Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

pixi

Uczestnik
 • Posty

  50
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O pixi

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dziękuję za naprowadzenie,aby wiem jak zacząć. Pozdrawiam.
 2. Witam. Czy można jakoś prześledzić historię,jaki był przebieg geodezyjny ukształtowania się mojej obecnej działki na przestrzeni ostatnich 50 lat. Chodzi o drogę, na mapie ewidencyjnej sąsiadki z roku1975 jest wydzielona ewidencyjnie droga przez moją odziedziczoną działkę i posiada własny numer.W mojej obecnej mapie nie ma tej drogi, jest tylko działka sąsiadki bez dostępu do drogi publicznej,chciałbym się dowiedzieć i wyjaśnić jak to możliwe że w mojej działce nie ma zaznaczonej drogi sąsiadki.Domniemam że błąd mógł nastąpić gdzieś w latach 1980-1995 bo najstarsza moja mapa jest z 1996r. Pr
 3. W tym roku zmianie uległy przepisy co do wieku drzew które chce się usunąć bez zezwolenia i jest to do 10 lat,ale najlepiej to udać się do gminy i tam się dowiedzieć szczegółowo przed wycinką.Obecnie chyba wszystkie gminy korzystają z zdjęć lotniczych swojego terenu i bez problemu (jeśli chcą)mogą udowodnić gdzie były drzewa lub nielegalnie postawiony budynek.
 4. Witam. Dostałem w tym miesiącu część spadku po zmarłym tacie i zamierzam to zgłosić w US. żeby nie płacić podatku.Mam pytanie,czy gdybym dostał jeszcze w tym roku bądź w ciągu pięciu lat darowiznę od teściów bądź żony będę musiał zapłacić podatek od tej darowizny na innych zasadach niż obecne.Czy zasada jednej darowizny bez podatku w ciągu pięciu lat dotyczy tylko tej samej darującej osoby czy można dostać kilka darowizn od kilku różnych darczyńców bez podatku(np:od trzech braci w jednym roku a nie co pięć lat każdy?)
 5. Witam. Czy przekazując żonie w formie darowizny połowę mojej nieruchomości(darowizna mieszkania od rodziców),nieruchomość przechodzi z mojego majątku osobistego na majątek wspólny,oraz czy jakby chcielibyśmy kiedyś znieść wspólnotę majątkową to te mieszkanie jest traktowane jako majątek wspólny i jest dzielone po połowie czy nie?
 6. Witam Gdzie będzie się trzeba udać,w jakiej kolejności i do kogo oraz jakie dokumenty będą potrzebne aby przepisać spadek.Jestem wraz z mamą i bratem spadkobiercą połowy domu i działki po zmarłym tacie.Tata był we współwłasności ze swoim bratem.Chcieliśmy przepisać część taty aby uregulować faktyczny stan posiadanej własności.
 7. pixi

  Mała butla LPG

  Zużycie gazu mam niewielkie jedna butla wystarczy na 1,5 lub nawet 2 miesiące(po sezonie grzewczym, wiosna,lato,jesień).A pomysł wyprowadzenia instalacji z gazem LPG na zewnątrz był w fazie przemyśleń ze względów bezpieczeństwa,oraz żeby nie trzeba było pamiętać o zakręceniu butli po zakończeniu grzania na kuchence.
 8. Witam Czy można zrobić instalację gazową do pieca i kotła typu junkers wyprowadzoną na zewnątrz domu? Chodzi mi żeby w domu nie instalować butli LPG. Chciałbym poprowadzić pion do junkersa oraz do pieca gazowo elektrycznego czyli rurkę z miedzi,później przez piwnicę na zewnątrz ściany.Do domu przymurować małe przewietrzane pomieszczenie z dostępem tylko od podwórka w którym stała by podłączana butla LPG.Nie wiem czy to dobry pomysł bo czy wystarczy ciśnienia w butli na wtłoczenie i pokonanie dodatkowych kilku dziesięciu metrów instalacji,bo typowy układ to kuchenka w tym samym pomieszczeniu i
 9. Witam Sprawa dotyczy podziału ojcowizny i wygląda następująco. Mój tata wraz z swoim bratem czyli moim wujem podzielili dom i ogród po między siebie po połowie,majątek odziedziczony po śmierci swojego ojca. Założono księgę wieczystą w której jak słyszałem od taty figuruje zapis że nieruchomość ma dwóch właścicieli. Dom podzielono bezspornie góra dla taty bo tam mieszkaliśmy,dół dla wujka bo tam mieszkał dziadek,podobnie ogród jedna połowa jeden druga drugi. Po kilku latach wujek zrobił remont swojej połowy i wprowadził się na dół,zagospodarował również swoją część ogrodu. Jednak chcąc się za
 10. Jak ocieplić strych w starym domu.Dom zamieszkany przez babcię .Dach wymieniony ok. 20 lat temu pokryty papą(co dwa lata terowany) na deskach przybitych bezpośrednio do krokwi,poddasze nie zamieszkane,ogólny stan dachu,krokwi dobry.Od strony strychu widać deski i szkielet dachu.Chciałbym go ocieplić wełną i wykończyć płytami gipsowymi.Lecz nie wiem czy będzie możliwe zrobienie takiego ocieplenia wraz z paroizolacją.Chodzi mi by nie trzeba było wymieniać całego dachu,czy odrywać papę i desek by położyć potem od nowa folię paro przepuszczalną +wełna+folia a na to deski i papa.
 11. Czy do kapitalnego remontu jednego lokalu mieszkalnego w zabytkowej kamienicy która znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej,między innymi w budynku ochronie podlegają zabytkowe elementy wystroju wnętrz i elewacji (stolarka drzwiowa i okienna, bramy, ślusarka, sztukateria, piece, balustrady, ogrodzenia),więc czy trzeba zamówić jakąś specjalną firmę budowlaną od remontów zabytków z np.uprawnieniami konserwatorskimi czy można wynająć zwykłą firmę remontową bądź remontować systemem gospodarczym z zachowaniem i odrestaurowaniem wszystkich istniejących lecz uszkodzonych detali architektonicz
×
×
 • Utwórz nowe...