Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Krzysztof71

Jak wykonać daszek?

Recommended Posts

W jaki sposób dobudować do istniejącego domu (bloczki silikatowe 24 cm + styropian 15 cm) daszek nad drzwiami wejściowymi dwuspadowy pokryty dachówką cementową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są dwie możliwości - albo oprzeć daszek na czterech niezależnych słupach z dylatacja od ściany domu lub osadzić w murze wsporniki podtrzymujące konstrukcje daszku. Wybór technologii zależy m. in. od wielkości i kształtu zadaszenia, rodzaju materiału w ścianie konstrukcyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 13:53, Krzysztof71 napisał:

W jaki sposób dobudować

Zależy od konstrukcji. Jeśli chodzi o osadzenie w murze to wyjaśniono to powyżej :12_slight_smile: 

Natomiast jeżeli dobudowany - możliwości podpory i daszku są nieograniczone w formie i materiale. Podporą może być ścianka, słup, kilka słupów - pokaż wizualizację dowolną - podpowiemy konstrukcję.

Najprostsza drewniana to dwa lub 4 słupki, żelbetowa - 1 lub 2 słupki z wspornikiem, ścianka żelbetowa ze wspornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze wykonać pionowe wsporniki z drewna w kształcie szubienicy (dwie belki skręcone w "L" z zaszczałem), zakotwić je w murze po wcześniejszym usunięciu elewacji i na tym oprzeć całą konstrukcje, albo tak jak poprzednicy, 4 słupy z dylatacją lub 2 z zakotwieniem w murze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jak w temacie ile powinna kosztować budowa ław za mb. Wykop, szalunki, zbrojenie i zalanie.
  • A powiedzcie mi które zapisy MPZP obowiązują moją działkę skoro jego zapisy były zmieniane 100 razy dla różnych jego fragmentów. Mam stosować się do swojego fragmentu z 2005 roku czy do zapisu z 2017 r ?  różnica w zapisach jest taka że w 2005 r dla mojego fragmentu mpzp były dostępne dachy 2 i 4 spadowe a od 2017r w zapisie nie ma już rozdzielenia na fragmenty tylko zapis jeżeli działka znajduje się w obrębie szlaku orlich gniazd to dach 2 i 4 spadowy jeżeli nie to również wielospadowy, moja działka nie znajduje się w tym obrębie ale nie wiem na które przepisy patrzeć
  • nadproża czy podciągi? Też nie wiem jaką tam masz wysokość pomieszczeń, ale tak, jak pisałem - podciągi i wieńce (które mogą byc we fragmentach tożsame z nadprożami) zwykle nie mają takich wysokości. Tu też nie rozumiem. Jeśli by nie dał słupków - no to nadproże (a na nim strop i nie wiem co wyżej) bedzie wisieć. Więc nie podciąg, tylko wspornik.   Jeśli to jest frag. z postu 33 rzutu - to wieniec (częściowo belka) lączyłaby ściany przed tym wykuszem z oknami i jeśli strop by był monolityczny, to z niego by wyszedł wspornik (oparty na tej belce-wieńcu) nad oknami. I nic więcej nie trzeba. Słupków też nie trzeba.  Ale, gdyby byly słupki - to wszytsko będzie takie same, tylko ten wspornik zaieni się w kawałek płyty stropowej wspartej na słupkach, a belka-wieniec bedzie niższa, praktycznie skryta w stropie. Jesi wyzej nad tym wykuszem jest coś jeszcze ciężkiego - to słupki są jak najbardziej lepszym rozwiązaniem, ale nie przymusowym.   Oczywiście płytę i wspornik inaczej się zbroi - całkiem inaczej.
  • Gość ja
   Niektore porady nieralne bo spokojnie 90% domow robiac wylewke nie jest w stanie uruchomic podlogowki i wygrzac jastrych. Na tym etapie praktycznie nikt nie ma pieca w domu, na paliwo stale to nawet fizycznie niemozliwe, a na gaz zwykle albo hydraulika nie jest jeszcze zdatna do uruchomienia albo gazownia nie dostarcza bo nie ma odbioru. Nie raz sie czyta taka rade ale jeszcze sie nie spotkalem z tym zeby sie komus udalo ja zrealizowac.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...