Skocz do zawartości

Awantura o kwiatek, czyli karać czy nie karać...


Recommended Posts

Cytat

Za porady wprowadzające inwestorów w błąd powinny dawane być żółte a następnie czerwone kartki z zakazem pisania . Błędne rady obniżają poziom Forum i narażają ludzi na straty finansowe. Jan.




Może nie od razu straty finansowe dla inwestora,ale poziom jest obniżany
i....
Też byłabym za karaniem
Link do komentarza

błędne rady mogą jak najbardziej narazić na straty finansowe ..... pod warunkiem, że człowiek który je czyta jest pozbawiony zdrowego rozsądku i na podstawie tej właśnie jednej rady podejmie błędną decyzję która narazi go na straty finansowe ....
ale ponieważ jest to forum na którym piszą różni ludzie a nie poradnik pt.
"jak bezbłędnie wybudować swój pierwszy w życiu dom"
więc......
każdy czytający powinien opierać się na poradach z kilku źródeł, od kilku forumowiczów .... przedyskutować decyzję ze swoim kierbudem ......
nigdy nie podjęłam decyzji związanej z budową domu z pomocą jednej rady od jednego forumowicza .... musiało być co najmniej kilka pozytywnych głosów w sprawie i od osób które wiedziałam, ze znają temat ....
chyba , że chodzi o tematy typu "jaką farbę wybrać" tudzież "jaki kolor elewacji pasuje mi do czarnego dachu" ....
tutaj - ilu ludzi , tyle doświadczeń , tyle gustów .... więc nie ma błędnych rad .....

co do poziomu ..... obniżonego ..... hm .....
nie myślę tymi kategoriami ......
nie sądzę żeby jakaś błędna rada zaniżała poziom forum ....

a karanie ?
sorrrry ...... icon_eek.gif
od tego są tu inni forumowicze , żeby dyskutować , i obalić błędną tezę.....
to jest forum .... wymiana poglądów , dyskusja, argumentowanie ..... a nie szkoła - z suchymi ocenami i karami .... icon_rolleyes.gif

ale to tylko moje zdanie w temacie ..... icon_wink.gif

Link do komentarza
Jestem przeciw karaniu. Na forum każdy może zaprezentować swoje zdanie i każdy może je ocenić-zaaprobować/skrytykować. U jednego coś może się sprawdzić, innych narazić na koszty. Poza tym jest google itp oraz opcja "szukaj",każdą rade z forum można skonfrontować wystarczy chcieć.
Link do komentarza
No nie wiem......
Ja jestem za restrykcjami...

Każde szanujące sie forum ma moderatora,który dba o jakość i sens wypowiedzi....

by w danym temacie były poruszane kwestie na temat itd.....

A tutaj tego zaczyna brakować,tematy ewoluują w kierunku nie mającym nic wspólnego z pierwszym postem
(przyznają,też sie do tego parę razy przyczyniłam)...
a to nie zawsze jest fajne,bo ktoś gdy sobie chce coś poczytać na jakiś temat w pewnym momencie trafia na zupełnie coś innego niż w tytule

Większość tematów po którymś tam poście przypomina "masło maślane"

Ale,jeżeli o to chodzi redakcji....
to niech będzie...



Link do komentarza
Cytat

No nie wiem......
Ja jestem za restrykcjami...

Każde szanujące sie forum ma moderatora,który dba o jakość i sens wypowiedzi....

by w danym temacie były poruszane kwestie na temat itd.....

A tutaj tego zaczyna brakować,tematy ewoluują w kierunku nie mającym nic wspólnego z pierwszym postem
(przyznają,też sie do tego parę razy przyczyniłam)...
a to nie zawsze jest fajne,bo ktoś gdy sobie chce coś poczytać na jakiś temat w pewnym momencie trafia na zupełnie coś innego niż w tytule

Większość tematów po którymś tam poście przypomina "masło maślane"

Ale,jeżeli o to chodzi redakcji....
to niech będzie...



Moderatorzy są również tu na naszym forum: https://forum.budujemydom.pl/index.php?act=...mp;CODE=leaders
Link do komentarza
Cytat

szkoda tylko tego,że teraz oddano jakość za cenę ilości ..... icon_sad.gif


Samej przed sobą mi jest wstyd,że poddałam sie temu "wyścigowi"



"przyganiał kocioł garnkowi".

stokrotka - sama się podkopujesz. Z tego co zauważyłam to jesteś najaktywniejszą forumowiczką która zbiera punkty by zbierać nagrody. I nie każdy Twój post jest na temat.

Cieszę się, że zauważasz, że również uczestniczysz w tym "wyścigu". A każdy Twój post to przecież punkt do nagród.
Link do komentarza
Cytat

szkoda tylko tego,że teraz oddano jakość za cenę ilości ..... icon_sad.gif


Gdyby chodziło tu wyłącznie o jakość to należałoby zaabonamentować udział w forum comiesięcznym przelewem - paranoja, choć są i takie fora tematyczne. Wtedy można liczyć na rzetelność informacji i porady fachowców. Ja podchodzę do BD jako do źródła wiedzy, którą należy weryfikować wg własnych doświadczeń. Rzeczywiście ruch zrobił się swego czasu spory i widocznie takie były intencje Redakcji - nie mieszkam się do tego, bo to nie moja działka. Jedni używają telefonów, gg, skypa a inni komunikują się na forum - co człowiek to charakter. Można napisac swoje ale nie wypada narzucać, wymuszać czy też karać za słowa. Niech każdy robi swoje jak robił a błędy eliminujmy stopniowo.
Mnie np cieszy bardzo, że nie pojawia się już ten troll zaśmiecający forum zbitkiem viagry+sexu+itp icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

stokrotka - sama się podkopujesz. Z tego co zauważyłam to jesteś najaktywniejszą forumowiczką która zbiera punkty by zbierać nagrody. I nie każdy Twój post jest na temat.




No przecież sie przyznałam,że też obniżam tą jakość i uczestniczę w tym "zdobywaniu punktów" i że nie zawsze piszę na temat..... i jest mi po prostu wstyd za to.

A że redakcja nic z tym nie robi,to jest dopiero dziwne ....

Nie ważne co byle dużo
Link do komentarza
Stokrotko na FM nie mieliśmy żadnej gratyfikacji za posty, a też pisaliśmy dużo icon_smile.gif Traktujemy forum jak miejsce do spotkania się ludzi z różnych stron Polski i świata z podobnymi problemami. W jakiś tam sposób się zaprzyjażniamy, a te przyjaźnie się zacieśniają jak się ludzie w realu na zakupach icon_wink.gif spotkają.
Link do komentarza
Cytat

To proszę mi szczerze odpowiedzieć,jaki cel jest w takim tabloidowaniu ( nie wiem czy istnieje takie słowo,jeśli nie - to ja go stworzyłam icon_biggrin.gif ) kiedyś poważnego forum



Stokrotka - nie uwierzysz co się stało!
Właśnie zauważyłam, że zboczyłaś z tematu. Z tego co wiem to temat o przyznawaniu punktów za dobre rady w postach.

A zeszliśmy na kłócenie się o to dlaczego niektórzy pisząc swoje posty odbiegają od tematu. Zauważyłaś? icon_wink.gif

A tak na poważnie to ja absolutnie nie chcę się z Tobą kłócić. Każdy ma prawo pisać ile chce. Od tego są "luźne wątki" specjalnie założone do tego. icon_smile.gif wink.gif
Link do komentarza
Z założenia, nie piszę dla jakichkolwiek korzyści.
Nie przeszkadza mi też, to że inni mają jakieś „bonusy” - zwłaszcza, ze zasady do bólu jasne.
Razi mnie „dulszczyzna” w tym zakresie.

Czytam, bywam i piszę na FBD bo mi „pasi”.
Zdarza się, że „trolluję”, zdarza się, że napiszę głupotę, zdarza się, że moja wiedza lub doświadczenie jest komuś pomocna. Zdarza się - bo taki jest urok pisania na forum.

A teraz uwaga, bo będę kadził.
Duży „szacun” dla Redakcji, za pełne umiaru i taktu, ale skuteczne interwencje, w „stanach i sytuacjach zapalnych”.
Link do komentarza
Cytat

Ludzie szukają porady. Udzielę jej ja i całkiem innej jakiś laik. Wyć się chce z niemocy . Trzeba jakoś piętnować. Jan.



Laik, też może mieć rację.
Fachowiec też może się mylić.
Nie ma nieomylnych.
Nie jest argumentem, że tylko „moja i najmojsza”.
Po to jest forum aby można „udowodnić” swoją rację (punkt widzenia).
Wykaż błędy swojemu oponentowi, a nie wnioskuj o „piętnowanie”.
Forum ma nauczyć, bądź zmusić do myślenia.
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Stokrotko, czy żądasz od Redakcji, żeby reglamentowała dostęp do forum?



Nie rozumię,czemu bym miała żadać reglamentowania dostępu..

Jedynie chciałam by posty były w jakichś sposób porządkowanie i sensownie pisane,a nie o wszystkim w każdym miejscu...

Porządku ktoś musi pilnować !!!!!!!


Ja do swoich błędów postowych się przyznałam i nawet wyraziłam skruchę icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Cytat

Nie rozumię


nie rozumiem

Cytat

Jedynie chciałam by posty były w jakichś sposób porządkowanie i sensownie pisane,a nie o wszystkim w każdym miejscu...

Porządku ktoś musi pilnować !!!!!!!



dlaczego Ty?
jak na razie - większość "przeciw".....


Cytat

Ja do swoich błędów postowych się przyznałam i nawet wyraziłam skruchę icon_biggrin.gif



masochistka? icon_eek.gif icon_rolleyes.gif
a serio ..... nie uważam, ze to błędy ..... ot, pisanina - jak każda inna ....
wolny kraj ...... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Proszę czytać ze zrozumieniem ...
Gdzie napisałam,że ja muszę ? icon_eek.gif

To zadanie redakcji ....



no ale skoro ktoś musi,

Cytat

Porządku ktoś musi pilnować !!!!!!!




a Redakcja przytakuje , że owieczki lubią czasem pobrykać i Redakcja to rozumie......
to pomyśl ....
skoro ktoś musi - to tylko Ty zostałaś na placu boju ..... icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...