Skocz do zawartości

korzyści z zastosowania elementów keramzytobetonowych


Barbara

Recommended Posts

Ściany keramzytobetonowe produkuje się z mieszanki keramzytobetonowej. Mają grubość od 10 do 24 cm, a ich pozostałe wymiary dostosowuje się do projektu architektonicznego i specyfiki technologii.

Technologia jest elastyczna i daje bardzo duże możliwości projektowe, zamówienia są więc realizowane według projektów
indywidualnych, nawet tych najbardziej skomplikowanych. Domy mogą mieć kilka kondygnacji, a ściany, stropy, podciągi
- różne formy geometryczne. Ściany zewnętrzne mogą być wykonane jako dwu- lub trójwarstwowe. Po dostarczeniu projektu do firmy przygotowywany jest komplet wielkowymiarowych elementów ściennych z keramzytobetonu, które firma dostarcza i składa na budowie. Wykonane mogą być również stropy z prefabrykowanych płyt betonowych i ewentualnie gotowe schody.

W ścianach fabrycznie wykonuje się rozprowadzenie uzbrojenia instalacji elektrycznej (rurki i puszki elektryczne według
projektu i życzenia inwestora) oraz wykonuje otwory i bruzdy dla poprowadzenia przewodów i rur instalacyjnych.

Ściany zewnętrzne gotowego budynku mają współczynnik przenikania ciepła U około 0,20-0,25 W/(m2?K) uzależniony od
rodzaju i grubości warstwy ocieplenia. Ocieplenie wykonuje się zazwyczaj na budowie. Ściany są niepalne i ze względu na materiał ceramiczny zastosowany do produkcji (keramzyt) tworzą bardzo dobry mikroklimat dla użytkownika.

Domy z keramzytobetonu mają dobre parametry izolacyjności akustycznej i termicznej; ściany charakteryzują się dużą
kumulacyjnością ciepła.

Tomasz Nowacki
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu
PRAEFA
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Panu Tomaszowi chodzi o to, że współczynnik jest jednakowy dla samego styropianu oraz dla ściany z keramzytu ocieplonej styropianem. 0,29 to nie jest powalający wynik - trzeba to przyznać. W normie to on się mieści, tylko ta norma... delikatnie mówiąc jest bardzo tolerancyjna.

Podejrzewam, że TB nie jest w stanie obliczyć współczynnika przewodności cieplnej dla styropianu o określonej grubości wbudowanego w ścianę.
Jak więc mógłby dokonać tego typu porównania?
Poza tym swoje sensacje opiera na ulotce reklamowej sprzed kilkunastu lat.
Gdyby była nowsza, zamiast "K", byłoby "U".
Link do komentarza
dla zainteresowanych icon_smile.gif bądź chcących się doszkolić :
link z wikipedii "Współczynnik przenikania ciepła (U, również (zwłaszcza dawniej) - k) - współczynnik określany dla przegród cieplnych..... "
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%...nia_ciep%C5%82a

a z tego co już wyszperałem z netu to wynika że ludzi najbardziej blokuje przy keramzycie cena- ale to tylko moje subiektywne odczucie icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Czyli co do szczeliny, to napchać tam wełny szklanej i to wszystko ? Później podczas kontynuacji ocieplenia całej połaci dachu od wewnątrz, położyć jeszcze wełnę szklaną (mineralną) między krokwiami ( 30 cm warstwa) a z okładziny ze styropianu zrezygnować. Czy tak to powinno wyglądać ? A co z tym kawałkiem okładziny styropianowej wystającej poniżej deskowania (bo powyżej, na zewnątrz nie będę już nic robił) ? Mam ją ściąć aż do desek, czy też zostawić jak jest ?   Mam jeszcze pytanie dotyczące płyt G-K . Czy mogą one dotykać komina, czy też zostawić tam dylatację na2-3 cm ?
    • Dzień dobry, Zakupiłem dom, w którym wybiłem otwór okienny, który był w nim pierwotnie przewidziany, jednak później został zamurowany. W związku z tym, że otrzymałem okno, które pierwotnie zostało zakupione, musiałem zorganizować montaż na własną rękę (nie przez producenta). Nie mając pojęcia o temacie, posłuchałem wykonawcy i zrobił to tak, że wykuł otwór od wewnątrz, nie usuwając ocieplenia z zewnątrz, a następnie podkuty został porotherm poniżej wylewki, do warstwy izolacji poziomej ściany. Na izolację poziomą ściany została wylana wylewka betonowa, a następnie usunięte zostało z zewnątrz ocieplenie i na klinach i osadzone zostało okno (200kg) i zapianowane, Wygląda na to, że nie została zastosowana żadna podwalina pod oknem. Czy taki montaż można jeszcze jakoś poprawić aby zniwelować mostek termiczny od spodu i uniknąć przemarzania? Czy tutaj na plus wpływa to, że do gruntu jest około 50-60cm? Bardzo proszę o poradę.
    • Nie rozumiem, na co mam im dać czas? Co w tym czasie powinni zrobić ze swojej strony? "Bezboleśnie" miałem na myśli żeby było jak najmniej potrzeby kontaktu z nimi z mojej strony, bo z nimi nie da się dogadać w żaden sposób. Może czegoś nie zrozumiałem - jeżeli ja zawnioskuje o nowe przyłącze i każe by stare odłączyli, to sąsiedzi nie będą mieli swojego przyłącza, a co za tym idzie - prądu. Rozumiem, że w tym czasie oczekiwania, oni powinni ogarnąć swoje przyłącze? 
    • Zlecić wykonanie nowego przyłącza dla siebie (bo teraz się nie da inaczej, zgodnie z przepisami każdy musi mieć oddzielne i nowego przyłącza dla siebie i sąsiada nikt Ci nie wykona), a jeśli ma być bezboleśnie dla sąsiadów, to daj im termin. Dwa, trzy miesiące chyba im wystarczy. I po tym okresie zawnioskuj do Energi, aby Ciebie przepięli na nowe, a stare odłączyli od zasilania i zlikwidowali. 
    • Witam serdecznie  Przychodzę z problemem z którym ostatnio się borykam. Mieszkam w bliźniaku na wsi, który konstrukcyjnie został zrobiony tak, że na strychu po mojej stronie jest główny bezpiecznik prądu, podłączony do przyłącza elektrycznego. Obsługuje on oba mieszkania. Każdy ma swój licznik i bezpiecznik dla mieszkania, ale główny jest u nas, przez co jeżeli coś się stanie to obaj nie mamy prądu. statnio mieliśmy problemy z tym bezpiecznikiem, były przeciążenia i ciągle ten bezpiecznik się wywalał. Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że dostęp do strychu na którym znajduje się bezpiecznik główny, mamy tylko my.  Chcę zrobić tak, by każdy miał własne przyłącze, żeby takiego problemu nie było. Byłem w enerdze, czyli u mojego operatora, powiedziano mi tylko żebym zawnioskował o nowe przyłącze.  Niestety z sąsiedami nie da się dogadać, nikt tam nie pracuje i nie są skorzy do płacenia za cokolwiek. A może w końcu dojść do pożaru przez to, dlatego przyszedł czas by to załatwić. Ale jak to zrobić najbezboleśniej?   
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...