Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Centralne odkurzanie

Ekspert budowlany
 • Posty

  80
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Wszystko napisane przez Centralne odkurzanie

 1. "Polak potrafi" a tak na poważnie. Ma takie same ograniczenia jak pozostałe zakończenia instalacji, jeśli chodzi o wielkość zasysanych elementów. Nie mogą być dłuższe niż 2-3 cm, i nie przekraczać 3 cm. Nie mogą być lepkie lub ostre i masywne (np. szklo ze słoika) Z reszta samo zakończenie ssawki a ok 2 cm, a średnica rurociągu 5 cm, ponadto za Wally powinno byc kolanko podejściowe. Polecam swoje usługi
 2. Zakładam je tylko w szafie, jak sam zauwazyłes to nie jest ozdoba Niema tez problemu jeśli szafa ma boczek, wtedy wystarczy jedna przedłużka. Jeśli jesteś praworęczny, montuj go na lewej ścianie wnęki.
 3. Moim zdaniem nie warto. Wiatrołap to takie "podłe" pomieszczenie które składa sie z samych narożników wewnętrznych. Wymiatanie piachu z tych zakamarków może doprowadzić do szału. . W wiatrołapie najlepiej sprawdza sie Wally Flex. http://www.bezkurzu.pl/2014/12/szufelki-pr...osowanie-i.html
 4. Jaka opinia? Że po poddaszu? To było dawno już nie pamiętam...
 5. Z trzech powyższych odkurzaczy wybrałbym TC488Q. Opowieści o sierści nalezy włożyć między bajki. Posiadam poprzedni model TC480, przez cały okres uzytkowania są w domu 2 psy (Owczarek i Akita Amerykańska) i nigdy nie miałem z tym problemu. Nalezy pamietać że jest to naprawdę cyklon, a nie powietrze puszczone po ścianie odkurzacza. W związku z tym wszystkie elementy zostaja w pojemniku i nie docieraja do turbiny. Ponadto turbina jest zabezpieczona metalowaą siatką o oczkach o przekroju ok 2-3mm co skitecznie zabezpiecza przed wszelkimi włosami, nićmi itp. Jednostka bezfiltrowa ma ponadto kilka
 6. Tak jak napisałem na części jednostki centralnej, z płatną robocizną wymiany danego elementu. Separator to nie jest część odkurzacza centralnego, to dodatkowe urządzenie na które jest osobna gwarancja tak jak na węże, gniazda, szufelki itp.
 7. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. To nie będzie płyta wylewana, prawdopodobnie będzie to podłoga z płyt betonowych układana na suchej zaprawie. A płyta posadzkowa o której pisze to płyta betonowa którą mogę od razu przycementować do betonowej podstawy i do niej będę równał pozostała częśc podłogi (płyt betonowych). Nie mam zamiaru zatapiać kotew w żadnej płycie wylewanej na gruncie. Ma być lądowisko, a nie kolos na glinianych nogach jak nasz poprzedni ustrój.
 8. Podstawy leję na docelową wysokość posadzki, więc będzie 2cm. Mam nauczkę z balustradami 5 cm, pręt 12mm i tańczą. W tym przypadku bardziej mi zależy na stabilności niż estetyce. No chyba że od razu położę docelową płytę posadzki i w tym zatopię pręt. Pyta posadzkowa tez chyba będzie trzymała?
 9. 5 cm wyżej? Przecież przy tej masie i bardzo wysoko położonym środku ciężkości to sie będzie bujało jak cholera. Sam wcześniej pisałes że kotwa ma wystawać na 2-4cm. P.S. , Do tej pory sądziłemże służa do podparcia długich elementów poziomych, z tego piszesz wynika że miecze służą do usztywnienia konstrukcji.
 10. Bo trzeba być rozwojowym, nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebne. Tak na poważnie, to nie bardzo podobają mi się altany na "zapałkach". Troszkę mnie przestraszyłeś tą grubościa blachy. Trzeba chyba zrobic kotwy na zamówienie. Napisz co stoi na przeszkodzie żeby nie zrobic tak. Pręt 20mm osadzony w betonie i na nim osadzony słup, który i tak by stał sam.
 11. Pokrycie drewno lub dachówka. Konstrukcja dwu spadowa lub koperta. Altana 5x4m. Więźba kantówka 14x7 lub okrąglaki ciosane z jednej strony. Wieniec z okrąglaków 20 / 30 cm średnicy. Chyba wszystko co wiem na dziś. P. S. Jakie grubości blachy użyć na kotwy? Słupy ok. 30cm średnicy, h ok. 250 cm.
 12. Ok, dzięki znalazłem. Rozumiem ze jak zrobię literę "u" zamiast odwróconej "t" to stracę jedynie na estetyce? Teraz inne pytanie. Docelowo ma być dachówka. Czy wystarczy je spiąć po obwodzie żeby się nie rozjechaly czy zrobić coś jeszcze. I czy zbroic betonowe podstawy.
 13. Witam. Zadam swoje pytanie tutaj. Z góry dziekuję wszystkim za radę. W jaki sposób zakotwić słupy z okrąglaków do betonowej podstawy? Robić specjalne kotwy, nawiercić słup i osadzić na wbetonowany pręt zbrojeniowy. Na zdjęciach w tym wątku nie widzę żadnych mocowań, ale to chyba nie znaczy ze ich niema. @Autorus czy ta altana stoi może na Mazowszu lub można porozmawiać z konstruktorem?
 14. Już wyjaśniam. Jestem także dystrybutorem Husky i DUOVAC. 25 lat gwarancji na odkurzacz to 5 lat pełnej gwarancji i 20 lat gwarancji na same części. Przy czym wymagana jest rejestracja urządzenia.
 15. Niebieska instalacja jest mało popularna, 90 % odkurzaczy centralnych pasuje do białej instalacji. Mogę zaproponować podobna ofertę lub lepszą.
 16. 1. Zalaczanie jednostki z gniazda innymi słowem sterowanie. 2. Z tego co pamiętam to pierwsze tak. 3 Nie P. S. Tak na marginesie to na zdjęciu jeśli mnie wzrok nie myli jest założony zły trójnik. Jest TY90, a powinien być 2x90 lub TY powinien być założony w taki sposób aby przelot był skierowany w dół. Ponadto nie rozumiem dlaczego instalator zastosował dwa luki 90 złączone razem, zamiast dwóch kolan 45 połączonych odcinkiem rury. Znacznie by to zredukowalo opory. Zapraszam do skorzystania z moich usług.
 17. Cisza bo nie dostałem żadnej wiadomości. Pozdrawiam
 18. A czy możesz przesłać mi rzuty z naniesionymi instalacjami? Postaram sie pomóc. Jeśli to niemozliwe to możemy się spotkać na budowie. Pozdrawiam CL
 19. Witam. Centralny sprawdzi sie doskonale i wytrzyma długo oraz będzie miał doskonała siłe ssania pod warunkiem że będzie to czysty cyklon. Oprócz tego że sprzedaję i montuje odkurzacze jestem także użytkownikiem. Mam w domu 2 owczarki Alzackie i TC480 od 5 lat. Hula az miło. Pod tym linkiem widać opróżnianie pojemnika na kurz, proszę zwrócic uwagę zwarta bryłę jak wytacza sie z wiadra. Jest to zbity i zespolony przez sierść kurz. http://youtu.be/i6mygq-8fT4
 20. Czy przypadkiem na płycie nie powinna się znaleźć warstwa izolacyjna? Jeśli tak to własnie w tej warstwie powinna być instalacja.
 21. Zastanów sie co wolisz. 1. Węże 7,5 m i częste przełączanie z gniazda do gniazda czy węże 9m i wygodne użytkowanie. Pamiętaj że rzeczywista użytkowa długość węża jest o ok. 1.5m krótsza. Musisz przecież ominąć ościeżnicę, krzesła, fotele itp. W innym przypadku będziesz odkurzając najdalsze punkty będziesz szorował wężem po innych sprzętach i je uszkadzał jednocześnie przecierając wąż. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest korytaż z łazienka swoim końcu oraz schody.
 22. Panie Aleksandrze, prosze ewentualne prośby o komentarz przesyłać na mój mail. biuro@bezkurzu.pl. Czasem z powodu braku czasu odkładam na później (na zawsze) powiadomienia z forum.
 23. Moc silnika niema az takiego znaczenia. Tak samo jak pojemność silnika w samochodzie. Patrz raczej na siłę ssącą i przepływ powietrza. To tak jak moment obrotowy i moc samochodu.
 24. Są szufelki do montażu w ścianie, ewentualnie można pokusić sie o szufelkę z gniazdem. Jednak z mojego doświadczenia (jako użytkownika, a nie wykonawcy) wynika że nie jet to zbyt trafiony pomysł. 1. Najwięcej się nosi w porach mokrych, a wtedy podmiatanie to nic innego jak rozmazywanie błota. 2. Szufelki montowane w ścianach maja bardzo awaryjny wyłącznik. 3. W wiatrołapie musi stać zmiotka Poniżej rozwiązania 1. Szafa wnękowa na cokole. 2. Szufelka z gniazdem (duża awaryjność i nieszczelności, mała szczelina szufelki) 3. Szufelka ścienna (duża awaryjność wyłącznika) 4. WallyFlex na ścianie
×
×
 • Utwórz nowe...