Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Praefa

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Praefa

 • Ranga
  Początkujący
 1. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  Droga Forumowiczko, poprosiliśmy: proszę o przesłanie projektu i zakresu zmian, a na pewno wszystko przygotujemy tak, abyś nadal mogła bezpiecznie mieszkać w swoim domu. Nie da się OGÓLNIE odpowiedzieć na pytanie: "jak przesunąć ścianę?", "jak przesunąć otwór". Przecież każdy dom jest inny. I do każdego należy podejść indywidualnie. Zapewniamy jednak, że nie ma ŻADNYCH problemów z takimi zmianami. Choć niektórzy nadal twierdzą uparcie, że jest Praefa nie pobiera żadnych opłat!
 2. Praefa

  Dom prefabrykowany - pytanie techniczne

  Oczywiście, że zależy od gruntu. Jednak nasze ściany dają większą pewność braku takich pęknięć.
 3. Praefa

  Dom prefabrykowany - pytanie techniczne

  Bo nasza ściana to jeden element - zazbrojony, odpowiednio wyprodukowany. Budując z pustaków mamy tych elementów setki. Łatwiej jest więc o pęknięcia.
 4. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  To zawsze jest dylemat: - budować samemu czy z firmą - remontować samemu czy z firmą - kostkę brukową kłaść samemu czy z firmą Itd. itd.
 5. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  Gratulujemy i trzymamy kciuki, aby fajnie się mieszkało. Tak na marginesie... Nasi klienci mieszkają w swoich domach tak do pół roku od pierwszego szpadla.
 6. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  Arturo, czyżby Pref-Bud nie zaproponował Ci w tej cenie Legalettu? Jeżeli zaproponował, to czemu piszesz, że nie ma tam instalacji CO? Może tak dokładnie określ co jest w cenie (DOKŁADNIE), a resztę ludzie sobie dopowiedzą sami, czego nie ma. Bo jak sam widzisz ceną nie zszokowałeś, a wręcz zachęciłeś
 7. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  Już odpisaliśmy Ci na innym forum, ale widać, że zależy Ci na rozpowszechnieniu tej ceny Nam też, bo to dobra cena Zapomniałeś dodać, że tam jeszcze dochodzi ponad 22 m2 garażu, co już daje dom o pow. ponad 140 m2. Czyli wtedy stan wykończony mamy w cenie niespełna 2500 tys. zł (brutto). Nie zapominajmy, że - prawdopodobnie!, bo to musiałbyś potwierdzić - masz już w tym fundament grzewczy Legalett. Czyż nie?
 8. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  Ale kto komu zszedł z drogi Powtarzamy jeszcze raz. Jakiekolwiek zmiany polegające na wycięciu 10 cm ściany (bo drzwi są za szerokie) lub wykucia dodatkowej bruzdy pod prąd nie stanowią zupełnie problemu. Większe zmiany - tzw. konstrukcyjne - trzeba skonsultować z nami. Zresztą, podobnie, jak w innych systemach. Dla pewności, że mieszka się w dobrze zaprojektowanym i pewnym domu. Czyż nie? Oczywiście możemy drążyć ten temat dalej - my będziemy mówili, że się da, Wy, że nie. Budujący w naszym systemie doskonale wiedzą, że ściany Praefa są bardzo łatwe w "modelowaniu"
 9. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  No to już odpowiadamy. I to nawet konkretnie co do tego okna Jak to zrobić? Podstemplować, wyciąć, osadzić nowe nadproże. Jeżeli jest to ściana nośna jest to dość skomplikowane (ale po odpowiednim przeliczeniu sił, pewne, że dom się nie zawali), jeżeli działówka to dwie godziny i po sprawie Technologia identyczna, jak w tradycji. Czyli dobra piła i po sprawie. Jeżeli macie znajomych, którzy wybudowali w systemie Praefa, sami zapytajcie. Normalne "przebudowy", które zdarzają się na budowie nie są żadnym problemem. Kiedyś powstał mit, że Praefy nie da się przebudować i nadal część ludzi w to wierzy Zupełnie bezpodstawnie.
 10. Praefa

  Dom prefabrykowany - pytanie techniczne

  Dwa przykłady z brzegu... Wywiercenie i osadzenie w ścianie z pustaków otworu powoduje konieczność wykorzystania specjalnych kotw, a u nas zwykłego kołka rozporowego. U nas nie ma również pęknięć poziomych i pionowych na ścianach powstających w wyniku nierównomiernego osiadania.
 11. Praefa

  Dom prefabrykowany - pytanie techniczne

  Wręcz przeciwnie. Zastosowanie ścian Praefy w domu Lipińskich (zapraszamy wkrótce na naszą "Facebookową" stronę http://www.facebook.com/home.php?#!/pa...64833808?ref=ts gdzie napiszemy o domu pasywnym "Lipińskich") okazało się strzałem w "10". A jeżeli chodzi o wpis pana Brzęczkowskiego... Dlaczego Praefę umieścił w wątku o pustakach keramzytowych? Przecież to kompletna pomyłka - zupełnie inna technologia. No comments
 12. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  Przy tradycyjnym systemie nie jest to problem? Pani żartuje? Wiemy, że ludzie powiększają otwory bez sprawdzenia, czy ściana to wytrzyma, ale czy mają pewność, że im potem się nic nie zawali. W KAŻDYM systemie trzeba przeliczyć odporność na nacisk (itp.), aby być pewnym, że dom się nie zawali. Tak samo jest w Praefie. A jeżeli chodzi o czysto "teoretyczny" problem w pani sytuacji. Skąd mamy wiedzieć, jaką powierzchnie ma ściana, jaki jest nacisk dachu, co jest nad oknem? Przecież to elementarz... Gdybyśmy odpowiedzieli pani na pytanie - na przykład - "tak, niech pani wycina sobie i nie ma problemu", to byśmy popełnili przestępstwo! Bo potem okazałoby się, że nie ma pani pół domu. Przecież to zbyt poważne sprawy, aby nie skonsultować ich z projektantem. Proszę przesłać projekt swojego domu i zakres zmian, a wszytko pani obliczymy. Tak robią nasi klienci i są bardzo zadowoleni. Bo mają pewność, że ich dom nadal ma gwarancję i nadal jest odpowiednio zaprojektowany.
 13. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  Ale czy współczynnik U to wszystko? A: - materiał, z którego zbudowane są ściany (przegrody)? - absorpcja wilgoci, - możliwość wieszania ciężkich rzeczy (szafek, itd.) od wewnątrz, - potrzeba tynkowania i gładzi wewn. (w Praefie tego nie ma), - szybkość budowy, itd., itd. Można wymieniać godzinami Aczkolwiek to oczywiście kwestia indywidualna każdego z klientów. Nie ma IDEALNEGO dla każdego budującego domy systemu. Trzeba rozważyć wszystkie "za" i "przeciw".
 14. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  Prosimy o kontakt mailowy (info@praefa.com.pl) lub telefoniczny (+48 95 742 68 00) z nami. Nasz dział technologiczny przygotuje odpowiednie obliczenia, ale musi wiedzieć, o który projekt konkretnie chodzi. Byłoby niepoważne, gdybyśmy my z działu promocji i marketingu "mądrzyli się" w tak poważnej sprawie. Ogólnie nie da się odpowiedzieć, więc prosimy o kontakt z odpowiednim działem, a Państwa problem będzie na pewno szybko rozwiązany. Potem oczywiście możecie Państwo opisać całą procedurę zmian. Pewnie pomoże to innym, którzy chcą coś zmieniać w domach z Praefy. Pozdrawiamy.
 15. Praefa

  Praefa czy tradycyjnie?

  Wstępnie - dla oszacowania kosztów - można przyjąć ok. 500-600 zł za m2 pow. podłóg budynku za naszą część, czyli ściany i ew. stropy z dostawą i montażem. Ale w tym jest wszystko to, co napisaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów. To nie są tylko ściany.
×