Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Centralne odkurzanie

Ekspert budowlany
 • Posty

  80
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Centralne odkurzanie last won the day on listopada 22 2012

Centralne odkurzanie had the most liked content!

Reputacja

1 Neutralny

O Centralne odkurzanie

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. "Polak potrafi" a tak na poważnie. Ma takie same ograniczenia jak pozostałe zakończenia instalacji, jeśli chodzi o wielkość zasysanych elementów. Nie mogą być dłuższe niż 2-3 cm, i nie przekraczać 3 cm. Nie mogą być lepkie lub ostre i masywne (np. szklo ze słoika) Z reszta samo zakończenie ssawki a ok 2 cm, a średnica rurociągu 5 cm, ponadto za Wally powinno byc kolanko podejściowe. Polecam swoje usługi
 2. Zakładam je tylko w szafie, jak sam zauwazyłes to nie jest ozdoba Niema tez problemu jeśli szafa ma boczek, wtedy wystarczy jedna przedłużka. Jeśli jesteś praworęczny, montuj go na lewej ścianie wnęki.
 3. Moim zdaniem nie warto. Wiatrołap to takie "podłe" pomieszczenie które składa sie z samych narożników wewnętrznych. Wymiatanie piachu z tych zakamarków może doprowadzić do szału. . W wiatrołapie najlepiej sprawdza sie Wally Flex. http://www.bezkurzu.pl/2014/12/szufelki-pr...osowanie-i.html
 4. Jaka opinia? Że po poddaszu? To było dawno już nie pamiętam...
 5. Z trzech powyższych odkurzaczy wybrałbym TC488Q. Opowieści o sierści nalezy włożyć między bajki. Posiadam poprzedni model TC480, przez cały okres uzytkowania są w domu 2 psy (Owczarek i Akita Amerykańska) i nigdy nie miałem z tym problemu. Nalezy pamietać że jest to naprawdę cyklon, a nie powietrze puszczone po ścianie odkurzacza. W związku z tym wszystkie elementy zostaja w pojemniku i nie docieraja do turbiny. Ponadto turbina jest zabezpieczona metalowaą siatką o oczkach o przekroju ok 2-3mm co skitecznie zabezpiecza przed wszelkimi włosami, nićmi itp. Jednostka bezfiltrowa ma ponadto kilka
 6. Tak jak napisałem na części jednostki centralnej, z płatną robocizną wymiany danego elementu. Separator to nie jest część odkurzacza centralnego, to dodatkowe urządzenie na które jest osobna gwarancja tak jak na węże, gniazda, szufelki itp.
 7. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. To nie będzie płyta wylewana, prawdopodobnie będzie to podłoga z płyt betonowych układana na suchej zaprawie. A płyta posadzkowa o której pisze to płyta betonowa którą mogę od razu przycementować do betonowej podstawy i do niej będę równał pozostała częśc podłogi (płyt betonowych). Nie mam zamiaru zatapiać kotew w żadnej płycie wylewanej na gruncie. Ma być lądowisko, a nie kolos na glinianych nogach jak nasz poprzedni ustrój.
 8. Podstawy leję na docelową wysokość posadzki, więc będzie 2cm. Mam nauczkę z balustradami 5 cm, pręt 12mm i tańczą. W tym przypadku bardziej mi zależy na stabilności niż estetyce. No chyba że od razu położę docelową płytę posadzki i w tym zatopię pręt. Pyta posadzkowa tez chyba będzie trzymała?
 9. 5 cm wyżej? Przecież przy tej masie i bardzo wysoko położonym środku ciężkości to sie będzie bujało jak cholera. Sam wcześniej pisałes że kotwa ma wystawać na 2-4cm. P.S. , Do tej pory sądziłemże służa do podparcia długich elementów poziomych, z tego piszesz wynika że miecze służą do usztywnienia konstrukcji.
 10. Bo trzeba być rozwojowym, nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebne. Tak na poważnie, to nie bardzo podobają mi się altany na "zapałkach". Troszkę mnie przestraszyłeś tą grubościa blachy. Trzeba chyba zrobic kotwy na zamówienie. Napisz co stoi na przeszkodzie żeby nie zrobic tak. Pręt 20mm osadzony w betonie i na nim osadzony słup, który i tak by stał sam.
 11. Pokrycie drewno lub dachówka. Konstrukcja dwu spadowa lub koperta. Altana 5x4m. Więźba kantówka 14x7 lub okrąglaki ciosane z jednej strony. Wieniec z okrąglaków 20 / 30 cm średnicy. Chyba wszystko co wiem na dziś. P. S. Jakie grubości blachy użyć na kotwy? Słupy ok. 30cm średnicy, h ok. 250 cm.
 12. Ok, dzięki znalazłem. Rozumiem ze jak zrobię literę "u" zamiast odwróconej "t" to stracę jedynie na estetyce? Teraz inne pytanie. Docelowo ma być dachówka. Czy wystarczy je spiąć po obwodzie żeby się nie rozjechaly czy zrobić coś jeszcze. I czy zbroic betonowe podstawy.
 13. Witam. Zadam swoje pytanie tutaj. Z góry dziekuję wszystkim za radę. W jaki sposób zakotwić słupy z okrąglaków do betonowej podstawy? Robić specjalne kotwy, nawiercić słup i osadzić na wbetonowany pręt zbrojeniowy. Na zdjęciach w tym wątku nie widzę żadnych mocowań, ale to chyba nie znaczy ze ich niema. @Autorus czy ta altana stoi może na Mazowszu lub można porozmawiać z konstruktorem?
 14. Już wyjaśniam. Jestem także dystrybutorem Husky i DUOVAC. 25 lat gwarancji na odkurzacz to 5 lat pełnej gwarancji i 20 lat gwarancji na same części. Przy czym wymagana jest rejestracja urządzenia.
×
×
 • Utwórz nowe...