Skocz do zawartości

Podłoga na gruncie - wykonanie


Recommended Posts

  • 9 lata temu...
Gość gość
Wydaje mi się, że folia powinna być naciągnięta, pofalowana folia w którymś momencie się "zaciska" i tworzy pionową dylatację jastrychu, gdzie pojawiają się pęknięcia.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
1 godzinę temu, zenek napisał:

Zależy z czego mozaika, na jakim podłożu, na jakim stropie.

W pokoju - to mozaika drewniana, parkietowa, klejona, być może jeszcze na subit.

 

8 godzin temu, Gość Beti napisał:

Czy mogę na mozajke położyć gumoleum

Można położyć, tylko trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na kantach odstających i ruszających się elementów mozaiki gumoleum będzie się przecierało i po jakimś czasie w tych miejscach wykładzina zmieni kolor i popęka.

Myślę, że dobrym wyjściem na przeczekanie czasu do poprawy finansowej sytuacji będzie położenie pod gumoleum płyty np. OSB o grubości 6 mm, z tym, że trzeba ustabilizować połączenia płyt.

Z tym wiążą się wydatki... dobrego gatunku, wytrzymałe "gumoleum" trochę kosztuje, ewentualna płyta OSB również, więc przy podsumowaniu kosztów lepszym rozwiązaniem może być położenie na mozaikę paneli podłogowych, które, w niezłych cenach, można dostać w promocjach. Jest to lepsze wyjście niż wykładzina, bo ta odcina dostęp powietrza i ewentualną możliwość szybszego odparowania jakiejś wilgoci ...

Link do komentarza
7 godzin temu, uroboros napisał:

Jest to lepsze wyjście niż wykładzina, bo ta odcina dostęp powietrza i ewentualną możliwość szybszego odparowania jakiejś wilgoci ...

Włąśnie o tę wilgoć mi chodziło. Nie wiadomo, jakie pomieszczenie jest pod spodem, ja zbudowana jest podłoga. Gumoleum może spowodować wilgoć i potem grzyb.

Link do komentarza
9 godzin temu, zenek napisał:

Zależy z czego mozaika, na jakim podłożu, na jakim stropie.

Dokładnie - wiele zależności. Należy sprawdzić gdzie może być więcej wilgoci - pod pomieszczeniem czy w pomieszczeniu, jaki jest układ izolacji (o ile jest) i stosownie do sytuacji, można zamknąć powierzchnię podłogi lub nie, bo zagrzybimy wnętrze podłogi.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Bartek
Witam Bede w posiadaniu blizniaka w ktorym sa wybudowane juz sciany nosne jak i te dzialowe. Jak zabrac sie do wykonania podłogi na gruncie? O ile fachowiec moze podniesc cene za wykonanie bo zdaje sb sprawe zej est to utrudnienie w wykonaniu.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
Gość Łukasz
Witam. Stawiam dom z ogrzewaniem podłogowym. Zauważyłem w moim projekcie budowlanym, że architekt zapisał 15cm styrodur w plycie fundamentowej plus 8cm styropian w podłodze. Czy te łączne 23cm wystarczą na izolacje ? Pytam ponieważ doczytałem sie, że w podłodze zazwyczaj daje sie styropian 15 cm. Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...