Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
Mi się podoba połączenie szarości z żywszymi kolorami. Do tego koniecznie dużo drewna w pomieszczeniu. Z nim wystrój jest cieplejszy i ładniejszy.
Jak się moda zmieni albo kolor się znudzi, to raczej przemalowanie tej szarości na coś innego nie będzie problemem.
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Maluję właśnie przedpokój w mieszkaniu. I to właśnie na szary kolor, choć to bardziej gołębi chyba ;)
Do tego mam w planach postawić donicę betonową z jakąś fajną rośliną, bo tak jak mówicie - trzeba szarość ożywić.
Coś w tym stylu:

Źródło: ilikebeton.com
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Szarości są bardzo uniwersalne. Nie bez powodu są chętnie stosowane od wielu sezonów. Nawet całkowicie szare wnętrze nie musi być monotonne, jeśli zróżnicujemy faktury powierzchni oraz zastosujemy rożne odcienie i nasycenia tego koloru. Szary to także świetny kolor bazowy – na jego tle pięknie prezentują się kolorowe dodatki.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

DSC01446.jpg

  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
szary to po prostu najbardziej neutralny poza bielą kolor i pasuje do niego praktycznie wszystko a najwięcej robia dodatki.. nie wiem czy ktoś już wpsominał ale obrazy wiele potrafia zmienić. mi na przykład bardzo sie podobaja obrazy trójwymiarowe - fajnie można optycznie poczarować jełśi mamy małe pomiesczenia.
Napisano
zgadzam się z kreska. Szary kolor ścian jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie do końca wiedzą na jakie farby się zdecydować. Nie powinien się szybko znudzić i można częściej zmieniać dodatki, ponieważ niemalże wszystkie kolory będą pasować.
Napisano
Zdecydowanie szarości icon_smile.gif Przełamane drobnym akcentem kolorystycznym icon_smile.gif
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

szary jest teraz na topie


Co myślicie o takiej posadzce? Betonowa płyta w dość prosty sposób może stać się elegancką i unikalną podłogą w modnych szarościach.
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Szanowni Państwo,

ciekawe efekty z szarościami w roli głównej może również przynieść zastosowanie struktury dekoracyjnej Beton MAGNAT Style: https://www.magnatfarby.pl/produkt/magnat-s...-tynk-mineralny W zależności od sposobu aplikacji, uzyskam efekt naturalnego „surowego” betonu z jego charakterystycznymi przebarwieniami, efekt deskowania, stalowej formy, gładki czy też z charakterystycznymi wżerami i ubytkami.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Szarości są modne,ale moim zdaniem to bardzo smutne kolory i dołujące.Mieszkanie wydaje się być eleganckie,ale brakuje mu tego "czegoś".




W moim przekonaniu szarość służy przede wszystkim do uspokojenia mocnego koloru ścian aby nie wydawało się, przepraszam za słowo, oczopląsowe. Nie widziałem by ktoś miał odwagę stosować szary jako taki w całym pokoju, bo to nawet z ramami okien wygląda źle. Ale łączenie szarego z czymś jest już ok.

Tak jak tu:

Napisano
Szarości?

Jakieś dwa lata temu były TYLKO fiolety, teraz są szarości, za jakiś czas wróci mięta, potem nastanie wszechobecna i jedynie słuszna biel...

Moda na kolory się zmienia i co jakiś czas powraca - tak jak w motoryzacji - samochody są w modzie raz srebrne, raz grafitowe, teraz białe...

Często po barwie można z grubsza określić wiek mieszkania czy samochodu...
Napisano
Według mnie świetnie wyglądają takie aranżacje w odcieniach szarości, ale z jakimś przełamaniem. Ostatnio oglądam naprawdę wiele takich aranżacji i co zauważam? Wiele z takich projektów to wzajemne kalki. Czasem mam wrażenie, że ludzie już kompletnie zatracili inwencję twórczą i starają się zrobić wnętrze, które widzieli kiedyś w katalogu. A są one takie beznamiętne i bez jakiegokolwiek pomyślunki. Szare pomieszczenia nie wyglądają najlepiej, gdy jest ponuro za oknem lub oświetlenie jest niedostateczne (głównie naturalne).
Napisano (edytowany)
Szarość na ścianach - jak najbardziej. Warto jednak w pewnych miejscach przełamać je kolorem. Długo zastanawiałam się, co zrobić, żeby mój, pokaźnych rozmiarów, salon nabrał trochę bardziej kameralnego klimatu. Rozwiązanie znalazłam tutaj: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/uzyj-kol...przytulny-salon. Fiolet na jednej ze ścian sprawił, że we wnętrzu zrobi się dużo bardziej przytulnie. Myślę, że świetnie sprawdzi się także turkus lub brąz. Warto poeksperymentować i znaleźć kolor, który najlepiej oddaje nasz charakter! Edytowano przez Kataaarzynaa (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Nieprawda. Od wielu lat używam czystej bez dodatków i wnętrze mam w porządku.




Brawo ty!!!!
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Mi się podobają szary połączony z czerwienią jak tu http://beton-magnat.pl/wykonac-tynk-betonowy-scianie/ z pierwszego zdjęcia. Zimno, chłodno - tak jak ma być u człowieka o ponurym i mrocznym wnętrzu ;) ;) czerwony tak troszkę przełamuje, do tej aranżacji dorzuciłabym tylko zielone kaktusy icon_biggrin.gif
Napisano
Szary kolor mam w jadalni. Uważam jednak, że szary jest trudnym kolorem. Gdyby nie dodatki i wprowadzony inny kolor nie czułabym się w tym pomieszczeniu komfortowo. Dodatkowo w zależności od zastosowanego światła zmienia też swe oblicze.
Napisano
Cytat

Szarości?

Jakieś dwa lata temu były TYLKO fiolety, teraz są szarości, za jakiś czas wróci mięta, potem nastanie wszechobecna i jedynie słuszna biel...

Moda na kolory się zmienia i co jakiś czas powraca - tak jak w motoryzacji - samochody są w modzie raz srebrne, raz grafitowe, teraz białe...

Często po barwie można z grubsza określić wiek mieszkania czy samochodu...



Dlatego jeśli już wolę modę na różnokolorowe ściany, modę na pastele itd. Chociaż ta ostatnia to raczej nie dla mnie. Wolę coś jak przedstawiłem na zdjęciu wyżej. Ponieważ nie chce mi się zmieniać koloru ścian raz na 2 lata staram się wybrać coś co mi się szybko nie znudzi i jednocześnie będzie miało swój urok.
Napisano
Tak patrzę i chyba jednak wolę białe lub kolorowe ściany. Szara jest taka żadna. Przy białej można się pobawić kolorowymi dodatkami i często zmieniać charakter pomieszczeń, z kolorowe z kolei wnoszą do mieszkania życie same z siebie.
  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Szarość jest bardzo modna i tylko pozornie prosta do zastosowania w aranżacji. Z jednej strony jest to kolor neutralny, łatwy do komponowania z innymi barwami, pięknie prezentuje się w duecie z czerwienią, słonecznym żółtym, miętami, pomarańczowymi odcieniami, limonkową zielenią, turkusami… Jednak niektóre osoby wrażliwe odbierają szarość jako nudną, inne depresyjną i przytłaczającą. Nie bez powodu niegdyś wszechobecna w biurach szarość została wyparta lub zestawiona z inną kolorystyką. Z jednej strony szarość sprzyja mrówczej pracy umysłowej z drugiej jednak hamuje kreację i innowacyjne rozwiązania. Zastosowanie odcieni szarego nie jest więc tak uniwersalne jak się początkowo wydawało. To kolor, który podobnie jak inne -jednych inspiruje, innych dołuje. Jedno jest pewne, w Polsce przez większą część roku, mamy zbyt wiele szarości wokół siebie, warto więc stosować ten kolor jako bazę i zestawiać go z mocniejszymi barwami lub przynajmniej bielą by wnieść do wnętrz energię i kontrast.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

  • 1 rok temu...
Napisano

Dla szarości we wnętrzu rzeczywiście idealnie wpiszą się płyty z betonu architektonicznego. Najlepszym wyborem będzie ten bez sztucznych włókien. Dzięki takiej technologii nie pyli i jest bezpieczny dla dzieci i osób z alergią. Oczywiście nadal dostępny w wielu wzorach, odcieniach i strukturach i rozmiarach. Fajne uzupełnienie nie tylko w stylu industrialnym, ale także glamour, czy nowoczesnym.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli szukacie sposobu na dekoracyjne i trwałe wykończenie drewnianych podłóg, mebli czy ścian – warto zwrócić uwagę na bejce olejne OSMO. To produkty, które zdobyły uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i użytkowników domowych ceniących naturalne składniki, jakość oraz ekologiczne podejście do wykończenia wnętrz. Czym jest bejca olejna OSMO? Bejca OSMO to profesjonalny, barwiony podkład do drewna na bazie naturalnych olejów roślinnych. Dzięki brakowi wosków w składzie, bejca daje ogromne możliwości w zakresie intensywności koloru – od delikatnego podkreślenia struktury drewna po intensywne, nasycone barwy. Co istotne, nie tworzy na powierzchni warstwy lakieru – pigmenty wnikają głęboko w drewno, wyrównując jego odcień i podkreślając naturalne usłojenie. Gdzie można stosować bejcę? Bejce OSMO przeznaczone są wyłącznie do zastosowań wewnętrznych, idealnie sprawdzą się na: drewnianych podłogach, deskach i parkietach, stopniach schodów, blatach, meblach, ścianach i sufitach z drewna, a także na zabawkach dziecięcych i przyborach drewnianych – po wyschnięciu są całkowicie bezpieczne i przyjazne środowisku. Jak działa? Bejca sama w sobie nie jest pełnoprawnym wykończeniem – to etap barwienia, który należy zabezpieczyć woskiem twardym olejnym OSMO. Takie połączenie daje nie tylko wyjątkowy efekt wizualny, ale również trwałość i odporność na codzienne użytkowanie. Dlaczego warto? Naturalne składniki: cztery rodzaje oczyszczonych olejów roślinnych i wysokiej jakości pigmenty. Możliwość pracy z utwardzaczem – istotne dla profesjonalistów. Idealne do przestrzeni komercyjnych, gdzie czas to pieniądz – powierzchnia może być gotowa do użytku już następnego dnia. Ogromna paleta kolorów – od klasycznych odcieni drewna po nowoczesne, designerskie barwy. Podsumowanie Bejce olejne OSMO to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają naturalnych i trwałych produktów do barwienia drewna. Ich elastyczność, ekologiczny skład oraz profesjonalne właściwości użytkowe czynią je wyborem godnym uwagi – zarówno w domach, jak i w przestrzeniach komercyjnych.
    • Albo tylko znajdował się w miejscu, obok którego uderzył piorun. Bo piorun może zabić również z dalszej odległości, to zależy od okoliczności wyładowania atmosferycznego.  A do artykułu polecam ten temat   Jak sprawdzić, czy instalacja odgromowa jest niezbędna?
    • Komentarz dodany przez Paweł: Zgadza się, uderzenie pioruna jest rzadkie, ale nie niemożliwe. Wczoraj ogłoszono śmierć Auduna Groenvolda, norweskiego olimpijczyka w narciarstwie dowolnym, który został uderzony przez piorun podczas wycieczki do domku letniskowego.
    • W Polsce każdego roku burze powodują szkody warte miliony złotych. Zniszczone urządzenia, pożary dachów i porażenia prądem to realne skutki, które dotykają nie tylko właścicieli domów na odludziu. Czy wiesz, że piorun może spalić sprzęt, nawet jeśli uderzy kilometr od twojego domu? Sprawdź, jak skutecznie i tanio zabezpieczyć dom przed burzą. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/instalacja-odgromowa/a/116255-piorunochron-chroni-dom-przed-burza
    • Komentarz dodany przez inżynier Mirek: Niestety w artykule zapomniano o podstawowym zadaniu jaki ma spełniać dach - szczelność, pełna ochrona przed warunkami atmosferycznymi, przede wszystkim opadami, aby wnętrze budynku było bezpieczne. Każdy wie, że obecnie układane dachówki, blachodachówki, blacha czy inne pokrycia dachowe nie są szczelne. Zwłaszcza w narożach, koszach praktycznie nie ma szans na szczelne wykonanie pokrycia. Dlatego ważne jest aby pod tą dachówką, blachą, blachodachówką wykonać w 100% szczelną warstwę. Niestety membrany paroprzepuszczalne nie nadają się do wykonania takiej szczelnej izolacji. Mają bardzo małą odporność na promieniowanie UV, przeważnie 2-3 miesiące, a najlepsze do 6 miesięcy. To nic w porównaniu do pap czy membran bitumicznych, które mają odporność na kilka a nawet kilkanaście lat. Poza tym podczas układania takiej membrany paroprzepuszczalnej często dochodzi do naderwań, rozdarć, które ciężko załatać. A poza tym trzeba pamiętać, że każda membran jest przebijana przez setki gwoździ, którymi przybijamy kontrłaty i łaty. A każde przebicie membrany paroprzepuszczalnej gwoździem to dziura, która jest potencjalnym miejscem przecieku wody. Przy papach nie ma takiego problemu - gwóźdź przebija papę, ale bitum uszczelnia się wokół tego gwoździa i nie ma zagrożenia, że woda będzie przeciekała. A co do paroprzepuszczalności to oczywiście jest ona ważna i potrzebna, ale tylko w niektórych przypadkach. Ogólnym założeniem jest, że izolacja termiczna nie może być narażona na zawilgocenie. Skoro od strony pomieszczenia ocieplenie jest chronione folią paroizolacyjną, która ma za zadanie nie przepuszczać wilgoci, pary wodnej to izolacja termiczna jest dobrze chroniona od spodu (od strony wnętrza budynku). A od góry ? No właśnie, żadna membrana paroprzepuszczalna nie ochroni izolacji termicznej przed wilgocią a nawet wodą. Potrzebna jest szczelna izolacja, która daje 100% gwarancji szczelności. Dlatego stosowanie membrany paroprzepuszczalnej montowanej tylko na krokwiach to igranie z wilgocią. A zawilgocona izolacja termiczna to strata ciepła, bo wilgotna izolacja termiczna przepuszcza ciepło. A to kosztuje. Więc to, że deskowanie i dobra papa czy membrana bitumiczna nieco zwiększają koszt budowy, to w bardzo krótkim czasie ten koszt zostaje odrobiony przez oszczędność na ogrzewaniu. I na koniec coś, co żadna membrana paroprzepuszczalna nigdy nie wytrzyma. Chodzi o ostatnio występujące gwałtowne burze i mocne porywy wiatru. Nie ma roku abyśmy w mediach nie widzieli tragedii ludzi, którzy doświadczyli zerwania dachu. Jak wygląda zerwany dach wykonany w wersji ekonomicznej to chyba każdy widział. Zerwana dachówka, blacha, membrany paroprzepuszczalnej praktycznie nie ma, widać strzępy ocieplenia. A deszcz pada i zalewa wnętrze. Tragedia. Natomiast dach wykonany w technologi pełnego deskowania po zerwaniu dachówek, blachy pozostaje sprawny i nadal zabezpiecza wnętrze przed deszczem. Takie pełne deskowanie z dobrą papą czy membrana bitumiczną jest praktycznie drugim dachem. Czy wobec tego stać nas na ekonomiczny dach z membraną paroprzepuszczalną? Czy jednak lepiej wybrać bezpieczne rozwiązanie dachu z pełnym deskowaniem i papą lub membraną bitumiczną? Odpowiedź jest prosta. Każdy potrafi wskazać bezpieczne rozwiązanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...