Skocz do zawartości

50 cm izolacji, czy to standard?


Recommended Posts

Nie standard... Szanowny agencie ..., co ma do tego Szwecja, czy powierzchnia! Izolacja to także lato. Domy kiedyś w 100% miały strych, dziś sypialnie na poddaszu są już norma. Po co się męczyć czy zakładać klimę. Uważa Pan, że należy unikać izolacji (25 cm w dachu TO NIE JEST IZOLACJA ) po to towarzyszowi Putinowi armię zbroić??? Chyba, że ... to KGB i wtedy Pana posty są jasne i bezdyskusyjne! W takim razie pazdrwalaju tawariszcza.
Link do komentarza
W Szwecji, bo mając na uwadze wcześniejsze publikacje tego współczynnika 0,08 W/m2K, jako normę UE, zaczerpnięto właśnie ze Szwedzkich dokumentów dotyczących wymogów właśnie dla takiego domu.

Standardem (we właściwym zrozumieniu tego określenia) w Polsce jest ocieplanie o grubości 15 – 20cm.
Zgodnie z definicją, standard, to również określenie dla najprostszej, podstawowej wersji.

Namawianie do ocieplania ponad standardowego uważam za godne uwagi.

Zaś odpowiadając na zadane pytanie: „50 cm izolacji, czy to standard?” - odpowiem; niestety nie.
Link do komentarza
Cytat

Izolowałem domy 50 cm w dachu 30 cm od gruntu zanim to robili Szwedzi.


Sam Pan pisze zanim to robili Szwedzi - czyli dawno temu. Nie porównujmy materiałów z przed 20-30 lat do obecnych
Jeśli ilość jest ważniejsza niż jakość to nie ma co dyskutować.
Nasz wspaniały kiedyś polonez miał blachy o grubości 1,5 mm a auta zachodnie 0.5mm, i które były lepsze??
Link do komentarza
Cytat

Sam Pan pisze zanim to robili Szwedzi - czyli dawno temu. Nie porównujmy materiałów z przed 20-30 lat do obecnych
Jeśli ilość jest ważniejsza niż jakość to nie ma co dyskutować.
Nasz wspaniały kiedyś polonez miał blachy o grubości 1,5 mm a auta zachodnie 0.5mm, i które były lepsze??


To było obrazowo. Standard to dach 0.08W/m2xK podłoga i ściana 0.1W/m2xK.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Szanowny Panie !Nie jestem Szwedem. Izolowałem domy 50 cm w dachu 30 cm od gruntu zanim to robili Szwedzi.
I to jest standard. Doradzanie mniej to jest szkodnictwo!
Pisze Pan :
dlaczego? Skoro jest Pan przekonany, że nie mam racji?



ciekawe, gdzie te domy? gdzie ten standard? na mnie Wszyscy wokół (wykonawcy, znajomi) patrzyli dziwnie gdy chciałam 20cm styropianu na ścianę, w naszych rejonach standard to 12-15cm, na ścianie i góra 10cm w podłodze, w dachu do 20cm,
ale może taki region icon_surprised.gif
Link do komentarza
Wydaje mi się, ze nieporozumienia w tym temacie wynikają ze złej interpretacji słowa "standard". Przecież standardem jest to, co ma ogół, niezależnie od tego, czy to jest dobrze czy źle...
Potwierdzę więc za bajbagą, że (póki co) 50 cm na pewno nie jest standardem.
Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby stało się zaleceniem, wymaganiem, itp. i w końcu kiedyś standardem stosowanym przez wszystkich (jeśli to w ogóle ma sens, ale to już inna bajka...)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, interesuje mnie wykopanie w skarpie podziemnych piwniczek, na wzór tych popularnych na Węgrzech i w Mołdawii (w których trzymano wino). Pytanie jak zrobić to bezpiecznie i sucho, no i czy są w Polsce firmy, które specjalizują się w tego typu realizacjach.  
    • Dom podpiwniczony. W wykuszu pod jednym oknem mam rysę pęknięcie idącą od pierwszego do ostatniego bloczka betonowego, praktycznie na samym środku okna. Pod ostatnią warstwą bloczku na pewno nie ma zbrojenia pod okiennego bo w sumie nie wiedziałem że przy betonowych bloczkach się to daje. Chciałbym to wzmocnić żeby już więcej nie pękało i to co przyszło mi do głowy to zdjąć górną warstwe bloczka, wkleić startery po obu stronach bloczka z prętów 12mm czy 8 mm i połączyć długimi prętami + strzemiona i zalał betonem czyli zrobił takie jakby nadproze przy parapetowe. Co o tym sądzicie.     
    • Proszę przede wszystkim zaobserwować jak w czasie deszczu spływa woda po zewnętrznej krawędzi tego balkonu, który ma Pan nad głową. Bardzo możliwe, że ten balkon od góry nie ma żadnej (lub żadnej sensownej) obróbki blacharskiej. Jeżeli tak jest, to woda po prostu cieknie po krawędzi płyty balkonowej i wszystko od niej nasiąka. Później zaczyna się łuszczyć, szczególnie ta nieszczęsna gładź, która najpewniej spuchła i częściowo została wymyta pod pasem nieprzepuszczalnej farby.  Farbę i warstwę gładzi trzeba w całości usunąć. Gładź zastąpić warstwą gładzi na bazie cementu. Ewentualnie nawet zaprawą cementową, ale to już wymaga wyczucia co do jej proporcji i konsystencji. Potem być może nawet dobra farba do betonu, taka której producent dopuszcza użycie nawet na schodach zewnętrznych i tarasach, Trzeba nią pokryć cały sufit.  Ponadto mam poważne wątpliwości, czy ta jednostka zewnętrzna klimatyzatora nie została założona zbyt blisko przegród (ściany i sufitu). Proszę sprawdzić w instrukcji, jakie wymagania stawia producent.  
    • Trudno się ostatecznie wypowiadać nie znając szczegółów, w tym tych technicznych. Jednak co do zasady instalacje nie powinny być wykonane w taki sposób, że ich naprawa wymaga naruszenia elementów konstrukcyjnych. Ale w starych budynkach bywa z tym różnie, nie sposób powiedzieć jaka jest faktyczna sytuacja i możliwości naprawy.  Ostatecznie jednak, jeżeli zarządca budynku (spółdzielnia mieszkaniowa) decyduje się na dokonanie napraw od strony Pani lokalu to podstawowym jego obowiązkiem jest przywrócenie wszystkiego do stanu pierwotnego. Czyli jeżli jakikolwiek element w mieszkaniu zostanie zniszczony lub uszkodzony to spółdzielnia musi go wymienić lub naprawić. Nie ma przy tym znaczenia cy spółdzielnia ma ubezpieczenie od takich zdarzeń losowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...