Skocz do zawartości

taras na sucho


jermyn

Recommended Posts

Napisano
Witam, mam do położenia na moim ogródku, trochę chodnika i taras na sucho. I zastanawia mnie, czy jeżeli ten taras nie jest za duży(3x3) to cz geowłóknina jest potrzebna? I czy pod chodnik też należy ją położyć? jakieś ogólne rady były by mile widziane. podłoże jest gliniaste.

pozdrawiam
Napisano
  Cytat

Witam, mam do położenia na moim ogródku, trochę chodnika i taras na sucho. I zastanawia mnie, czy jeżeli ten taras nie jest za duży(3x3) to cz geowłóknina jest potrzebna? I czy pod chodnik też należy ją położyć? jakieś ogólne rady były by mile widziane. podłoże jest gliniaste.

pozdrawiam

Rozwiń  



Po co ci geowłóknina pod taras ?

Nie napisałeś z czego robisz ale jak chodnik / kostka betonowa to:

1)wybierasz humus ( czarną ziemię ) na głębokość 30-40cm
2) dajesz piach ( jak masz żwir jeszcze to też dajesz żwir a potem piach na to, a jak masz jeszcze cement to wymieszaj go na sucho z piachem i daj na sam spód - na to dasz piasek)
3) ubijasz porządnie piach - najlepiej wibratorem, w ostateczności ręcznym ubijakiem.
4) kładziesz właściwy materiał - chodnik lub kostkę betonową, granitową itp..
5) Na wierzch położonego materiału sypiesz piasek - i... zamiatasz go - ma to na celu wypełnienie szczelin między kładzionymi elementami.

I masz położony taras icon_smile.gif
Napisano
Geowłókninę można dawać, gdy grunt jest grząski i istnieje groźba, że warstwy pod tarasem będą się w nim zapadać
Chroni też przed wybijaniem chwastów z zasypanych karp, jeśli by jakieś były
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Geowłóknina jest rzeczywiście potrzebna w przypadku kłopotów z jakością gruntu. Jej zadaniem jest izolacja warstwy podbudowy od gruntu rodzimego. Dla pewności oprócz geodety dobrze jest zaprosić również geologa. Przy miękkim i podatnym na wibrowanie gruncie może to być konieczne. I tak jak napisano wyżej, geowłóknina zapobiega przerastaniu. Jeśli grunt jest gliniasty geowłóknina pozwoli oszczędzić na ilości kamienia na warstwę konstrukcyjną. Bez geowłókniny da się uzyskać dobre zagęszczenie, ale kamień nie będzie tak „wchodził” w grunt rodzimy.
  • 4 miesiące temu...
Napisano
  Cytat

Witam, mam do położenia na moim ogródku, trochę chodnika i taras na sucho. I zastanawia mnie, czy jeżeli ten taras nie jest za duży(3x3) to cz geowłóknina jest potrzebna? I czy pod chodnik też należy ją położyć? jakieś ogólne rady były by mile widziane. podłoże jest gliniaste.

pozdrawiam

Rozwiń  



Geowłoknina przede wszystkim zabezpiecza przed mieszaniem się gruntu rodzimego z podsypką i stosowana jest głownie wtedy, gdy podkład wykonuje się z grubego kruszywa.Przy podsypce piaskowej i małym obciążeniu nawierzchni nie ma potrzeby jej stosowania choć z pewnością to nie zaszkodzi.
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Woski dekoracyjne transparentne OSMO to niezwykle wszechstronny produkt, który łączy estetykę naturalnego wykończenia drewna z praktycznym zastosowaniem w aranżacjach wnętrz. Choć najczęściej stosowane są jako warstwa wykończeniowa, z powodzeniem mogą pełnić także rolę barwnika – działając podobnie jak bejca. Dzięki temu otwierają się szerokie możliwości ich wykorzystania w zależności od potrzeb oraz rodzaju powierzchni drewnianej. Idealne do Zastosowań Wewnętrznych Transparentne woski dekoracyjne OSMO doskonale sprawdzają się jako ostateczna warstwa ochronna dla drewna wewnątrz budynków. Można je stosować na ścianach, sufitach, meblach, a nawet dekoracyjnych panelach drewnianych. Ich półtransparentna formuła pozwala zachować naturalny rysunek słojów drewna, nadając mu jednocześnie subtelny kolor i jedwabisty połysk. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących naturalne wykończenie z nutą indywidualnego charakteru. Wosk Dekoracyjny jako Bejca – Kolor i Styl Co ciekawe, woski OSMO mogą być również stosowane jako kolorowa baza, podobnie jak bejca. Wystarczy nałożyć cienką warstwę wosku dekoracyjnego, aby nadać drewnu pożądany odcień – od ciepłego dębu, przez elegancki orzech, aż po nowoczesne szarości. Dzięki transparentnej formule, drewno zyskuje głębię koloru bez utraty swojej naturalnej struktury. Po zabarwieniu powierzchni warto zastosować dodatkową warstwę zabezpieczającą – szczególnie tam, gdzie drewno narażone jest na intensywne użytkowanie. Ochrona i Trwałość – Wosk Twardy Olejny na Podłogi i Fronty Kuchenne W miejscach szczególnie wymagających – takich jak podłogi, schody, czy fronty kuchenne – samo zabarwienie woskiem dekoracyjnym nie wystarczy. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie na zabarwioną powierzchnię warstwy wosku twardego olejnego OSMO. Produkt ten tworzy wyjątkowo trwałą powłokę odporną na ścieranie, działanie wody oraz zabrudzenia. Jest łatwy w pielęgnacji i w razie potrzeby można go miejscowo naprawiać bez konieczności szlifowania całej powierzchni. Podsumowanie Transparentne woski dekoracyjne OSMO to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą podkreślić naturalne piękno drewna, nadać mu delikatny kolor, a jednocześnie zabezpieczyć je przed codziennym użytkowaniem. Stosowane jako warstwa ostateczna – sprawdzą się świetnie w mniej eksploatowanych miejscach. W przypadku intensywnych powierzchni, takich jak podłogi czy kuchenne fronty, najlepiej połączyć je z woskiem twardym olejnym, uzyskując zarówno estetyczny, jak i trwały efekt.
    • No a komu płacą kasę? Przecież ktoś to musi pompować.  A jest kanalizacja?
    • woda w nim jest bo niektórzy sasiedzi sie pod ten wodociag podpieli jeszcze kiedy ta firma istniala a było to za PRL-u Woda  najbardziej dobra tylko rury sa metalowe.Wodociag na mapce jest a gmina napisala mi ze go nie ma 
    • Polecam analizę tych artykułów: https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/a/116034-koszt-remontu-lazienki https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/a/115947-dofinansowanie-do-remontu-lazienki-kto-moze-skorzystac-z-doplat-w-2025-roku
    • A czy ma ktoś może doświadczenie z użyciem donic z włókna szklanego? Widziałem w sieci gdzieś że można w nich sadzić zioła, kwiaty, małe drzewka. Chodzi mi o to, czy na zimę trzeba wstawiać do garażu, czy mogą na zewnątrz zostać i tylko je przykryć. ? Mile widziana odpowiedź :-)
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...