Skocz do zawartości

korzyści z zastosowania elementów keramzytobetonowych


Barbara

Recommended Posts

Ściany keramzytobetonowe produkuje się z mieszanki keramzytobetonowej. Mają grubość od 10 do 24 cm, a ich pozostałe wymiary dostosowuje się do projektu architektonicznego i specyfiki technologii.

Technologia jest elastyczna i daje bardzo duże możliwości projektowe, zamówienia są więc realizowane według projektów
indywidualnych, nawet tych najbardziej skomplikowanych. Domy mogą mieć kilka kondygnacji, a ściany, stropy, podciągi
- różne formy geometryczne. Ściany zewnętrzne mogą być wykonane jako dwu- lub trójwarstwowe. Po dostarczeniu projektu do firmy przygotowywany jest komplet wielkowymiarowych elementów ściennych z keramzytobetonu, które firma dostarcza i składa na budowie. Wykonane mogą być również stropy z prefabrykowanych płyt betonowych i ewentualnie gotowe schody.

W ścianach fabrycznie wykonuje się rozprowadzenie uzbrojenia instalacji elektrycznej (rurki i puszki elektryczne według
projektu i życzenia inwestora) oraz wykonuje otwory i bruzdy dla poprowadzenia przewodów i rur instalacyjnych.

Ściany zewnętrzne gotowego budynku mają współczynnik przenikania ciepła U około 0,20-0,25 W/(m2?K) uzależniony od
rodzaju i grubości warstwy ocieplenia. Ocieplenie wykonuje się zazwyczaj na budowie. Ściany są niepalne i ze względu na materiał ceramiczny zastosowany do produkcji (keramzyt) tworzą bardzo dobry mikroklimat dla użytkownika.

Domy z keramzytobetonu mają dobre parametry izolacyjności akustycznej i termicznej; ściany charakteryzują się dużą
kumulacyjnością ciepła.

Tomasz Nowacki
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu
PRAEFA
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Panu Tomaszowi chodzi o to, że współczynnik jest jednakowy dla samego styropianu oraz dla ściany z keramzytu ocieplonej styropianem. 0,29 to nie jest powalający wynik - trzeba to przyznać. W normie to on się mieści, tylko ta norma... delikatnie mówiąc jest bardzo tolerancyjna.

Podejrzewam, że TB nie jest w stanie obliczyć współczynnika przewodności cieplnej dla styropianu o określonej grubości wbudowanego w ścianę.
Jak więc mógłby dokonać tego typu porównania?
Poza tym swoje sensacje opiera na ulotce reklamowej sprzed kilkunastu lat.
Gdyby była nowsza, zamiast "K", byłoby "U".
Link do komentarza
dla zainteresowanych icon_smile.gif bądź chcących się doszkolić :
link z wikipedii "Współczynnik przenikania ciepła (U, również (zwłaszcza dawniej) - k) - współczynnik określany dla przegród cieplnych..... "
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%...nia_ciep%C5%82a

a z tego co już wyszperałem z netu to wynika że ludzi najbardziej blokuje przy keramzycie cena- ale to tylko moje subiektywne odczucie icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...