Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Praefa

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Praefa

 • Ranga
  Początkujący
 1. Droga Forumowiczko, poprosiliśmy: proszę o przesłanie projektu i zakresu zmian, a na pewno wszystko przygotujemy tak, abyś nadal mogła bezpiecznie mieszkać w swoim domu. Nie da się OGÓLNIE odpowiedzieć na pytanie: "jak przesunąć ścianę?", "jak przesunąć otwór". Przecież każdy dom jest inny. I do każdego należy podejść indywidualnie. Zapewniamy jednak, że nie ma ŻADNYCH problemów z takimi zmianami. Choć niektórzy nadal twierdzą uparcie, że jest Praefa nie pobiera żadnych opłat!
 2. Oczywiście, że zależy od gruntu. Jednak nasze ściany dają większą pewność braku takich pęknięć.
 3. Bo nasza ściana to jeden element - zazbrojony, odpowiednio wyprodukowany. Budując z pustaków mamy tych elementów setki. Łatwiej jest więc o pęknięcia.
 4. To zawsze jest dylemat: - budować samemu czy z firmą - remontować samemu czy z firmą - kostkę brukową kłaść samemu czy z firmą Itd. itd.
 5. Gratulujemy i trzymamy kciuki, aby fajnie się mieszkało. Tak na marginesie... Nasi klienci mieszkają w swoich domach tak do pół roku od pierwszego szpadla.
 6. Arturo, czyżby Pref-Bud nie zaproponował Ci w tej cenie Legalettu? Jeżeli zaproponował, to czemu piszesz, że nie ma tam instalacji CO? Może tak dokładnie określ co jest w cenie (DOKŁADNIE), a resztę ludzie sobie dopowiedzą sami, czego nie ma. Bo jak sam widzisz ceną nie zszokowałeś, a wręcz zachęciłeś
 7. Już odpisaliśmy Ci na innym forum, ale widać, że zależy Ci na rozpowszechnieniu tej ceny Nam też, bo to dobra cena Zapomniałeś dodać, że tam jeszcze dochodzi ponad 22 m2 garażu, co już daje dom o pow. ponad 140 m2. Czyli wtedy stan wykończony mamy w cenie niespełna 2500 tys. zł (brutto). Nie zapominajmy, że - prawdopodobnie!, bo to musiałbyś potwierdzić - masz już w tym fundament grzewczy Legalett. Czyż nie?
 8. Ale kto komu zszedł z drogi Powtarzamy jeszcze raz. Jakiekolwiek zmiany polegające na wycięciu 10 cm ściany (bo drzwi są za szerokie) lub wykucia dodatkowej bruzdy pod prąd nie stanowią zupełnie problemu. Większe zmiany - tzw. konstrukcyjne - trzeba skonsultować z nami. Zresztą, podobnie, jak w innych systemach. Dla pewności, że mieszka się w dobrze zaprojektowanym i pewnym domu. Czyż nie? Oczywiście możemy drążyć ten temat dalej - my będziemy mówili, że się da, Wy, że nie. Budujący w naszym systemie doskonale wiedzą, że ściany Praefa są bardzo łatwe w "modelowaniu"
 9. No to już odpowiadamy. I to nawet konkretnie co do tego okna Jak to zrobić? Podstemplować, wyciąć, osadzić nowe nadproże. Jeżeli jest to ściana nośna jest to dość skomplikowane (ale po odpowiednim przeliczeniu sił, pewne, że dom się nie zawali), jeżeli działówka to dwie godziny i po sprawie Technologia identyczna, jak w tradycji. Czyli dobra piła i po sprawie. Jeżeli macie znajomych, którzy wybudowali w systemie Praefa, sami zapytajcie. Normalne "przebudowy", które zdarzają się na budowie nie są żadnym problemem. Kiedyś powstał mit, że Praefy nie da się przebudować i nadal c
 10. Dwa przykłady z brzegu... Wywiercenie i osadzenie w ścianie z pustaków otworu powoduje konieczność wykorzystania specjalnych kotw, a u nas zwykłego kołka rozporowego. U nas nie ma również pęknięć poziomych i pionowych na ścianach powstających w wyniku nierównomiernego osiadania.
 11. Wręcz przeciwnie. Zastosowanie ścian Praefy w domu Lipińskich (zapraszamy wkrótce na naszą "Facebookową" stronę http://www.facebook.com/home.php?#!/pa...64833808?ref=ts gdzie napiszemy o domu pasywnym "Lipińskich") okazało się strzałem w "10". A jeżeli chodzi o wpis pana Brzęczkowskiego... Dlaczego Praefę umieścił w wątku o pustakach keramzytowych? Przecież to kompletna pomyłka - zupełnie inna technologia. No comments
 12. Przy tradycyjnym systemie nie jest to problem? Pani żartuje? Wiemy, że ludzie powiększają otwory bez sprawdzenia, czy ściana to wytrzyma, ale czy mają pewność, że im potem się nic nie zawali. W KAŻDYM systemie trzeba przeliczyć odporność na nacisk (itp.), aby być pewnym, że dom się nie zawali. Tak samo jest w Praefie. A jeżeli chodzi o czysto "teoretyczny" problem w pani sytuacji. Skąd mamy wiedzieć, jaką powierzchnie ma ściana, jaki jest nacisk dachu, co jest nad oknem? Przecież to elementarz... Gdybyśmy odpowiedzieli pani na pytanie - na przykład - "tak, niech pani wycina sob
 13. Ale czy współczynnik U to wszystko? A: - materiał, z którego zbudowane są ściany (przegrody)? - absorpcja wilgoci, - możliwość wieszania ciężkich rzeczy (szafek, itd.) od wewnątrz, - potrzeba tynkowania i gładzi wewn. (w Praefie tego nie ma), - szybkość budowy, itd., itd. Można wymieniać godzinami Aczkolwiek to oczywiście kwestia indywidualna każdego z klientów. Nie ma IDEALNEGO dla każdego budującego domy systemu. Trzeba rozważyć wszystkie "za" i "przeciw".
 14. Prosimy o kontakt mailowy (info@praefa.com.pl) lub telefoniczny (+48 95 742 68 00) z nami. Nasz dział technologiczny przygotuje odpowiednie obliczenia, ale musi wiedzieć, o który projekt konkretnie chodzi. Byłoby niepoważne, gdybyśmy my z działu promocji i marketingu "mądrzyli się" w tak poważnej sprawie. Ogólnie nie da się odpowiedzieć, więc prosimy o kontakt z odpowiednim działem, a Państwa problem będzie na pewno szybko rozwiązany. Potem oczywiście możecie Państwo opisać całą procedurę zmian. Pewnie pomoże to innym, którzy chcą coś zmieniać w domach z Praefy. Pozdrawiamy.
 15. Wstępnie - dla oszacowania kosztów - można przyjąć ok. 500-600 zł za m2 pow. podłóg budynku za naszą część, czyli ściany i ew. stropy z dostawą i montażem. Ale w tym jest wszystko to, co napisaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów. To nie są tylko ściany.
×
×
 • Utwórz nowe...