Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Czapi

Opłata skarbowa za wniosek o warunki zabudowy?????

Recommended Posts

W moim urzędzie miasta żądaja opłaty za w.z. na budynek mieszkalny w wysokości 107 zł.Z tego co wyczytałam i według opinii urzędników z innych gmin nie wnosi się opłaty.Proszę o przytoczenie konkretnych zwrotów z ustawy o opłacie skarbowej,które wskazują na to zwolnienie.Mecenas "urzędowy" natomiast powołuję się na załącznik(tabelę) gdzie obok wyszczególnionej opłaty nie ma zwolnienia z tych opłat(poz.7 w tabeli).Jak to rozumieć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze myślę:
Zgodnie z art. 2 ust. 2 cytowanej wyżej ustawy, nie podlega opłacie skarbowej wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w sprawach budownictwa mieszkaniowego
Czemu faktycznie nie ma tego zwolnienia w tabeli załącznika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy dobrze myślę:
Zgodnie z art. 2 ust. 2 cytowanej wyżej ustawy, nie podlega opłacie skarbowej wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w sprawach budownictwa mieszkaniowego
Czemu faktycznie nie ma tego zwolnienia w tabeli załącznika???



Decyzja o warunkach zabudowy - budownictwo mieszkaniowe - zwolniona jest z opłaty skarbowej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Decyzja o warunkach zabudowy - budownictwo mieszkaniowe - zwolniona jest z opłaty skarbowej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


I co tu z takim "kwiatkiem " zrobić????-za przeproszeniem tępizna w tym urzędzie solidna-nie mam pojęcia jak ich przekonać,że pobierają tę opłatę bezprawnie!!!????Pani zasłania się urzędowym mecenasem i jego interpretacją ustawy(???).Sytuacja jest komiczna-owy urząd miasta mieści się w jednym budynku z gminą.W gminie nie pobierają opłaty-w urzędzie owszem.Na moje pytanie dlaczego tak róznie interpretują prawo-milczenie w słuchawce.Poczytałam tej Pani odpowiednie fragmenty ustawy-bez skutku....Co mozna w takiej absurdalnej sytuacji zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powołują się na w.w. ustawę o opłatach skarbowych. Parodia!!!!Ręce mi opadają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy dobrze myślę:
Zgodnie z art. 2 ust. 2 cytowanej wyżej ustawy, nie podlega opłacie skarbowej wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w sprawach budownictwa mieszkaniowego
Czemu faktycznie nie ma tego zwolnienia w tabeli załącznika???

Dobrze myślisz. W tabeli tego nie ma, bo zapis z art. 2 ust. 2 mówi, że :
Cytat

Nie podlega opłacie skarbowej dokonanie czynności urzędowej, wydanie zaświadczenia oraz zezwolenia w sprawach budownictwa mieszkaniowego

, natomiast w tabeli są podane wszystkie inne przypadki zwolnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i właśnie na podstawie braku tego zwolnienia w tabeli-mecenas twierdzi,że trzeba płacić!Widzę,że ustawa jak to często bywa pozostawia znowu wiele do życzenia....Istna kołomyja!!!W środę mam się dowiedzieć co zatwierdzili w urzędzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masakra jakaś!!! ale tak czesto z papierologią bywa. Ja nie płaciłam takiej opłaty za dom, płaciłam natomiast za budynek gospodarczy, ale tylko za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem płaci się za budnki gospodarcze, usługowe itp. - może wspomniałeś we wniosku o jakiś usługach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Z tego co wiem płaci się za budnki gospodarcze, usługowe itp. - może wspomniałeś we wniosku o jakiś usługach?



Nie absolutnie-nic nie wspominałam!Ma to być zwykły domek jednorodzinny tylko i wyłącznie na użytek mieszkaniowy!Do nich nie dociera kiedy mówię,że budownictwo mieszkaniowe jest zwolnione z opłaty skarbowej od wniosku..Jakiś Ciemnogród totalny!!!!I bez możliwości oświecenia!!!Coś powinno się z tym zrobić!!!!Tylko co JA mogę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie ciemnogród, tylko brak szacunku do stanowionego prawa, a więc do ludzi, których to prawo dotyczy. Szanowni prawodawcy (przez nas wybrani) tworzą takie buble prawne, które dają pole do popisu wszelkiej maści urzędnikom. Prawo, które pozwala urzędnikowi interpretować go dowolnie(najczęściej na niekorzyść konkretnego człowieka), jest z gruntu złe.

Starając się o warunki zabudowy nie płaciłam za dom, ale już za wolnostojący garaż 107 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani!Mąż złożył w końcu wniosek bez opłaty ale zaznaczono,ze po konsultacji z "mecenasem" wyślą pismo jeśli trzeba będzie ją uiścić.No właśnie dziś dostałam pismo że wzywają nas do zapłaty za wniosek- 107 zł.
Mam więc prośbę-gdzie mozna zgłosić tego typu niezgodne z prawem działanie????Czy mogę wogóle to gdzieś zgłosić???Już nie chodzi mi o te 107 zł( w całości kosztów to nie tak dużo-choć piechotą nie chodzi icon_wink.gif)) ale o ZATRZYMANIE tego NIECNEGO PROCEDERU!!!!!!
Proszę o jakieś podpowiedzi-co,gdzie i jak????.Będę wdzięczna-bo im tego tak łatwo nie przepuszczę icon_evil.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×