • Posty

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralny

O chiromancja

 • Ranga
  Początkujący
 1. Polecam sprawdzony przeze mnie : Środek do usuwania silikonów. Tytan Remover producent: Selena Opis produktu: Tytan Remover - środek do usuwania silikonów. Służy do skutecznego usuwania utwardzonego i nieutwardzonego silikonu z różnorodnych podłoży występujących w budownictwie, przemyśle i gospodarstwie domowym, w tym ze szkła, betonu, powierzchni emaliowanych, płytek ceramicznych, drewna, metali, powierzchni powlekanych, tworzyw sztucznych, cegły, gipsu i tekstyliów. Zalecany do usuwania starych uszczelnień silikonowych i przygotowania podłoża do nałożenia nowej spoiny, ponieważ dodatkowo poprawia przyczepność silikonów po usunięciu starej warstwy. Środek ma postać gotowej do użycia pasty, która nie spływa z pionowych powierzchni. Zalety: - usuwa utwardzone silikony - nie powoduje korozji - ekologiczny Zastosowanie: Usuwanie utwardzonego i nieutwardzonego silikonu Po usunięciu starego silikonu poprawia przyczepność nowo nakładanego silikonu do podłoża. Przygotowanie podłoża: Stosowanie preparatu nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania podłoża. Jedynym wymogiem jest mechaniczne usunięcie starego silikonu do grubości około 3 mm, co skraca czas oddziaływania środka oraz zmniejsza jego zużycie. W przypadku wrażliwych powierzchni (tworzywa sztuczne, powierzchnie powlekane, tekstylia) zaleca się przeprowadzenie wstępnej próby odporności podłoża tzn. nałożenie w niewidocznym miejscu niewielkiej ilości preparatu i sprawdzenie po paru godzinach stanu powierzchni. Nałożyć warstwę środka do usuwania silikonu na starą spoinę. Grubość warstwy preparatu powinna być 2-3 razy większa od grubości pozostałego silikonu i powinna wynosić co najmniej 4 mm. Pozostawić środek do przereagowania na około 12 godzin. W przypadku cienkiej warstwy silikonu wystarczyć może jedna godzina, natomiast przy bardzo grubej warstwie spoiny lub niektórych materiałów porowatych konieczne może być ponowne nałożenie preparatu. W przypadku tekstyliów i materiałów chłonnych zaleca się oddziaływanie nie dłuższe niż pół godziny, aby uniknąć ewentualnego zaplamienia podłoża. Po przereagowaniu usunąć, np. ręcznikiem papierowym, rozpuszczony silikon ze środkiem czyszczącym.
 2. zatrzyj i połóż tapetę z włókna szklanego. Proponuję taką grubszą jedną z plecionek. Taka tapeta wytrzyma i przykryje każde mikropęknięcie tynku. Oczywiście po 2 dniach od położenia trzeba ja pomalować na biało lub dowolnym kolorem jedna z nowoczesnych farb. A teraz: 10/ lecisz po piwo boś sie zagrzał
 3. Ciekawą alternatywą jest zastosowanie na podłogę w salonie korka podłogowego. Korek ma wiele zalet. Jest najodpowiedniejszy do salonu. Jest ciepły, miły, wytłumia akustycznie i nie przyciąga kurzu. Można na nim bezpośrednio leżeć /moje dzieci tak robią/ i oglądać telewizję. Korek podłogowy występuje w dwóch wersjach: -jako podłoga przyklejana - jako panele korkowe Te ostatnie nie mają nic wspólnego ze zwykłymi panelami. Mają grubość około 11 mm i są ciche.
 4. Klejenie fototapet jest średnio trudne o ile przestrzega się zaleceń. Wiem, że nie zawsze są one prawidłowe w instrukcjach klejenia. 1. Wyznaczamy diagram na ścianie przygotowanej i zagruntowanej 2. Kleimy bryty nie po kolei lecz od środka diagramu na boki, potem kleimy dolny rząd 3. Kleimy każdy bryt osobno!!! Nakładamy na niegoszybko klej, składamy na pół klejem do środka pamiętając by nie załamywać krawędzi złożenia brytu. 4. Z zegarkiem w ręku odliczamy czas 3 minut/góra 4/. 5. Rozwijamy bryt i po nałożeniu na ścianę wygładzamy go wałkiem do tapet. Nigdy ręcznikiem!!! 6. To samo robimy z kolejnymi brytami. Jeśli przeciągniemy czas to bryt za bardzo się rozszerzy-może wzór się nie zgrać a także bryt sie skleić, jeśli za krótko to powstaną bąble które mogą na ścianie nie zniknąć. &. Miłego tapetowania
 5. Optymalna wilgotność dla organizmu i otoczenia zmienia sie wraz z porą roku /sezonem grzewczym/. Dlatego np. w zimie powinna być nieco powyżej 60% jeśli nie trzeba nawilżać. W lecie z kolei nie więcej niż 55-60% - jeśli więcej stosujemy pochłaniacze wilgoci.
 6. Wszytko na ten temat. Myjmy wodą z np. Ludwikiem, odtłuszczajmy denaturatem
 7. Jeśli braknie to dokupuje się w sklepie gdzie kupiliśmy. Jeśli nie prawie zawsze można dokupić w dobrych sklepach, gdzie jest prowadzona sprzedaż katalogowa tapet na zamówienie. W tym przypadku będzie zapewne drożej ale da się kupić. Jedyny problem to taka brakująca rolka może zostać sprzedana z innej partii produkcyjnej, zatem może być w ciut innym odcieniu, ale niekoniecznie. Podsumowując: 1. Kupujmy tak by zostało a nie zabrakło tapety 2. Zaczynajmy tapetowanie od ścian najbardziej reprezentacyjnych . Jeśli zabraknie to nawet położenie rolki z innej partii nie będzie zauważalne dla ludzkiego oka.
 8. Owszem podłoga jest pływająca. To obiegowe określenie podłóg układanych a nie klejonych do podłoża. Przewaga podłóg lakierowanych nad zwykłymi panelami polega na tym, że takie podłogi dają się odnawiać /lakierować/. Odnośnie latających "kotów" to właśnie na zwykłych panelach jest ich najwięcej. Jestem właśnie po wymianie zwykłych paneli. Ścierają się one na krawędziach i "po jabłkach". W dodatku wszyscy producenci nie uważają takiego zniszczenia z zasadne do reklamowania.
 9. właśnie , nie dość, że farba na zacieki jest stosunkowo tania /puszka 0,4l takiej farby ze Snieżki kosztuje 12 zł/ to jeszcze odnowienie jest prostsze. Jedna warstwa farby na zacieki /resztę schowaj na następne zalania :grin: / a potem jedna-dwie farby końcowej . Wszystko zajmie 2 dni.
 10. Przede wszystkim sufit trzeba wysuszyć. Przed malowaniem zaciek trzeba odizolować. Polecam sprawdzoną "Farbę na zacieki i plamy" firmy Śnieżka. Opakowanie 0,4 litra kosztuje około 12 zł. Dobry jest też środek w aerozolu pod nazwą "Isoliergrund" firmy Feidal/droższy od Śniezki/ ale łatwiejsza aplikacja i nie trzeba pędzla kupować. Ostatecznie zastosuj biała farbę nitro o ile taką masz. Jeśli nie masz to nie opłaca sie kupować.
 11. Są do kupienia tak zwane kity do podłogi w kartuszach/tubach/. Nawet oznaczone są kolorami drewna : dąb, buk itd. Wypełnia się nimi szpary w podłodze Od razu mówię, że niespecjalnie naśladują te gatunki drewna i niespecjalnie ładnie to wygląda. Przełożenie podłogi to mordercza praca. Przy okazji istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia desek. Mogę powiedzieć co ja zrobiłem przed ułożeniem "dylówki". Otóż zakupiłem, a jakże, "wysuszone" deski. Te wysuszone deski złożyłem w najmniejszym pokoju na 2 tygodnie. To było w lecie. Załączyłem grzejnik olejowy. Po dwóch tygodniach zmierzyłem szerokość desek. Deska po szerokości zmniejszyła wymiar o około 4 mm. Zatem gdybym ją ułożył od razu to szpary byłyby 8-milimetrowe. Byłem przezorny. Trochę energii elektrycznej poszło ale się opłaciło. Wykosztowaliście się a jesteście jakby znowu na początku. Pozostaje zatem chyba jednak przełożenie podłogi. Kitowania nie polecam . No chyba, że chcecie się szarpnąć i na deski położyć na przykład panele korkowe?
 12. Wszytko dobrze robisz. Strona jest chyba uśpiona. Pewnie pomysł nie wypalił i teraz ta usługa jest nieaktualna.
 13. chiromancja

  Tapety

  Rzeczywiście tapety wracają do łask. Jest bardzo dużo ciekawych wzorów tapet ściennych. Tapety umożliwiają stworzenia ściennych kompozycji typu: duży wzór tapety na jednej ścianie na pozostałych tła w 2 kolorach na przykład. Odnośnie fototapet mozna kupić dowolny wzór w dowolnym wymiarze a nawet zamówić wykonanie fototapety z powierzonego zdjęcia. Dla tych co sie wahają czy tapetować polecam artykuł:Czy tapetowanie jest nadal modne?
×
×
 • Utwórz nowe...