Skocz do zawartości

jaki iglak


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Może orientujecie się który z jałowców najlepiej zadarni powierzchnię?
Juniperus Communis (jałowiec pospolity) "Corielagen czy Jałowiec płożący 'Wiltonii' A może inny iglak ( ale musi być na płasko i zielkono - nie srebrno czy szaro niebiesko) Edytowano przez aleksandra2 (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)
napiszę Wam że tu chodzi cały czas o ten pagórek ( pisałam już o nim w innym wątku ale jakoś nie rozwinął się mi tamten temat )
Cytat

Brak obrazka
tak tam napisałam
"Witam .Mam ogromną prośbę do znawców roślin gł. iglaków . Na mojej POŚ ( oczyszczalnia) mam usypany nasyp , niewysoki . Ponieważ nie mogą tam rosnąć rośliny z rozbudowanym sys. korzeni , wymyśliłam ze posadzę tam rośliny iglaste płożące,odporne na suszę , na słąbą glebę , żeby nie chodzić koło nich za dużo. Chciałabym żeby rosły jakoś piętrami , wyższe dalej , niższe bliżej , ale jednocześnie żeby ich zieleń nie była taka sama ( chodzi mi o żółte, jasno , ciamno zielone , kolorowe ) Niestety nie umiem tak tego skomponować żeby zagrało . Czy miałby ktoś z Was pomysł , na taką górkę jak na zdjęciu w oddali po lewej stronie ?ma ona 10 m szerokości i 15 długości .
Zaczyna się przy tym białym leżaku a kończy w okolicach usypanej kostki granitowej . Dziękuję za zainteresowanie "

Taraz właśnie wymyśliłam że z przodu dam trawy po lewej pięciorniki a całość obsadzę b. płaskim jałowcem zielonym a na środku górki dla kontrastu właśnie dam jakiś wysoki żółty jałowiec lub 2 albo 3 zależy jakie to będą . I tego układu teraz poszukuję połączenia jałowca płożącego - płaskiego - zielonego z innym żółtym -wysokim ale nie kolumnowym - oj ciężki temat do przejścia , dla mnie coraz trudniejszy icon_sad.gif


Edytowano przez aleksandra2 (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

napiszę Wam że tu chodzi cały czas o ten pagórek ( pisałam już o nim w innym wątku ale jakoś nie rozwinął się mi tamten temat )


A może lawendowe pole? Miejsce masz do tego idealne.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
u mnie jakoś lawenda wogóle nie chce rosnąc..
Ładną rośliną na zbocza jest też irga jest odporna i łatwa w uprawie. Mnie się irgi coraz bardziej podobają i nie wiem czy tej wiosny nie zreformuje kawałka mojej skarpy na irgowe pólko:)
Brak obrazka
http://www.projektowaniezieleni.com.pl/ind...dy&porid=10
Mogłabyś na tym pagórku posadzić irgi na agrowłókninie.
Druga opcją na taki pagórek jest zrobić skalniaczek. (mój bede przerabiać). zaletą irg jest to że mają ładny mocny kolor i dekoracyjne kuleczki choć nie zadarnią ci tak dywanowo jak jałowce.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
U mnie na stronce są takie rzeczy w małej skali w zakładce zdjęcia, a tu bym widział to w dużym formacie. Trzeba by tylko ładny głaz wybrać w kamieniołomie i no i ten cyprysik. Gotowy kosztuje grube tysiące, ale możnaby go samemu wyprowadzić w ciągu niedługiego czasu. Trzeba kupić tylko okaz mający potencjał do formowania na bonzai.
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...