Skocz do zawartości

Galeria fuszerki


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Napisano
  Dnia 25.06.2024 o 17:44, retrofood napisał:
Kiosk nie dla liliputów.
 
image.png.ffe89ad735831b92e25c64cef80038a7.png
Nie widzę go z przodu, ale obstawiam że akcja z trzeciego świata typu Indie. Nie takie rzeczy tam się dzieją.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Napisano

image.png.9f07fb56521e1e6058afb5c4516b12f3.png

 

  Cytat

Jedna z mieszkanek Zakopanego podkreśliła, że "domy będą zagrożone". - Wszyscy bez wyjątku mamy dzieci i zwierzęta. Nie ma szans. Pioruny tu biją najczęściej, to wszyscy będzie ściągać. Domy będą zagrożone i wszystko - stwierdziła. - Już się szykuje walka.

Rozwiń  

 

No i łowiecki nie bedom się niesły, jak kury w Kraśniku.

 

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
  Dnia 18.08.2024 o 17:43, retrofood napisał:
 
Tylko z tej książki chyba wyciągnęli dyble. Jakimś magnesem.   :icon_lol:
 
PS. Witaj na forum!
 
 
 
A tutaj pralka w zabudowie.
 
image.png.1a8c509cdb7120f6aca5e06d4ee79a18.png
Sterowana z aplikacji, tak słyszałem. Teraz tylko śmigiem zaciągnąć i gotowe.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
  Dnia 18.12.2024 o 08:29, podczytywacz napisał:

To już było...

I chyba "inwestor" miał przywrócić budynek do stanu sprzed "nadbudowy"...

@daggulka coś więcej zapewne wie...

Rozwiń  

 

Taaaak! Tylko u mnie takie atrakcje :icon_biggrin:

Przez wiele lat willa na dachu była niechlubnym symbolem miasta. Miało być ekskluzywnie, z pompą i widowiskowo .... skończyło się na rozbiórce solidnie nadgryzionej zębem czasu nadbudowy.

Prace jeszcze trwają - nie mam info, kiedy zakończą się prace rozbiórkowe :)

Jedno jest pewne - już niedługo zniknie ;)

Podsyłam filmik - można sobie obejrzeć z zewnątrz i wewnątrz  :)

 

Napisano
  Dnia 18.12.2024 o 17:34, vlad1431 napisał:

Raczej buractwo a nie fantazja

Rozwiń  

 

  Cytat

ułańska fantazja - po polsku: definicja, gramatyka, wymowa ...

Glosbe

https://pl.glosbe.com › słownik polsko-polski

Znaczenia i definicje "ułańska fantazja" · noun. impulsywność i emocjonalność w działaniu połączona z lekkomyślnością oraz szaleństwem

Rozwiń  

 

A UŁAŃSKĄ wziąłem w cudzysłów...

Napisano
  Dnia 18.12.2024 o 08:37, daggulka napisał:

Taaaak! Tylko u mnie takie atrakcje :icon_biggrin:

Przez wiele lat willa na dachu była niechlubnym symbolem miasta.

Rozwiń  

 

Szkoda, że nie wykończył tego dziwadła, wtedy można by uczciwie ocenić taką budowlę.

 

Pewnie by oddziaływał nawet  na sektor turystyczny. 

 

Jednak mentalność pokomunistyczna zwyciężyła, rozebrać i przywrócić blok do szarej rzeczywistości.

Tu nie ma się nic wyróżniać! :takaemotka:

Napisano
  Dnia 18.12.2024 o 19:03, animus napisał:

 

Szkoda, że nie wykończył tego dziwadła, wtedy można by uczciwie ocenić taką budowlę.

 

Pewnie by oddziaływał nawet  na sektor turystyczny. 

 

Jednak mentalność pokomunistyczna zwyciężyła, rozebrać i przywrócić blok do szarej rzeczywistości.

Tu nie ma się nic wyróżniać! :takaemotka:

Rozwiń  

 

To nie tak.

Sporo zezwoleń było załatwianych za łapówki. On tam zaplanował lądowisko dla helikopterów i basen na przykład. Podejrzewam, że nikt tak naprawdę nie wie, czy nadbudówka jest bezpieczna dla bloku ;) Czy to kiedyś by nie rypło ;)

Wiem, że mieszkańcy pięter położonych niżej od wielu lat, o ile nie od początku zaistnienia tegoż dzieła, skarżyli się na zalania mieszkań.

 

Mnie tam ani parzy ani ziębi, bo tam nie mieszkam :icon_lol: Ale czy chciałabym mieć to na dachu i to budowane w trybie "będzie pan zadowolony"?

To zaczęło się budować 30 lat temu, kiedy właściciel był szychą - więc sobie "załatwił".

Podejrzewam, że dziś nie otrzymałby pozwolenia na budowę tegoż stateczku kosmicznego na dachu bloku ;) Wręcz w głowę by się popukano w urzędach i zadzwoniono po miłych panów z kaftanem :icon_biggrin:

 

Napisano
  Dnia 18.12.2024 o 19:03, animus napisał:

Szkoda, że nie wykończył tego dziwadła

Rozwiń  

Dziwne, że w ogóle zaczął tworzyć to dziwadło na budynku, który na 1000% nie był obliczony na dobudowanie takiego dziwadła:zalamka:

Że ktoś mu pozwolił... że dopuścił do rozpoczęcia i trwania budowy...

Począwszy od fundamentów, na nośności ścian skończywszy...

 

Tyle betonu, basen - jaki by nie był... -

A jeszcze i helikopter na dachu:zalamka:

 

Pewnie, że są nadbudowy kilku pięter...

 

obraz.png.4661007a0d301aeb44e45958e8416d23.png

Sam wykańczałem mieszkanie w takim nadbudowanym kawałku bloku na Rzymowskiego w Warszawie, ale tam były inne proporcje i ten budynek był planowany jako hotel robotniczy kilka pięter wyższy, a pierwotnie nie osiągnięto planowanej wysokości i były "rezerwy" wytrzymałościowe...

Były przeliczenia, nadbudowa była wykonana z lżejszych materiałów...

Zupełnie inna sytuacja...

 

  Dnia 18.12.2024 o 19:03, animus napisał:

Pewnie by oddziaływał nawet  na sektor turystyczny.

Rozwiń  

 

Przez jeden, czy dwa sezony...

I to pod warunkiem, że to dziwadło udostępnione byłoby do zwiedzania, a może i wynajmowania fragmentów dziwadła...

 

Oddziaływałoby na sektor turystyczny podobnie jak krzywy domek w Sopocie:yahoo:

 

IMG_0222.jpg.8e17182a6876f63345d3aa5bf36ddf89.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam Mam problem spowodowany brakiem uzyskania pozwolenia na budowę przez to że droga prowadząca do działki (wewnętrzna , prywatna ) ma 3.5 metra szerokości a nie 5 m , dodam że moja działka i dwie przed moja są jedyne nie zabudowane licząc od wjazdu z drogi publicznej na drogę wewnętrzną a dalej za moją działka jest około 6-7 domów.  I jak to działa że tamte domy dostały pozwolenie a ja nie dostałem i działka przed moją również nie dostała pozwolenia  bo rozmawiałem z sąsiadem.   Czy oprócz służebności jest jakaś inna szansa odwołania się i sensowna argumentacja tego przypadku ? Ktoś może miał podobną sytuację w ostatnim czasie ?    
    • No i tym samym zwiększyć śliskość nawierzchni    
    • Jak fugę wykorzystałbym rzadki beton. Jak trochę przyschnie, zamieść całość a po całkowity wyschnięciu fug, przeczyścić kamienie wodą, można czymś zaimpregnować (pod warunkiem, że kamienie się ładnie doczyszczą)
    • Instrukcja olejowania nowego tarasu drewnianego z zastosowaniem produktów Osmo   Aby zapewnić trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz estetyczny wygląd tarasu, niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie drewna jeszcze przed montażem. Poniżej przedstawiamy sprawdzony sposób pracy z wykorzystaniem renomowanych produktów marki Osmo. 1. Gruntowanie – Osmo WR Aqua 4001 Wszystkie elementy drewniane – deski tarasowe i legary – gruntujemy preparatem WR Aqua 4001. Grunt aplikujemy z każdej strony, zwracając szczególną uwagę na krawędzie oraz spód desek. Po nałożeniu preparatu drewno musi schnąć przez minimum 24 godziny w suchym, przewiewnym miejscu. 2. Pierwsza warstwa Oleju Tarasowego Osmo – przed montażem Po wyschnięciu gruntu nakładamy pierwszą warstwę Oleju Tarasowego Osmo. Olej nanosimy: Z obu stron desek tarasowych (góra i dół), Na wszystkie powierzchnie legarów. Dzięki temu drewno jest zabezpieczone zarówno od strony ekspozycji, jak i od strony gruntu/wilgoci. 3. Montaż tarasu Po całkowitym wyschnięciu oleju deski i legary montujemy zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Prace należy prowadzić w suchych warunkach pogodowych. 4. Druga warstwa Oleju Tarasowego Osmo – po montażu Po zamontowaniu desek, na ich widoczną (górną) stronę nakładamy drugą warstwę Oleju Tarasowego Osmo. Zapewnia to pełną ochronę przed działaniem promieni UV, deszczem i śniegiem oraz nadaje drewnu piękne, naturalne wykończenie. 5. Zabezpieczenie końcówek desek – Osmo 5735 Impregnat do czoła deski Na zakończenie każdą czołówkę (końcówkę) deski zabezpieczamy specjalnym impregnatem Osmo 5735. Zapobiega to nadmiernemu wnikaniu wilgoci przez czoła, co jest szczególnie ważne, ponieważ właśnie tam drewno najbardziej chłonie wodę i jest narażone na pękanie.   Dodatkowe wskazówki: Drewno przed impregnacją i olejowaniem powinno mieć wilgotność poniżej 20%. Idealne warunki pracy: temperatura od +10°C do +30°C, brak opadów i wysoka wilgotność względna powietrza. Do aplikacji zaleca się używać pędzla do drewna, wałka lub specjalnych akcesoriów Osmo.  
    • Dzięki za podpowiedź. Osobiście, skupiam się na lepszych parametrach (choć tu różnica w nich jest niewielka) bo będę potrzebował ich później do świadectwa energetycznego przy wniosku o dofinansowanie pompy ciepła. Z trudnościami w układaniu jakoś sobie spróbuję poradzić.   Szukając jakiegoś "haczyka", myślałem właśnie o parametrach nie podanych w opisie ale skoro ich nie podali, to raczej są mniej istotne i do pełnej oceny tych produktów pozostaje tu pewnie to, co opisałeś, czyli wygoda w układaniu, rozwarstwianie, pylenie, itp. W międzyczasie spróbowałem porównać wełnę szklaną "piano", czyli tą którą używałem dotychczas, z "KT37", czyli jedną z tych, które chcę dokupić i wydają się jednakowe. Jedyna różnica poza długością w rolce i ceną to ta, że sprzedawane są w dwóch innych marketach budowlanych pod różną nazwą.   Podsumowując, jeśli nie ma zbyt dużych różnic między "Uni-matą 38" a "KT 37", to zamówię tą "KT 37". Jest tańsza za metr kw., delikatnie cieplejsza i ma takie same właściwości, jak "Isover Piano", którego używałem dotychczas.      
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...