Skocz do zawartości

Opłata za usunięcie drzew i krzewów


Recommended Posts

Wycinka drzew i krzewów jest bardzo istotnym problemem dla właściciela nieruchomości lub zarządów nieruchomości. Potrzeba interwencji i procedura administracyjna, tym samym, opłaty za wycinkę stanowią ważny problem prawny. Ocena zasadności usunięcia drzewa zawsze jest weryfikowana przez organ gminny.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/poradnik-prawny/7387-oplata-za-usuniecie-drzew-i-krzewow

Link do komentarza
Cytat

Chciałabym rozpocząć budowę domu lecz jak mam postąpić jeśli na mojej działce którą przepisali mi rodzice wyrosły różne gatunki z samosiewów, drzewa te mają po kilka lat.


Należy wystąpić do urzędu gminy o wydanie pozwolenia na wycięcie drzew o ile ich wiek przekracza 5 lat. Natomiast samowolna wycinka grozi wysokimi karami nawet jeśli drzewo jest uschnięte, tyle że kara wtedy jest o połowę niższa.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
największa głupota świata żeby pytać o pozwolenie na wycięcie drzewa na własnej działce, co innego jeśli to są lasy czy rezerwaty, parki itp. Ale skoro kuoujesz działkę to powinienś zrobić sobie na niej co chcesz i tyle, oczywiście w granicach rozsądku, który każdy z nas ma bez względu na głupie przepisy....Nasuwa się więc pytanie ? Czy jesteśmy WOLNYMI ludzi, hehe ?
Link do komentarza
Cytat

największa głupota świata żeby pytać o pozwolenie na wycięcie drzewa na własnej działce, co innego jeśli to są lasy czy rezerwaty, parki itp. Ale skoro kuoujesz działkę to powinienś zrobić sobie na niej co chcesz i tyle, oczywiście w granicach rozsądku, który każdy z nas ma bez względu na głupie przepisy....Nasuwa się więc pytanie ? Czy jesteśmy WOLNYMI ludzi, hehe ?


"A na to Gaweł: - Wolnoć, Tomku, W swoim domku." Ale czy możemy liczyć na granice rozsądku ludzi?
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Nie pobiera się opłat m.in. za usunięcie drzew: -1-które posadzono lub wyrosły na nieruchomości po zakwalifikowaniu jej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na cele budowlane;.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Właśnie czekam na zgodę na wycinkę trzech 20-metrowych topoli, które sterczą na działce sąsiada, a tak wyrosły, że wrosły już częściowo na moją działkę i nie można postawić płotu na granicy.
W podaniu o zgodę na zezwolenie powołuję się na to, że "zagrażają bezpieczeństwu ludzi lub mienia w istniejących obiektach budowlanych", ale z tego co słyszałem, to ten przepis interpretuje się różnie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...