Skocz do zawartości

jeffs

Uczestnik
  • Posty

    20
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez jeffs

  1. osobiście bym nie kombinował samemu z mieszanką tylko zamówił gotowy beton od sprawdzonego producenta. będziesz miał pewność, że będzie wytrzymały i trwały
  2. Ja trochę przewrotnie, otóż impregnacja nie zawsze jest konieczna. Jak beton zrobiony z mieszanki, składającej się z oryginalnych i sprawdzonych materiałów (przede wszystkim pewny cement) przy zachowaniu zasad sztuki budowlanej, to tak naprawdę wystarczy.
  3. tylko nie do lasu ani za płot sąsiada
  4. Beton jednak przeważa nad kamieniem, chociaż to może kwestia gustu ;) Jedyne problemy jakie sobie mogę wyobrazić to ewentualnie kwestia trwałości, ale to mozliwe tylko jak płyta została wykonana z marnej jakości cementu. Tutaj warto podpytać producenta i wykonawcę, co zostało użyte i stawiać na cementy o dobrym składzie i porządnej jakości.
  5. Beton teraz jest coraz bardziej modny, mi osobiście bardzo się podoba przy wykończeniach wnętrz, tylko trzeba pamiętać żeby odpowiednio dobrać wszystkie surowce, cement itp. wtedy to wygląda estetycznie i będzie długo służyć.
  6. Też bym był za taką koncepcją, tzn. tą z cementem. Tylko dać dobry produkt, jakościowy co by nie popękał i powinno być git ;)
  7. Dokładnie, choć na tym etapie warto na razie porównać same opcje wykonania (też bym był za masą samopoziomującą, ale wiadomo - nie zawsze się chce co się ma;), a w kolejnym etapie już się zająć tematem elektryki etc.
  8. Dokładnie o tym samym artykule pomyślałem w pierwszej chwili ;) Samo określenie "cement architektoniczny" niby brzmi znajomo, ale jakoś się nie spotkałem z nim do tej pory - co innego wspomniany beton architektoniczny, oparty przede wszystkim na cemencie hutnicznym. Więc moja rada, może zapytaj u źródła http://pewnycement.pl/kontakt/ Bo pewnie nie tylko ja jestem teraz ciekaw odpowiedzi
  9. Dzięki i wzajemnie ;) Chętnie poczytam zatem, bo póki co o paletach myślałem wyłącznie pod kątem "kompletu wypoczynkowego", a tutaj też faktycznie nieźle podejdą. Czekam na wpis.
  10. Tutaj mi chodzi stricte o cement, gdzie na workach masz właśnie ten znak "pewny cement" (taka pomarańczowa strzalka), of course on jest na produktach które spełniają normy i generalnie mają takie właściwości jakie powinny mieć ;)
  11. Też bym był za porządnymi cementowymi tynkami. Tylko oczywiście jak zawsze jest kwestia materiałów (główny czynnik wpływający na cenę). A na czym jak na czym, ale na cemencie to nie ma co oszczędzać. Więc moim zdaniem albo porządny produkt (tym bardziej że teraz one są oznaczone jako pewny cement więc wszystko wiadomo) albo lepiej już wybrać inną opcję, choćby te gipsowe ;) Pozdrawiam
  12. Fajna sprawa, chociaż mnie bardziej zaciekawił punkt 2 na liście czyli kompostownik, możesz przybliżyć temat w kilku słowach? Przymierzam się do czegoś podobnego także wszelkie możliwe info będzie cenne.
  13. Odnośnie ilości i techniki chyba wszystko już było powiedziane, natomiast moim zdaniem tutaj równie ważny jest sam cement. W tym sensie że nie warto się bawić w jakieś wynalazki, tylko wziąć od sprawdzonego producenta, gdzie wiadomo że nie ma tam żadnych dziwnych domieszek, i później wylewka będzie miała taką trwałość jak powinna.
  14. Też nabyłem niedawno te same co gawel, póki co jest nieźle - barwa ok, nie ma tego efektu zawahania jak przy energooszczędnych, także zobaczymy jeszcze jak trwałość ;) Cenowo są całkiem niezłe
  15. Wydaje mi się, że folia paroizolacyjna jest w tym przypadku konieczna, bo to raczej standardowy element każdego ocieplenia. Prawdę mówiąc sam zastanawiałem się nad wygłuszeniem i dociepleniem swojego mieszkania, ale koszty są niewspółmiernie duże jak wszystko się podliczy. Jeśli mieszkasz w bardzo akustycznym bloku i problem dotyczy tylko sąsiadów, to jeszcze ujdzie, ale mi zaczyna hałas w ogóle przeszkadzać a okien nie zamuruję i nie wyciszę już... Bezsenność staje się powoli moją domeną... Tu ktoś o tym problemie zresztą pisał http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/...eszczucha,59371 Nie wiem czy w niektórych przypadkach nie opłaca się bardziej zmienić właśnie mieszkanie niż zastanawiać się nad jego ulepszaniem - zbyt duże koszty.
  16. Witam wszystkich, poszukuję pomysłów na zapełnienie sporej wielkości białej ściany w moim salonie (3m. x 2,75m.). Prowizorycznie zrobiłem tam po prostu półki, ale mimo wszystko nie wygląda to zadowalająco. Szukałem nieco inspiracji w internecie, znalazłem na przykład taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=8WHAzNYCtr4...eature=youtu.be. Pomysł mi się spodobał, ale w domu go raczej nie zrealizuję, chyba że otworzyłbym księgarnie ;). Chodzi mi o tego typu kreatywne pomysły. Ktoś coś podpowie może?
  17. kiedyś już zaufałem takiej ekipie przy remoncie i powiem ci, że nie skończyło się to zbyt dobrze, bo niedoróbki odczuwam do dzisiaj, jak budowałem domek letniskowy na działce to zdecydowałem na profesjonalną firmę, przeszukałem katalogi panoramy firm i budownictwo.pl jest tam bardzo dużo firm więc jest z czego wybierać, przejrzałem oferty i podzwoniłem, umówiłem się na spotkania z trzema firmami i wyszło wcale nie tak drogo. na pewno ekipa niezależna byłaby tańsza, ale pytanie czy solidniejsza, a tutaj miałem pewność, że z racji, że firmie zależy na renomie to się przyłoży...
  18. znajomy wujka stwierdził, że lepiej nie ocieplać styropianem dachu, bo w przypadku pożaru jest zbyt duże ryzyko. trudno powiedzieć, że miał rację, bo jak patrzę na radę dotyczącą ocieplenia ścian garażu, to się jednak kolega mocno pomylił. no ale powiedzmy, że się mógł nie orientować w przekrętach styropianowych. natomiast co do wełny to ja też jestem zwolennikiem również ze względów bezpieczeństwa. też coraz więcej osób mi mówi, że inwestuje w tego rodzaju ocieplenie.
  19. na ocieplenie poddaszy oczywiście najlepsza wełna. mój wujek sobie w ten sposób ocieplał dach w takim starym domku drewnianym i powiem, że zupełnie inny komfort. styropian mu odradzono - wiadomo dlaczego (przyczyna - bezpieczeństwo). natomiast o ile z tą radę jego kolega trafił, to jak mu poradził zakup styropianu do ocieplenia garażu to szkoda gadać. pieniądze wyrzucone w błoto, bo wujek kupił "najtańszy styropian". ponoć spora część producentów obniża wartość styropianu. sprzedaje wadliwy produkt, a cierpimy na tym my - klienci. więc teraz przed wujem ciąg dalszy remontu, ale to na wiosnę. tym razem mam nadzieję, że kupi porządny styropian.
  20. Ze styropianem trzeba uważać, bo jest wielu producentów którzy podają oszukane parametry, sprzedają styropian najniższej jakości jako ten z górnej półki.. ściemniających producentów namierzył już instytut techniki budowlanej, wczoraj był na ten temat artykul na gazecie: http://forum.gazeta.pl/forum/w,24,11797027...waja_buble.html Dodam od siebie, zebyś wystrzegał się towaru z nieznanego źródła, przecen i hipermarketów. Wybieraj ten z certyfikatami RTQ, instytutów UE , Instytutu Techniki Budowlanej.
×
×
  • Utwórz nowe...