Skocz do zawartości

Praefa

Uczestnik
  • Posty

    20
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Praefa

  1. Droga Forumowiczko, poprosiliśmy: proszę o przesłanie projektu i zakresu zmian, a na pewno wszystko przygotujemy tak, abyś nadal mogła bezpiecznie mieszkać w swoim domu. Nie da się OGÓLNIE odpowiedzieć na pytanie: "jak przesunąć ścianę?", "jak przesunąć otwór". Przecież każdy dom jest inny. I do każdego należy podejść indywidualnie. Zapewniamy jednak, że nie ma ŻADNYCH problemów z takimi zmianami. Choć niektórzy nadal twierdzą uparcie, że jest Praefa nie pobiera żadnych opłat!
  2. Oczywiście, że zależy od gruntu. Jednak nasze ściany dają większą pewność braku takich pęknięć.
  3. Bo nasza ściana to jeden element - zazbrojony, odpowiednio wyprodukowany. Budując z pustaków mamy tych elementów setki. Łatwiej jest więc o pęknięcia.
  4. To zawsze jest dylemat: - budować samemu czy z firmą - remontować samemu czy z firmą - kostkę brukową kłaść samemu czy z firmą Itd. itd.
  5. Gratulujemy i trzymamy kciuki, aby fajnie się mieszkało. Tak na marginesie... Nasi klienci mieszkają w swoich domach tak do pół roku od pierwszego szpadla.
  6. Arturo, czyżby Pref-Bud nie zaproponował Ci w tej cenie Legalettu? Jeżeli zaproponował, to czemu piszesz, że nie ma tam instalacji CO? Może tak dokładnie określ co jest w cenie (DOKŁADNIE), a resztę ludzie sobie dopowiedzą sami, czego nie ma. Bo jak sam widzisz ceną nie zszokowałeś, a wręcz zachęciłeś
  7. Już odpisaliśmy Ci na innym forum, ale widać, że zależy Ci na rozpowszechnieniu tej ceny Nam też, bo to dobra cena Zapomniałeś dodać, że tam jeszcze dochodzi ponad 22 m2 garażu, co już daje dom o pow. ponad 140 m2. Czyli wtedy stan wykończony mamy w cenie niespełna 2500 tys. zł (brutto). Nie zapominajmy, że - prawdopodobnie!, bo to musiałbyś potwierdzić - masz już w tym fundament grzewczy Legalett. Czyż nie?
  8. Ale kto komu zszedł z drogi Powtarzamy jeszcze raz. Jakiekolwiek zmiany polegające na wycięciu 10 cm ściany (bo drzwi są za szerokie) lub wykucia dodatkowej bruzdy pod prąd nie stanowią zupełnie problemu. Większe zmiany - tzw. konstrukcyjne - trzeba skonsultować z nami. Zresztą, podobnie, jak w innych systemach. Dla pewności, że mieszka się w dobrze zaprojektowanym i pewnym domu. Czyż nie? Oczywiście możemy drążyć ten temat dalej - my będziemy mówili, że się da, Wy, że nie. Budujący w naszym systemie doskonale wiedzą, że ściany Praefa są bardzo łatwe w "modelowaniu"
  9. No to już odpowiadamy. I to nawet konkretnie co do tego okna Jak to zrobić? Podstemplować, wyciąć, osadzić nowe nadproże. Jeżeli jest to ściana nośna jest to dość skomplikowane (ale po odpowiednim przeliczeniu sił, pewne, że dom się nie zawali), jeżeli działówka to dwie godziny i po sprawie Technologia identyczna, jak w tradycji. Czyli dobra piła i po sprawie. Jeżeli macie znajomych, którzy wybudowali w systemie Praefa, sami zapytajcie. Normalne "przebudowy", które zdarzają się na budowie nie są żadnym problemem. Kiedyś powstał mit, że Praefy nie da się przebudować i nadal część ludzi w to wierzy Zupełnie bezpodstawnie.
  10. Dwa przykłady z brzegu... Wywiercenie i osadzenie w ścianie z pustaków otworu powoduje konieczność wykorzystania specjalnych kotw, a u nas zwykłego kołka rozporowego. U nas nie ma również pęknięć poziomych i pionowych na ścianach powstających w wyniku nierównomiernego osiadania.
  11. Wręcz przeciwnie. Zastosowanie ścian Praefy w domu Lipińskich (zapraszamy wkrótce na naszą "Facebookową" stronę http://www.facebook.com/home.php?#!/pa...64833808?ref=ts gdzie napiszemy o domu pasywnym "Lipińskich") okazało się strzałem w "10". A jeżeli chodzi o wpis pana Brzęczkowskiego... Dlaczego Praefę umieścił w wątku o pustakach keramzytowych? Przecież to kompletna pomyłka - zupełnie inna technologia. No comments
  12. Przy tradycyjnym systemie nie jest to problem? Pani żartuje? Wiemy, że ludzie powiększają otwory bez sprawdzenia, czy ściana to wytrzyma, ale czy mają pewność, że im potem się nic nie zawali. W KAŻDYM systemie trzeba przeliczyć odporność na nacisk (itp.), aby być pewnym, że dom się nie zawali. Tak samo jest w Praefie. A jeżeli chodzi o czysto "teoretyczny" problem w pani sytuacji. Skąd mamy wiedzieć, jaką powierzchnie ma ściana, jaki jest nacisk dachu, co jest nad oknem? Przecież to elementarz... Gdybyśmy odpowiedzieli pani na pytanie - na przykład - "tak, niech pani wycina sobie i nie ma problemu", to byśmy popełnili przestępstwo! Bo potem okazałoby się, że nie ma pani pół domu. Przecież to zbyt poważne sprawy, aby nie skonsultować ich z projektantem. Proszę przesłać projekt swojego domu i zakres zmian, a wszytko pani obliczymy. Tak robią nasi klienci i są bardzo zadowoleni. Bo mają pewność, że ich dom nadal ma gwarancję i nadal jest odpowiednio zaprojektowany.
  13. Ale czy współczynnik U to wszystko? A: - materiał, z którego zbudowane są ściany (przegrody)? - absorpcja wilgoci, - możliwość wieszania ciężkich rzeczy (szafek, itd.) od wewnątrz, - potrzeba tynkowania i gładzi wewn. (w Praefie tego nie ma), - szybkość budowy, itd., itd. Można wymieniać godzinami Aczkolwiek to oczywiście kwestia indywidualna każdego z klientów. Nie ma IDEALNEGO dla każdego budującego domy systemu. Trzeba rozważyć wszystkie "za" i "przeciw".
  14. Prosimy o kontakt mailowy (info@praefa.com.pl) lub telefoniczny (+48 95 742 68 00) z nami. Nasz dział technologiczny przygotuje odpowiednie obliczenia, ale musi wiedzieć, o który projekt konkretnie chodzi. Byłoby niepoważne, gdybyśmy my z działu promocji i marketingu "mądrzyli się" w tak poważnej sprawie. Ogólnie nie da się odpowiedzieć, więc prosimy o kontakt z odpowiednim działem, a Państwa problem będzie na pewno szybko rozwiązany. Potem oczywiście możecie Państwo opisać całą procedurę zmian. Pewnie pomoże to innym, którzy chcą coś zmieniać w domach z Praefy. Pozdrawiamy.
  15. Wstępnie - dla oszacowania kosztów - można przyjąć ok. 500-600 zł za m2 pow. podłóg budynku za naszą część, czyli ściany i ew. stropy z dostawą i montażem. Ale w tym jest wszystko to, co napisaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów. To nie są tylko ściany.
  16. Też nie twórzmy mitów. Cena nie jest aż tak kosmicznie wysoka! Nie można porównać m2 naszej ściany z m2 ściany w systemie "tradycyjnym". Dlaczego? Bo w naszym m2 ściany jest nie tylko m2 muru, ale również zintegrowane nadproża, słupy, belki, wieńce, wykończone otwory okienne i drzwiowe (gotowe do wstawienia stolarki), uzbrojenie pod instalacje elektryczne, otwory/bruzdy/przebicia pod pozostałe instalacje, powierzchnie nie wymagające tynkowania, itd., itd. Dlatego, aby porównać cenę z jakąkolwiek technologią mokrą murową, należałoby - przy tej drugiej - uwzględnić wszystkie te etapy, które występują dopiero na poziomie stanu surowego zamkniętego lub nawet deweloperskiego.
  17. Ale jaki problem jest w przebudowie? Bo nie bardzo rozumiemy... Po pierwsze, właśnie większość klientów doskonale już wie, jak będzie wyglądał dom wewnątrz. Chcą w ten sposób uniknąć niekończących się prac wykończeniowych. Po drugie, nawet jeżeli nie uda się w 100% dobrze zaplanować choćby gniazdek elektrycznych (bo pewnie się nie uda , to wykucie w naszej ścianie dodatkowych bruzd nie jest problemem. Po drugie, jeżeli ktoś będzie chciał przebudować np. ściankę działową, ale zmniejszyć otwór okienny - też nie ma żadnego problemu. Wszystko przeliczymy i doradzimy, jak to zrobić, żeby konstrukcja nie ucierpiała. Więc skończmy z mitem, że Praefy nie da się przebudować. Da się
  18. 100-150 tys. drożej niż dom "tradycyjny"? To niemożliwe... Można prosić o konkretne wyceny?
  19. Witamy, nie jest prawdą, że nie można wprowadzać zmian konstrukcyjnych w naszych domach. Nie ma większego problemu - klient zgłasza się do nas z zakresem zmian, my dokładnie liczymy obciążenia konstrukcyjne i tworzymy projekt zmian. Ogólnie, keramzytobeton jest doskonałym materiałem do przeróbek To jeden z mitów, że nie można nic zmieniać. Jesteśmy tutaj, aby takie mity "prostować". I nie ukrywamy się - działamy pod oficjalnym kontem.
  20. Ściany keramzytobetonowe produkuje się z mieszanki keramzytobetonowej. Mają grubość od 10 do 24 cm, a ich pozostałe wymiary dostosowuje się do projektu architektonicznego i specyfiki technologii. Technologia jest elastyczna i daje bardzo duże możliwości projektowe, zamówienia są więc realizowane według projektów indywidualnych, nawet tych najbardziej skomplikowanych. Domy mogą mieć kilka kondygnacji, a ściany, stropy, podciągi - różne formy geometryczne. Ściany zewnętrzne mogą być wykonane jako dwu- lub trójwarstwowe. Po dostarczeniu projektu do firmy przygotowywany jest komplet wielkowymiarowych elementów ściennych z keramzytobetonu, które firma dostarcza i składa na budowie. Wykonane mogą być również stropy z prefabrykowanych płyt betonowych i ewentualnie gotowe schody. W ścianach fabrycznie wykonuje się rozprowadzenie uzbrojenia instalacji elektrycznej (rurki i puszki elektryczne według projektu i życzenia inwestora) oraz wykonuje otwory i bruzdy dla poprowadzenia przewodów i rur instalacyjnych. Ściany zewnętrzne gotowego budynku mają współczynnik przenikania ciepła U około 0,20-0,25 W/(m2?K) uzależniony od rodzaju i grubości warstwy ocieplenia. Ocieplenie wykonuje się zazwyczaj na budowie. Ściany są niepalne i ze względu na materiał ceramiczny zastosowany do produkcji (keramzyt) tworzą bardzo dobry mikroklimat dla użytkownika. Domy z keramzytobetonu mają dobre parametry izolacyjności akustycznej i termicznej; ściany charakteryzują się dużą kumulacyjnością ciepła. Tomasz Nowacki Dyrektor Sprzedaży i Marketingu PRAEFA
×
×
  • Utwórz nowe...