Skocz do zawartości

raff

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez raff

  1. Z tym, że gmina ustala szerokość elewacji frontowej nie dyskutuję, jednak mam wątpliwości czy Pani w gminie w której złożyłem wniosek prawidłowo podchodzi do tematu określenia szerokości elewacji frontowej dla bliźniaka i w tym temacie proszę o pomoc. Może forumowicze mają doświadczenia z innnych gmin? Tak jak powyżej napisałem złożyłem wniosek o warunki zabudowy na dwa budynki jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej. Do Pani w gminie nie dociera, że to dwa budynki - zacieła się na stwierdzeniu że to jedna bryła:) Taki projekt dla pani w gminie to nadal jedna bryła, jedna elewacja frontowa - projekt z połączonymi garażami nie zmieni toku myślenia tej pani. Potrzebuję wsparcia § aby ją przekonać Dziękuję za odpowiedź na mój post. Pozdrawiam.
  2. Myślę, że te wymagania określa "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego" i nie daje ono możliwości narzucania gminie wymagań zgodnie z przewidywanym planem zagospodarowania przestrzennego. Dodatkowo nie spotkałem się z planem zagospodarowania który odnosiłby się do szerokości elewacji frontowej (jest tam zazwyczaj określany procent zabudowy działki co ratuje wszystkich znajdujących sie w sytuacji podobnej do mojej). Jednak być może się mylę i o czymś nie wiem, dlatego dziękuję za uwagi. Co do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury - jest tam napisane: "§ 6. 1. Szerokość elewacji frontowej, znajdującej się od strony frontu działki, wyznacza się dla nowej zabudowy na podstawie średniej szerokości elewacji frontowych istniejącej zabudowy na działkach w obszarze analizowanym, z tolerancją do 20%." Tak jak pisałem planuję budowę bliźniaka i tu jeszcze raz moje pytanie, czy bliźniak nie powinien być traktowany jako dwa niezależne domy jednorodzinne stykające się ze sobą jedną ze ścian? Pani w gminie twierdzi, że bliźniak to jedna bryła i dlatego moja szerokość elewacji frontowej dla bliźniaka będzie równa wyliczonej średniej w okolicy - i ta opinia Pani z gminy przekreśla mój plan budowy bliźniaka . Moim zdaniem bliźniak to dwa domy, a więc szerokość elewacji frontowej określana w decyzji powinna być dla jednego domu lub pomnożona razy dwa dla całego bliźniaka. W tym temacie proszę o pomoc - razy dwa czy nie? Forma zabudowy na złożonym przeze mnie wniosku: dwa budynki jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej. Przecież pozwolenie można uzyskać na wspólną budowę, a nieruchomość podzielić po wybudowaniu - tym bardziej, że w naszym wypadku podział przed budową nie będzie możliwy - ogranicza nas wymóg minimalnej powierzchni działki budowlanej jaki obowiązuje na tym obszarze. Wydaje mi się, że wariant "dom jednorodzinny z wydzielonymi dwoma mieszkaniami" uniemozliwa podział działki po wybudowaniu - być może się mylę. Jednak powracając do mojego pytania o szerokość elewacji, czy wariant "dom jednorodzinny z wydzielonymi dwoma mieszkaniami" coś zmienia w moim przypadku czyli daje mi możliwość zwiększenia mojej elewacji razy dwa? Najlepiej jesli ktoś z szanownych forumowiczów wskaże mi paragrafy którymi mogę się podeprzeć w walce:) Dziękuję za odpowiedź i jeszcze raz proszę o pomoc z szerokością elewacji frontowej dla bliźniaka - powinno być mnożenie razy dwa czy nie?
  3. Z tego co wiem płaci się za budnki gospodarcze, usługowe itp. - może wspomniałeś we wniosku o jakiś usługach?
  4. Witam wszystich, Właśnie złożyłem w gminie wniosek o wydanie warunków zabudowy dla działki znajdującej się w obszarze dla którego nie obowiązuje plan miejscowego zagospodarowania. Na działce chciałbym postawić bliźniak. Pani w gminie naświetliła mi przepisy w/g których zostanie określona szerokość elewacji frontowej dla planowanego bliźniaka, czyli zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zostanie wyliczona średnia szerokość elewacji sąsiednich budynków i na taką średnią elewację z tolerancją +/-20% otrzymam zgodę. Pani twierdzi, że jeśli średnia wyjdzie powiedzmy 9 metrów to otrzymam zgodę na szerokośc elewacji bliźniaka 9 metrów +/- 20% czyli max. 10,8m - tak więc mogę o bliźniaku tylko pomarzyć. I tu pojawia się moje pytanie - przecież bliźniak to DWA domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej, czy w związku z tym, że to dwa domy, szerokość elewacji frontowej w wydawanej decyzji nie powinna określać 1 segmentu, czyli dla bliźniaka być mnożona razy dwa? Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi wskazać paragrafy którymi mogę się podeprzeć aby obronić moje plany budowy bliźniaka lub które ewentulanie pogrzebią moją inwestycję? Z góry dziękuje i pozdrawiam,
×
×
  • Utwórz nowe...