Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Szarości są bardzo uniwersalne. Nie bez powodu są chętnie stosowane od wielu sezonów. Nawet całkowicie szare wnętrze nie musi być monotonne, jeśli zróżnicujemy faktury powierzchni oraz zastosujemy rożne odcienie i nasycenia tego koloru. Szary to także świetny kolor bazowy – na jego tle pięknie prezentują się kolorowe dodatki.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
szary to po prostu najbardziej neutralny poza bielą kolor i pasuje do niego praktycznie wszystko a najwięcej robia dodatki.. nie wiem czy ktoś już wpsominał ale obrazy wiele potrafia zmienić. mi na przykład bardzo sie podobaja obrazy trójwymiarowe - fajnie można optycznie poczarować jełśi mamy małe pomiesczenia.
Link do komentarza
zgadzam się z kreska. Szary kolor ścian jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie do końca wiedzą na jakie farby się zdecydować. Nie powinien się szybko znudzić i można częściej zmieniać dodatki, ponieważ niemalże wszystkie kolory będą pasować.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Szanowni Państwo,

ciekawe efekty z szarościami w roli głównej może również przynieść zastosowanie struktury dekoracyjnej Beton MAGNAT Style: https://www.magnatfarby.pl/produkt/magnat-s...-tynk-mineralny W zależności od sposobu aplikacji, uzyskam efekt naturalnego „surowego” betonu z jego charakterystycznymi przebarwieniami, efekt deskowania, stalowej formy, gładki czy też z charakterystycznymi wżerami i ubytkami.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Szarości są modne,ale moim zdaniem to bardzo smutne kolory i dołujące.Mieszkanie wydaje się być eleganckie,ale brakuje mu tego "czegoś".




W moim przekonaniu szarość służy przede wszystkim do uspokojenia mocnego koloru ścian aby nie wydawało się, przepraszam za słowo, oczopląsowe. Nie widziałem by ktoś miał odwagę stosować szary jako taki w całym pokoju, bo to nawet z ramami okien wygląda źle. Ale łączenie szarego z czymś jest już ok.

Tak jak tu:

Link do komentarza
Szarości?

Jakieś dwa lata temu były TYLKO fiolety, teraz są szarości, za jakiś czas wróci mięta, potem nastanie wszechobecna i jedynie słuszna biel...

Moda na kolory się zmienia i co jakiś czas powraca - tak jak w motoryzacji - samochody są w modzie raz srebrne, raz grafitowe, teraz białe...

Często po barwie można z grubsza określić wiek mieszkania czy samochodu...
Link do komentarza
Według mnie świetnie wyglądają takie aranżacje w odcieniach szarości, ale z jakimś przełamaniem. Ostatnio oglądam naprawdę wiele takich aranżacji i co zauważam? Wiele z takich projektów to wzajemne kalki. Czasem mam wrażenie, że ludzie już kompletnie zatracili inwencję twórczą i starają się zrobić wnętrze, które widzieli kiedyś w katalogu. A są one takie beznamiętne i bez jakiegokolwiek pomyślunki. Szare pomieszczenia nie wyglądają najlepiej, gdy jest ponuro za oknem lub oświetlenie jest niedostateczne (głównie naturalne).
Link do komentarza
Szarość na ścianach - jak najbardziej. Warto jednak w pewnych miejscach przełamać je kolorem. Długo zastanawiałam się, co zrobić, żeby mój, pokaźnych rozmiarów, salon nabrał trochę bardziej kameralnego klimatu. Rozwiązanie znalazłam tutaj: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/uzyj-kol...przytulny-salon. Fiolet na jednej ze ścian sprawił, że we wnętrzu zrobi się dużo bardziej przytulnie. Myślę, że świetnie sprawdzi się także turkus lub brąz. Warto poeksperymentować i znaleźć kolor, który najlepiej oddaje nasz charakter! Edytowano przez Kataaarzynaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nieprawda. Od wielu lat używam czystej bez dodatków i wnętrze mam w porządku.




Brawo ty!!!!
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Mi się podobają szary połączony z czerwienią jak tu http://beton-magnat.pl/wykonac-tynk-betonowy-scianie/ z pierwszego zdjęcia. Zimno, chłodno - tak jak ma być u człowieka o ponurym i mrocznym wnętrzu ;) ;) czerwony tak troszkę przełamuje, do tej aranżacji dorzuciłabym tylko zielone kaktusy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Szarości?

Jakieś dwa lata temu były TYLKO fiolety, teraz są szarości, za jakiś czas wróci mięta, potem nastanie wszechobecna i jedynie słuszna biel...

Moda na kolory się zmienia i co jakiś czas powraca - tak jak w motoryzacji - samochody są w modzie raz srebrne, raz grafitowe, teraz białe...

Często po barwie można z grubsza określić wiek mieszkania czy samochodu...



Dlatego jeśli już wolę modę na różnokolorowe ściany, modę na pastele itd. Chociaż ta ostatnia to raczej nie dla mnie. Wolę coś jak przedstawiłem na zdjęciu wyżej. Ponieważ nie chce mi się zmieniać koloru ścian raz na 2 lata staram się wybrać coś co mi się szybko nie znudzi i jednocześnie będzie miało swój urok.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Szarość jest bardzo modna i tylko pozornie prosta do zastosowania w aranżacji. Z jednej strony jest to kolor neutralny, łatwy do komponowania z innymi barwami, pięknie prezentuje się w duecie z czerwienią, słonecznym żółtym, miętami, pomarańczowymi odcieniami, limonkową zielenią, turkusami… Jednak niektóre osoby wrażliwe odbierają szarość jako nudną, inne depresyjną i przytłaczającą. Nie bez powodu niegdyś wszechobecna w biurach szarość została wyparta lub zestawiona z inną kolorystyką. Z jednej strony szarość sprzyja mrówczej pracy umysłowej z drugiej jednak hamuje kreację i innowacyjne rozwiązania. Zastosowanie odcieni szarego nie jest więc tak uniwersalne jak się początkowo wydawało. To kolor, który podobnie jak inne -jednych inspiruje, innych dołuje. Jedno jest pewne, w Polsce przez większą część roku, mamy zbyt wiele szarości wokół siebie, warto więc stosować ten kolor jako bazę i zestawiać go z mocniejszymi barwami lub przynajmniej bielą by wnieść do wnętrz energię i kontrast.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Dla szarości we wnętrzu rzeczywiście idealnie wpiszą się płyty z betonu architektonicznego. Najlepszym wyborem będzie ten bez sztucznych włókien. Dzięki takiej technologii nie pyli i jest bezpieczny dla dzieci i osób z alergią. Oczywiście nadal dostępny w wielu wzorach, odcieniach i strukturach i rozmiarach. Fajne uzupełnienie nie tylko w stylu industrialnym, ale także glamour, czy nowoczesnym.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...