Skocz do zawartości

Co pod dachówke folie czy membrane zamontowa


Recommended Posts

1. brak "porządnych" mieczy usztywniających płatew w kierunku jej osi, może skosić całą ściankę powyżej "nadproża"
2. obciążenie od samej płatwi - pęknięcia w pionie i skośne, tak od rogu otworu, okno się otwiera bez problemu icon_smile.gif ?
najczęściej przy lepszych podmuchach wiatru, masz dobrą ekspozycję na wiatr?

j.w.
i raczej bym tego nie bagatelizował, tam naprawdę jest niewiele tego suporka
Link do komentarza
Hm...
Choć, przyznam, że zaniepokoiłem się, znowu. Spróbujmy coś policzyć, choć szacunkowo, skontrolujcie, czy to ma sens.
Od miecza do nadproża mam 4m. Płatew ma wymiary od miecza do nadproża: 4mx0,2mx0,14. Jeśli m3 sosny waży 600kg, to tu wychodzi jakieś 70kg. Czyli 35 na ścianę.
6 krokwi 6mx0,06x0,18 to 234kg podparte w trzech punktach: murłata, płatew i trzeci - krokwie są powiązane ze sobą w szczytach. DOdatkowo nad płatwią spięte są dodatkowymi jętkami, które tworzą "sufit"

Deskowanie 28m2 to waga 420 kg. Znowu rozkłada się na trzy punkty podparcia.
Papa 28m2 to 140kg
W sumie 70+234+420+140=864/2 to 432kg podparte w trzech punktach. Największe siły pracują na murłatę, zdaje się. Kąt nachylenia dachu to 42st.
Głębiej policzyć tego nie potrafię, ale wychodzi mi jednoznacznie, że ktoś tu demonizuje sprawę.
A jeśli bredzę, to, please, skorygujcie, waćpanowie, niech ktoś to policzy, myślę, że wielu może się przydać taka wiedza. A ja będę wiedział, czy strzeliłem babola. Choć nie sądzę.
Link do komentarza
Cytat

Ale się znęcacie, chłopaki, zupełnie jak nad Adiggiem, kiedy zrobił synowi zdjęcie w wykopie. Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_biggrin.gif"> Nuda doskwiera, co nie? Są miecze w osi. Okna otwierają się bez problemu. Od czterech lat.


Sam widzisz na przykładzie Adigga że czasami  rozczochrana nie działa tak jak należy. 

Prosiłeś żeby rozmowa na temat  twojego szczytu toczyła się na ogólnym ,mogłeś się tego spodziewać że mogą pojawić się inne opinie ,a teraz twierdzisz że  się znęcam-y . icon_neutral.gif
 

Cytat

Hm...
Choć, przyznam, że zaniepokoiłem się, znowu. Spróbujmy coś policzyć, choć szacunkowo, skontrolujcie, czy to ma sens.
Od miecza do nadproża mam 4m. Płatew ma wymiary od miecza do nadproża: 4mx0,2mx0,14. Jeśli m3 sosny waży 600kg, to tu wychodzi jakieś 70kg. Czyli 35 na ścianę.
6 krokwi 6mx0,06x0,18 to 234kg podparte w trzech punktach: murłata, płatew i trzeci - krokwie są powiązane ze sobą w szczytach. DOdatkowo nad płatwią spięte są dodatkowymi jętkami, które tworzą "sufit"

Deskowanie 28m2 to waga 420 kg. Znowu rozkłada się na trzy punkty podparcia.
Papa 28m2 to 140kg
W sumie 70+234+420+140=864/2 to 432kg podparte w trzech punktach. Największe siły pracują na murłatę, zdaje się. Kąt nachylenia dachu to 42st.
Głębiej policzyć tego nie potrafię, ale wychodzi mi jednoznacznie, że ktoś tu demonizuje sprawę.
A jeśli bredzę, to, please, skorygujcie, waćpanowie, niech ktoś to policzy, myślę, że wielu może się przydać taka wiedza. A ja będę wiedział, czy strzeliłem babola. Choć nie sądzę.



Obciążenie śniegiem ,wiatrem jest kluczowe i bardzo zmienne dynamicznie .
Link do komentarza
Cytat

Prosiłeś żeby rozmowa na temat  twojego szczytu toczyła się na ogólnym ,mogłeś się tego spodziewać że mogą pojawić się inne opinie ,a teraz twierdzisz że  się znęcam-y . icon_neutral.gif

Obciążenie śniegiem ,wiatrem jest kluczowe i bardzo zmienne dynamicznie .


Animus, jak mi brakuje argumentów, to co mam począć? Z całą sympatią. icon_wink.gif
A publiczna dyskusja jest wskazana. Jest konkret - jest dyskusja, w dodatku nie ma dylematów czy ocieplać od środka czy od zewnątrz, hehe.

Cytat

nie wiem czy mogę dodać swoje pytanie do tej dyskusji (jeśli autor wniesie sprzeciw, poproszę Redakcję o usunięcie pytania), ale dodałbym jeszcze pełne deskowanie z papą. Czy to nie najlepsze rozwiązanie?



Na pełne deskowanie się zdecydowałem, żeby 1.) wzmocnić całą konstrukcję, 2.) móc odłożyć na poźniej dość kosztowny temat finalnego krycia. Aleśmy off-topic wrzepili, ja nie mogę...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...