Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Centrany odkurzacz a rekuperator


Recommended Posts

hmmm przecież rekuperator jest taką centralą wentylacyjną, to jak w końcu tak czy nie?. Według mnie odkurzacz centralny w żaden sposób nie wpływa na rekuperator, ponieważ stanowi osobny system a jego praca nie jest w systemie ciągłym. nawet jak przewody idą blisko siebie i są jakieś tam drgania to w końcu ile razy w tygodniu odkurzamy i przez ile minut?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie praca odkurzacza centralnego może wpływać na funkcjonowanie wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła - popularnie zwanej rekuperatorem. Wydajność przepływu powietrza przez odkurzacz wynosi 200 - 400 m3/h, czyli jest zbliżona do wydajności nawiewu w systemie wentylacyjnym. Przy założeniu absolutnej szczelności domu całe powietrze dostarczane przez wentylację odprowadzane było by prze odkurzacz i usuwane na zewnątrz.

Praktycznie jednak nie ma to większego znaczenia - odkurzacz pracuje krótko zatem zmniejszenie odzysku ciepła będzie pomijalnie niskie, a dzięki pewnym nieszczelnościom - w razie niedostatecznego napływu powietrza nawiewanego przez wentylator - przeniknie ono innymi drogami.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
 • 1 rok temu...
Cytat

Potwierdzam dwie powyższe wypowiedzi. Zaznaczam że pisze to jako użytkownik centralnego odkurzacza w domu rekuperatorem.Nie marudź! Piszesz to jako sprzedawca odkurzaczy! Nie wciskaj ludziom ciemnoty, bezwstydniku!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym temacie nic nie reklamuje, stwierdzam fakt. Reklamuje się konkretne markę. Nic takiego nie robię. Napisałem jako użytkownik. Nie jako sprzedawca. Mam w domu obydwa systemy. A co do myślącego inaczej to chyba obraza. Zastanów się co piszesz. Odnoszę wrażenie że nie bardzo masz coś do powiedzenia jedynie "produkujesz posty" Jeśli uważasz że napisałem coś co jest niezgodne z forum zgłoś do usunięcia. Tym samym kończę dyskusję.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
  • Retro, doceniam Twoją uwagę, ale nie wiem, w czym widzisz problem. W konstrukcji?  Od wielu lat stoi u mnie wiatka na drewno z prawie płaskim dachem, zbudowana z łat 4x5 i nic jej nie powaliło. Może po prostu miałeś pecha albo mieszkasz w regionie, który wymaga specjalnych rozwiązań, o których nie pomyślałeś, budując swoją altankę.
  • Ja nie przesądzam czy to wyjdzie, czy nie. Ale Twoje słowa o tym, że się śniegiem nie martwisz, lekko mną wstrząsnęły. Nie wolno tego pomijać. Moją konstrukcję pod zieloną altankę powalił właśnie śnieg. I to nie ten odwilżowy, a świeży, mokry. Taki, co wali drzewa przy drogach i słupy wysokiego napięcia. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...