Skocz do zawartości

Dlaczego nie wybudowałbym domu szkieletowego?


Recommended Posts

Od 10 lat mieszkam w domu o szkieletowej konstrukcji i nie miałem żadnych problemów z domem. A co do anomalii pogodowych to dom przetrwał trąbę powietrzną, wokoło pozrywało dachy a u mnie nic. Może jakiś partacz zbudował taki dom szkieletowy w którym wszystko sie sypie. pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
kompromitacja! W życiu nie miałabym zaufania do tego człowieka. Leje wodę, wyplata koszyki, jednym słowem pi... głupoty. Jeśli buduje tak, jak szyje swoją głupkowatą i zmyśloną historię, to TRZYMAJCIE się z daleka od tego, pożal się Boże, budowniczego. I śmieszno i straszno!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Osobiście mam dom fabrykowany z gotowych elementów. Może jest w nim głośniej niż w domach morowanych ale reszta co tu jest opisane to stek bzdur! Natomiast z tym polewaniem dachu...😂😂😂 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość Mądrala
"Tradycyjnym budownictwem" na terenie polski jest dom z bali lub mur pruski. Względnie cegła. Nie są nim natomiast pustaki, które nie wiadomo czemu są chrzczone jako "tradycyjne budownictwo".
Link do komentarza
7 minut temu, Gość Mądrala napisał:

"Tradycyjnym budownictwem" na terenie polski jest dom z bali lub mur pruski. Względnie cegła. Nie są nim natomiast pustaki, które nie wiadomo czemu są chrzczone jako "tradycyjne budownictwo".

 

A czemu nie, skoro jest przecież "przysłowiowe szczęście"?

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Skoro ciężko się to czyta, proponuję odnieść się do najtrudniejszych fragmentów i napisać komentarze. Skoro @Grzegorz masz wiecej doświadczenia od autora, podziel się kilkoma wskazówkami dla potomnych. Niech się ludzie uczą na swoich błędach lub na cudzym doświadczeniu. Moim zdaniem domy szkieletowe to reżim materiałowy i technologiczny. Reżim technologiczny, Poza dokumentacją i instrukcją rodem z IKEA potrzeba jeszcze wyszkolonych wykonawców.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Maciej
Nie da się zaprzeczyć, że artykuł napisany w ciekawym, dość obiektywnym stylu. I być może na tamte lata taki sposób budowy domu szkieletowego był naturalny, jednak czasy się zmieniają i sposób budowy również. Technika idzie do przodu, stąd też nowe rozwiązania również w budownictwie szkieletowym. Sam zdecydowałem się na budowę domu w tej technologii, ale z uwagi na różne opinie o firmach budowlanych i jakości wykonania, jak również tego, że zawsze chciałem czegoś takiego spróbować, podjąłem się postawienia całego domu samemu z pomocą rodziny (metodą gospodarczą). I szczerze mówiąc wiele aspektów tego artykułu mógłbym podważyć, ale biorąc pod uwagę, że ja buduję w roku 2021, a autor artykułu budował ponad 20 lat temu, nie ma się co dziwić, że drugi raz by nie postawił takiego domu. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w tamtych latach ten sposób budowy dopiero zaczynał raczkować w Polsce, więc jest wysoce prawdopodobne, że popełniono wiele błędów przy budowie. Jakby nie było mimo, że dopiero od niedawna cieszę się stanem surowym zamkniętym, to już teraz widzę wiele korzyści budowy domu w technologii szkieletowej. Ale podkreślam, że bardzo istotne są dokładność wykonania, oraz jakość materiałów użytych do budowy. Myślę, że czas pokaże jak wiele korzyści posiada dom szkieletowy, bo pewnie jeszcze trochę czasu minie zanim się wprowadzę, ale porównując liczne opinie w Internecie, z tym co sam doświadczyłem budując taki dom, uważam że trzeba być rozważnym w czytaniu opinii na ten temat.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Nie chce mi się rozpisywać,ale artykuły bez sensu, wywiad z prezesem firmy która zajmuje się budowaniem domów jednorodzinnych w technologii tradycyjnej, to po pierwsze. Po drugie jak można porównywać technologię budowy z roku 1997 z rokiem 2021 w dodatku nie wiadomo kto to budował,czy miał jakiekolwiek doświadczenie, po trzecie porównajmy jakość materiałów budowlanych dostępnych dziś i 25lat temu. Ja mieszkam w szkielecie i jestem zadowolony.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Gość Widzę
Niestety domownicy nie znają się na projektowaniu domów a budowlańcy zrobili bubla. Taki jest efekt negatywnej oceny tego domu a nie ogólnej technologii szkieletowej. Szkoda.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Generalnie kupiliśmy dom tego typu i jesteśmy bardzo zadowoleni jak jest w nim ciepło nagrzewa się szybko jest szczelny ciepło nie ucieka . Wytrzymuje potężne wiatry nawet nie drgnie. Nie wiem co bzdury pan wypisuje
Link do komentarza
Generalnie kupiliśmy dom tego typu i jesteśmy bardzo zadowoleni jak jest w nim ciepło nagrzewa się szybko jest szczelny ciepło nie ucieka . Wytrzymuje potężne wiatry nawet nie drgnie. Nie wiem co bzdury pan wypisuje
A jak w nim nie jest ciepło, to jesteście niezadowoleni?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Komentarz dodany przez Mateusz:
Wybudowałem dom szkieletowy i jestem mega zadowolony te bzdury co Pan pisze to masakra chyba opisujecie kurnik albo jakaś wiatę jak jest zrobione wszystko jak potrzeba przez konkretną ekipę i nie żałuję się na materiały to nie ma lepszego domu. Ja mam wszystko na prąd pompę ciepła rekuperację klimatyzację indukcję fotowoltaika 10 kw 3 rok nie płacę za prąd jeszcze zostaje nadprodukcja
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...