Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Gusto

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Gusto

 • Ranga
  Obserwator WybieramyDom.pl
 1. Witam, Kiedyś czytałem o tynkach (chyba wapiennych) dedykowanych dla alergików. Chodziło o rozkładanie alergenów chemicznych pod wpływem światła. Czy ktoś może mi coś bliżej podpowiedzieć ?
 2. Za niedługi czas będę przerabiał problem funkcjonalnego i taniego w użytkowaniu oświetlenia. Co raz częściej "świta" mi pomysł z LED'ami. Sam mam dość mieszane odczucia - owszem są energooszczędne i cena staje się coraz przystępniejsza (nie twierdzę , że tanio - ale może godna rozważenia szczególnie, przy większym obciążeniu jakiegoś obszaru). Jako oświetlenie punktowe i z niewielkich odległości jest całkiem nie źle. Oświetlenie blatów roboczych w kuchni listwami podszawkowymi nabiera kształtu. Co jednak sądzić o oświetleniu w łazience przy lustrze czy też bardziej ogólnym. Może
 3. Cześć, Narazie przymierzam się do budowy i do tych czas stawiałęm na wpełni indywidualny projekt, ale szukając "podpowiedzi" znalazłem kilka interesujących projektów, m.in ów. Czy jest moż ktoś kto wybudował i użytkuje taki dom?
 4. Przyczynęprawdopodobnego zawilgocenia parkietu podałem. Interesuje mnie jak na starym parkiecie można położyć nową posadzkę oraz czy ów stary parkiet można "zalać" szkłem wodnym lub temu podobną substancją.
 5. Jakiś czas temu zabudowałem balkon zimnymi profilami. I po pewnym czasie zimą na "filarze" oraz na ścianie odrzielającej mój balkon od sąsiada zaczą pojawiać się grzyb. Czy mogę potraktorać filar i ścianę szkłem wodnym ? Czy udam się zabezpieczyćte elementy przed niechcianą zimową inwazją ?
 6. Uprzejmie proszę o pomoc w kwestii najogólniej mówiąc tematu podanego powyżej. Czy i w jaki sposób na starym parkiecie można położyć terakotę czy tez inną posadzkę np wykładzinę PCV (np. nora, czy lentex). W tej chwili parkiet jest "zmaskrowany" bo leżałą na min wykładzina pcv i nioestety następowalo zaciekanie pod nią przy każdorazowym myciu (jest troche grzybków - niestety nie wim czy jest to sprawa powierzchniowa czy też głębsza, ale teraz pragnę przyjąc że parkiet nie jest p[ezgniły) ? Co się stanie jeśli ów parkiet w ramach impregnacji potraktuję szkłem wodnym ?
 7. Co do gazu to mała uwaga, należy zorientować si ę jak jest jego "jakość", bo niektór z zakładów gazowych "wzbogacają" gaz niesamowitą ilością powietrza co obniż jego wartość i podwyższa koszty użytkowania - teoretycznie spalamy go więcej. Na pewno gaz "butlowy" w przypadku uczciwego dostawszy jest ow wiele bogatszy. Jeśli chodzi o rodzaj paliwa i kotła to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie na ile chcesz zautomatyzować sam proces ogrzewania.
 8. Interesuje mnie bardziej podejscie systemowe do określenia poprawności wentylacji obiektu czy lokalu, bo nie wszyscy przecież chcą użyczań planów potencjalnym klientom.
 9. Gusto

  Dom w technologii Izodom

  Sa dwa podejscia albo potraktowanie styropianu jako rdzenia i obłożenie go innym materiałem typu cegła lub stosowanie systemu montażowego przewidzianego specjalnie "na tę okazję". Proponuję nawiązać kontakt z użytkownikami takich domów i myślę, że wówczas 99% znaków zapytania uda się wyjaśnić.
 10. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić czy dom, którego mamy projekt będzie obiektem poprawni wentylowanym, gdzie bez sztuczek da się zachować "zdrowy" klimatdomu co do wilgotności, temperatury powietrza. ?
×
×
 • Utwórz nowe...