Skocz do zawartości

Problem z grzybem


Recommended Posts

Witam.

Mam problem z zamurowanym oknem. Chodzi ogólnie o to, że w tym miejscu co miałem okno wychodzi grzyb. Czy pozbędę się go,  ocieplając dom z zewnątrz  i osuszając powietrze w tym pomieszczeniu?

Dodam że prace z ociepleniem trwają, ale chcę się poradzić co zrobić z tą ściana, zanim będzie tam kładziony styropian

Link do komentarza

Witam. Po skuciu zewnętrznego tynku zauważyłem, że to było lepione z czego popadnie i to robił jakiś amator

IMG_20240925_074952_810.jpg

IMG_20240925_074942_763.jpg

IMG_20240925_074851_165.jpg

IMG_20240925_074756_664.jpg

17272437734726088172912456233856.jpg

Plan jest na zdarcie tynku w całym pomieszczeniu, ozonowanie pomieszczenia i osuszenia powietrza w pomieszczeniu. Tylko nie wiem, co mógłbym zrobić, żeby tego się skutecznie  pozbyć. Dodam że jeszcze pozbyłem się starego parapetu, bo jedno okno było zalane betonem powyżej odpływu okiennego, z tego pomieszczenia.

Fotki do porównania. W miejscu gdzie jest brudne okno, było zalane betonem.

17272442593837362477824651949532.jpg

1727244290309834519059529020888.jpg

Link do komentarza

Trzeba usunąć wszystko to, co było zagrzybione. Potem wszystko potraktować obficie środkami grzybobójczymi, np. zawierającymi chlor.

Czy można w miarę jednoznacznie określić przyczynę problemu?

Czy grzyb pojawił się kiedy jeszcze było tam okno, czy dopiero po zamurowaniu otworu?

Co to w ogóle za pomieszczenie?

Jak jest ze skutecznością wentylacji w tym pomieszczeniu?

Czy są nawiewniki okienne, podcięcie drzwi, skuteczny wyciąg w innych pomieszczeniach na tej kondygnacji?

Link do komentarza

To "zamurowanie" byłe czym z cementową zaprawą, ma zero izolacyjności...

Moim zdaniem powinno się ten "materiał" całkowicie usunąć, ponownie zamurować otwór kilkoma bloczkami z "cieplejszego" materiału - to usunęłoby zarodniki grzyba, dobrze już tam zagospodarowane - oraz zapobiegłoby przemarzaniu tego miejsca...

I dopiero wtedy całość ocieplać styropianem...

 

A obrobienie okna trudno nazwać ciepłą obróbką:bezradny: - nowe miejsce do kondensacji pary wodnej wokół ramy okiennej... no i grzyba:zalamka:

Link do komentarza

Jeżeli chodzi o zaprawę, to wydaje mi się że to było murowane jakimś betonem, na pewno nie były to proporcje 1/3 . Było mega twarde i ciemne jak czysty beton, a pod tynkiem pustaki i cegły były mokre- wnioskuje po kolorze, bo po paru godzinach się rozjaśniły, dlatego uważam, że to jest przyczyną. Wentylacji w pomieszczeniach w ogóle nie ma, jedynie pod cokołem jakieś kanały porobione

Plusem jest to, że jest papa na fundamentach.

Jeżeli chodzi o zamurowanie tego od nowa, też brałem to pod uwagę, tylko że teraz nadają deszcze i nie wiem, czy zaprawa zdąży mi odparować. Czy to ma jakiś wpływ,  czy to tylko lenistwo pana Darka?

Link do komentarza

No tak, za wentylację też się zabiorę, Mam komin dwukomorowy, jedna komora wolna, to może z tym coś po kombinuje, a ciepły montaż, to już na wiosnę przy wymianie okien. Mam nadzieję, że nic się nie stanie, jeżeli tymczasowo założę styropianem i zabezpiecze jakimś silikonem?

Link do komentarza
Dnia 24.09.2024 o 20:18, pmg napisał:

Mam problem z zamurowanym oknem. Chodzi ogólnie o to, że w tym miejscu co miałem okno wychodzi grzyb.

Twój problem z. wilgocią  polega na tym, że zamurowano otwór materiałem betonopochodnym, który powoduje silny mostek termiczny, reszta ściany pewnie jest z materiału bardziej izolującego, albo w oryginalnym murze pomiędzy cegłami występuje tzw. pustka powietrzna.

 

Po założeniu, na tej ścianie od zewnątrz izolacji cieplnej, przynajmniej o grubości 10 cm ten problem nie powinien już występować.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Twój problem z. wilgocią  polega na tym, że zamurowano otwór materiałem betonopochodnym, który powoduje silny mostek termiczny, reszta ściany pewnie jest z materiału bardziej izolującego, albo w oryginalnym murze pomiędzy cegłami występuje tzw. pustka powietrzna.   Po założeniu, na tej ścianie od zewnątrz izolacji cieplnej, przynajmniej o grubości 10 cm ten problem nie powinien już występować.
    • Niestety z tego co czytam to są to właśnie uszkodzenia przy załadunku / rozładunku i to jest standard. Żadnych zabezpieczeń nie było. Większe palety rozwiązałyby problem Zgłaszane było i byli przedstawiciele Ytonga Nic to nie zmieni Wolałbym nieuszkodzony towar bo te bloczki są bardzo drogie Transport 33 palet z fabryki to 1600zł - bez HDS potem HDS z 12 paletami ze składu 500zł Przy tańszych bloczkach innych firm transport jest w cenie tylko że te tańsze bloczki nie pękają miałem też 3 palety Ytong 24 - 500 - tam uszkodzeń było bardzo mało - ale to twardszy materiał Więc wrzucam jako ostrzeżenie dla innych.  
    • Wykonawca ewidentnie popełnił błąd (może przez to, że dużo u niego pracowało młodych ludzi zza wschodniej granicy), ale ewentualne spory sądowe opóźnią dokończenie budowy a zależy nam na dokończeniu (zwłaszcza moja żona "żyje" tym domem, bo działkę dostała od mamy). Dlatego szukam kogoś do sfrezowania betonu a resztę krzywizny zakryje styropian. Dziękuję za informację. Porozmawiam z montażystom i przekażę mu te informacje. Będę też jeszcze szukał kogoś do sfrezowania - na pewno nad oknami balkonowymi warto trochę zebrać betonu, bo jest duży garb - a tam jest możliwość dojścia z balkonu. Pozdrawiam
    • Dasz radę, nagrzewnica i ktoś do pomocy.  
    • Jak to  się nie da, da się zamontować na tej krzywiźnie, tylko kto za to dodatkowo zapłaci. Trzeba pod roletę w trakcie montażu dopasować podkładki ze sklejki wodoodpornej, oraz zastosować po dwie albo trzy prowadnice pionowe na jednej stronie rolety, wszystko zależy od krzywizny tego nadproża. Pierwszą prowadnicę odwraca się odwrotnie i na niej dopiero tą z widocznym rowkiem, w którym porusza się roleta.   Jak garb jest obfity, to trzeba dwie odwrócić i dopiero trzecią montować, na nich  prawidłowo, w ten sposób powstaje zaślepka w identycznym kolorze pomiędzy futryną a roletą. Od góry trzeba delikatnie opuścić roletę niżej o szerokość prowadnicy, żeby przykręcić zaślepkę.    Są też prowadnice z dystansem  12 mm i 20 mm można zamontować,  a u góry coś dopasować.         
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...