Skocz do zawartości

Przebudowa kotłowni/pralni na spiżarnię


Recommended Posts

Witam

Otóż, chciałem przeznaczyć część kotłowni/pralni na spiżarnię. W tym celu postawiłem ściankę z gk i ociepliłem wełną, Niestety temperatura jest nadal zbyt wysoka. Poniżej przedstawiam schemat.

W części 1 (warsztat, obecnie mam 15 stopni) - brak ogrzewania, brak rekuperacji

W części 2 (pralnia, kocioł gazowy 20 stopni)- ciepło pochodzi od urządzeń + nawiew i wywiew rekuperacji

W nowej części 3 (spiżarnia - 18 stopni) - brak ogrzewania, brak rekuperacji

Co mogę jeszcze zrobić aby temp była przynajmniej taka jak w części 1?. Może dokleić X cm styropianu/wełny/płyty PIR do ściany z  gk, bo podejrzewam, że to właśnie pralnia dogrzewa mi spiżarnię?

piwnica.png

Link do komentarza

Proszę naszkicować rzut, tak aby było widać jakie inne pomieszczenia sąsiadują z tą spiżarnią. Zaznaczyć jaka jest temperatura w tych pomieszczeniach przyległych oraz jakie ściany je rozdzielają (izolowane lub nie).

Czy są gdzieś tam okna?

Co jest na innych kondygnacjach? Podłoga to podłoga na gruncie, czy nad piwnicą? Co jest nad spiżarnią?

Jak  ma być rozwiązana sprawa wentylacji w tej spiżarni, bo wymiana powietrza jest tam jednak potrzebna. 

Bez tych informacji nie określimy skąd pochodzi ciepło wnikające do pomieszczenia. Szkoda zaś tracić czas i pieniądze na docieplanie ścianki g-k, jeżeli to nie ona będzie głównym problemem. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...