Skocz do zawartości

Strych a płyty MFP


Recommended Posts

Zamierzam wykonać podłogę strychu. Myślę o zakupie płyt MFP. Rozstaw jętek mam średnio 85 cm, czasami mniej, czasami 90.

 

W przypadku OSB najczęściej bierze się grubość 22mm. A jaka grubość będzie wystarczająca dla MFP? 18 czy nadal brać 22?

 

Dodam, że w projekcie nie jest w ogóle przewidziany strych, ale chcę go zrobić żeby tam upchać graty. Czy jak dam cieńsze płyty to może być problem z odbiorem budynku skoro w projekcie nie ma strychu? Czy to się gdzieś wpisuje? Ktoś to sprawdza?

Link do komentarza

Poddasze użytkowe (ze ścianką kolankową), pomiędzy jętkami będzie wełna, poniżej sufit g-k (wg projektu - 6 cm), oczywiście skosy też obudowane g-k. Krokwie i jętki mają 8x16 cm. Są jeszcze dwie płatwie 16x24 cm. Teraz nie mam pod ręką projektu.

 

W projekcie nie ma słowa o jakiejkolwiek podłodze strychu. Nie planuję robić na strychu pomieszczeń do częstego przebywania, więc tak - składzik na graty, ale jednocześnie na tyle bezpieczny by nikt nie wpadł przez sufit g-k.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Woda, mróz? Inaczej jak wytłumaczysz fakt, że każdy zabezpiecza fundamenty? Raczej nie dla jakiegoś widzi mi się Za kilka dni zalewamy płytę fundamentową. Przyszła pora na sprawdzenie zbrojenia, dystansów oraz obsypanie burty płyty piachem tak aby zalewany beton nie rozepchał nam XPS-a. Miejmy nadzieję, że wszystko przebiegnie szybko i sprawnie    
    • Poddasze użytkowe (ze ścianką kolankową), pomiędzy jętkami będzie wełna, poniżej sufit g-k (wg projektu - 6 cm), oczywiście skosy też obudowane g-k. Krokwie i jętki mają 8x16 cm. Są jeszcze dwie płatwie 16x24 cm. Teraz nie mam pod ręką projektu.   W projekcie nie ma słowa o jakiejkolwiek podłodze strychu. Nie planuję robić na strychu pomieszczeń do częstego przebywania, więc tak - składzik na graty, ale jednocześnie na tyle bezpieczny by nikt nie wpadł przez sufit g-k.
    • Tak dla ścisłości - poddasze użytkowe, obudowujesz skosy, a nad pomieszczeniem, na jętkach chcesz urządzić pomieszczonko, które nazwałeś STRYCHEM NA GRATY... Dobrze myślę?   Jak w projekcie masz zaplanowane urządzenie poddasza?   Dodaj projekt więźby dachowej...
    • Zamierzam wykonać podłogę strychu. Myślę o zakupie płyt MFP. Rozstaw jętek mam średnio 85 cm, czasami mniej, czasami 90.   W przypadku OSB najczęściej bierze się grubość 22mm. A jaka grubość będzie wystarczająca dla MFP? 18 czy nadal brać 22?   Dodam, że w projekcie nie jest w ogóle przewidziany strych, ale chcę go zrobić żeby tam upchać graty. Czy jak dam cieńsze płyty to może być problem z odbiorem budynku skoro w projekcie nie ma strychu? Czy to się gdzieś wpisuje? Ktoś to sprawdza?
    • Dokładnie tym tropem powinieneś podążać     A co do paroprzepuszczalności:     Podczas, gdy:     dane z https://www.slideshare.net/slideshow/krakw-16837742/16837742     Nie bardzo pojmuję skąd to sformułowanie ale kto bogatemu zabroni?    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...