Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Tobi_

Uczestnik
 • Posty

  54
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Tobi_

 1. I znowu się pomyliłeś, bo pisze się 7 tys. To skrót od "tysiąc", nie "tyśąc". Ale wracając do tematu - ciekawe, że ci, którzy już przepłacili tak lubią dawać opinie typu "tanio się nie da". Nawet jeśli nie da się "tanio", to zawsze da się taniej. Na przykład ruszając cztery litery na budowę i robiąc, co tylko można. Robocizna też jest droga! Do tego trzeba też być trochę obrotnym, szukać okazji, elementów używanych, np. takie stemple po czyjejś budowie zamiast do pieca, mogą zmienić właściciela. Trzeba tylko chcieć, ruszać głową i rękami. Wtedy t
 2. Tak i nie. Przyjechała firma, zrobili, a właściwie spróbowali zrobić trzy odwierty. Każdy zakończył się na głębokości 1-1,5 m na jakimś głazie. Roboty drogowe przeprowadzane miesiąc wcześniej w drodze obok działki przyniosły efekt uboczny w postaci wielu dużych głazów wydobytych z ziemi, czasem o średnicy metra lub więcej. Tak, że firma nie "dokopała" się do niczego więcej i zrezygnowaliśmy z tych badań. Architekt też powiedział, że w tym przypadku można zrezygnować (konieczne byłyby prace koparką).
 3. Wtedy to nie jest wykusz, tylko ryzalit. ;)
 4. Nie trzeba się bać kupowania w internecie, natomiast należy czytać (lub dopytać) co się kupuje. Na allegro zdarzają się sprzedawcy, oferujący "wytwory meblowe" z najcieńszej płyty meblowej - strach tego używać. Kupowałem w ten sposób biurko ale uważnie czytałem z jakiej grubości płyty jest zrobione. Nie chciałbym się oprzeć i je złamać, a trochę ważę. Ze znanych mi sklepów internetowych polecam www.rokos.pl Meble z płyty Kronopol 18 mm i dwa lata gwarancji.
 5. Tobi_

  Ogrzewanie domu

  A możesz napisać jaki masz kocioł i czy to tylko ogrzewanie czy też CWU? Jakie ogrzewanie? Grzejniki, podłogówka?
 6. Zgadzam się z Tobą dylot. Dom drewniany dużo łatwiej "zepsuć". Z drugiej strony do murowanego każdy mądry, do pustaków czy bloczków dołączone są instrukcje, przeczyta taki Kowalski i już myśli, że dom postawi. Niby to jest proste ale diabeł tkwi w szczegółach. I na tych szczegółach łatwo się przejechać potem - wilgoć, mostki cieplne, krzywizny... wszystko wychodzi.
 7. Ja myślę o nich to, co o tanich domach murowanych - jak masz kasę, żeby wywalić w błoto - kupuj. Kto tanio kupuje, ten drogo kupuje. Jeśli budować dom, to dobrze, a nie tanio.
 8. No dobrze, mniejsza o konstrukcję - miałem na myśli materiał. Jak czytam dzienniki i widzę co wyprawiają ekipy "fachowców" przy domach murowanych, to bym za darmo takiego domu nie chciał. To już wolę dopłacić i mieć porządnie postawiony dom drewniany-szkieletowy.
 9. Nie szkodzi, jeszcze nie jest za późno, żeby zamiast wierzyć zacząć myśleć.
 10. Przede wszystkim - nie można porównywać ceny domu drewnianego stawianego kompleksowo przez firmę do murowańca stawianego systemem gospodarczym. Porównywać można ceny domów budowanych kompleksowo przez firmę w obu przypadkach (ew. stawianych systemem gospodarczym ale również w obu przypadkach). Po drugie "Bo jak coś żyje 3 razy krócej, powinno być tańsze". Tu się nie zgodzę. 3 razy krócej od czego? I skąd takie dane? Dobrze zrobiony dom drewniany pożyje bardzo długo, zresztą po dziś dzień stoją domy drewniane stawiane 2 wieki temu. A nie było wtedy osiągnięć techniki budowlanej takich
 11. Na kryzys to dobra jest przyczepa kempingowa. W prawdziwym kryzysie nie budujemy sobie domków tylko pozbywamy się ich za bezcen. Więc przystopujmy z tym buzz-wordem. A domek straszny - bryła fatalna, kolor na wizualizacji jeszcze gorszy. Skojarzenie z późnym Gierkiem nieprzypadkowe.
 12. A kiedy zaczniemy sprzedawać dostępną ilość świeżego powietrza? Albo inne trudno mierzalne (a co najmniej - niemożliwe do skontrolowania) czynniki? A tak w ogóle to co złego widzisz w CO2?
 13. Tobi_

  Ogrzewanie domu

  Nic to już nie zmieni - pytań w ankiecie nie doda.
 14. Tobi_

  Ogrzewanie domu

  Widzę, że autor ankiety zna tylko kotły i pompę.
 15. A ja nie widzę żadnego zastosowania dla mikrofalówki w mojej kuchni i nie mam. Nie mam też za bardzo zaufania do mikrofalówek ale cóż - pewnie jestem przewrażliwiony. Poza tym jedzenie z mikrofalówki to już nie to samo.
 16. W gminie jest wymagane 1000m2 ale zapewne na zabudowę wolno stojącą. Na zabudowę szeregową pewnie mniej - sprawdź to. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie w budowaniu bliźniaka lub nawet szeregowca.
 17. Najlepiej to dostarczyć go kanałem nawiewnym z zewnątrz domu.
 18. No nie wiem acia, pani doktor powiedziała, że najlepiej unikać kotków.
 19. Uwielbiam koty... na filmach i zdjęciach. Poważnie mówiąc to bardzo fajne zwierzaki, uwielbiam patrzeć na ich zwinność, zabawy. Niestety ostatnie testy jakie zrobiłem potwierdziły, że najsilniejszą alergię mam właśnie na koty. Z katarem da się żyć, gorzej z astmą alergiczną, zaczerwieniami skóry i bąblami. :/ Mam te objawy nawet na ludzi obcujących z kotami, nie musi być kota w pobliżu. To zawęża mi krąg znajomych, jak napisałem wyżej.
 20. I tak jesteśmy sterowani - od małych rzeczy typu żarówki, potem powiedzą nam, że mięso musi podrożeć 4x bo jest niezdrowe i lepiej, żebyśmy jedli zieleninę i inne trawy, każą jeździć z maksymalną prędkością 40 km/h (już mamy najlepszą sieć fotoradarów na świecie) i będziemy tylko marionetkami do płacenia podatków. Szkoda, że wiele osób tego nie dostrzega. Małymi kroczkami do orwellowskiego roku 1984.
 21. vega1 myślę, że nietrudno będzie Cię odwieść od tego pomysłu, jak pomyślisz, że do tej kwoty będziesz musiał jeszcze doliczyć 40-90 tys. na pompę ciepła. A jeśli jednak, to powiedz o tym żonie - efekt gwarantowany.
×
×
 • Utwórz nowe...