Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

franklin952

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O franklin952

 • Ranga
  Początkujący
 1. Radziłbym zrobić je na górze. Zwykła ścianka działowa z płyt g-k, wełna do środka, drzwi i po kłopocie. Niskie koszty, ergonomia i klatka zostanie doświetlona.
 2. Nie ma obaw przy wycinaniu, tylko rób to na spokojnie żeby ci szczytowa nie poleciała na zewnątrz i uważaj przy płatwiach żeby nie naruszyć muru pod nią!
 3. Można jeszcze wykonać pionowe wsporniki z drewna w kształcie szubienicy (dwie belki skręcone w "L" z zaszczałem), zakotwić je w murze po wcześniejszym usunięciu elewacji i na tym oprzeć całą konstrukcje, albo tak jak poprzednicy, 4 słupy z dylatacją lub 2 z zakotwieniem w murze.
 4. W takim razie na jaką głębokość jeszcze odkuć strop i jaki duże to zrobić bez uszkodzenia nośności, aby określić z czym mam do czynienia?
 5. Witam wszystkich. Tak jak w temacie chciałbym wykonać otwór w stropie rozpiętym w budynku 5x5m. Moim zdaniem strop ackermana lub weisa chociaż nie znalazłem krzyżowo zbrojenia ale prześwituje dwukierunkowo od spodu i jest wykonany z bloczków betonowych. Otwór 100x120cm w rogu wieńca. Od muru na 100cm jest ściana prostopadle do zbrojenia, w której ma być otwór przed wejściem na schody. Pytanie czy wystarczy nadproże pref. do podparcia stropu przy otworze na dł. <130cm? Z innej Beczki. Czy konieczne jest podparcie stropu w miejscu usuwanej ściany, która stoi 120cm od muru i biegni
×
×
 • Utwórz nowe...