Skocz do zawartości

Ocieplenie stropu/sufitu nad piwnicą nie ogrzewaną


Recommended Posts

Szukalem troche po forum ale niestety nie znalazlem sytuacji takiej samej jaka mam ja. Dlatego tez pytam.

Mam sytuacje taka, ze na parterze chce umiescic ogrzewanie podlogowe. Pod parterem bede mial piwnice nie ogrzewana. W wiekszosci przypadkow wyczytalem, ze izolacje miedzy piwnica nie ogrzewana a parterem powinno sie zamontowac od tej strony zimnej czyli pod stropem miedzy piwnica a parterem.

Niestety wiazac sie to bedzie z dodatkowymi kosztami na ogrzewanie bo przeciez skoro bede mial ogrzewanie podlogowe to przeciez caly strop zelbetonowy o grubosci 16 cm bedzie sie nagrzewal co spowoduje niesamowita bezwladnosc tego systemu.

Piwnica jest ocieplona od zewnatrz i nie ma ocieplenia na podlodze wiec mysle, ze temperatura nie bedzie tam spadala ponizej 0 stopni zwlaszcza, ze prawie 80% powierzchni jest w ziemi na glebokosci conajmniej 1metra (w niektorych miejscach nawet i 2.3 metra).

Wyjscia sa wg mnie 3:
- zaizolowac piwnice styropianem od strony dolnej strony stropu wg zalecen roznych doradcow
- wylozyc styropian na stropie pod podlogowka - wg mnie najsensowniejsze w tym przypadku rozwiazanie (aczkolwiek nie wiem czy nie bedzie problemu z wilgocia)
- zaizolowac piwnice styropianem od strony dolnej stropu a takze i na stropie pod podlogowka

Prosze o jakies porady w tej sytuacji ...
Link do komentarza
Dziekuje bardzo za odpowiedz. W takim razie to jest jasne. A co zrobic z ociepleniem schodow wewnetrznych miedzy parterem a pietrem.
Te schody sa bezposrednio nad klatka schodowa, ktora prowadzi od piwnicy na parter. Na schodach nie bedzie ogrzewania podlogowego. Ocieplac klatke schodowa w tym przypadku tez od gory dla wyrownania stopni (poniewaz na podlodze parteru bedzie wieksza izolacja) czy lepiej schody w tym przypadku ocieplac od spodu?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
A prosze mi powiedziec jak sie ma to ocieplanie stropu od strony piwnicy nie ogrzewanej do projektow? W moim projekcie domu jak i kolegi ocieplenie jest od strony parteru czyli na stropie.

Natomiast wg zalecen, ktore czytalem w muratorze czy w innych artykulach wyraznie zalecaja ocieplac od strony zimnej czyli od strony piwnicy.

Moze komplikuje tu sprawe podlogowe ogrzewanie i dlatego ociepla sie na stropie a nie pod. A co jesli beda zwykle kaloryfery a nie ogrzewanie podlogowe. To tez ocieplac na stropie czy juz w tym przypadku lepiej sufit piwnicy?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...