Skocz do zawartości

Luz Profilu CW w suchej zabudowie


Recommended Posts

Dobry wieczór Szanowne Państwo, mam jeszcze do przykręcenia profile UW i CW do sufitu podłogi i ścian, natomiast już dla testu spróbowałem uciąć jeden profil CW i dopasować go do konstrukcji. Wiem że musi być tam przerwa, ale nie wiem czy nie przesadziłem. Czy tyle może być, czy rozwaliłem sobie profil CW? 😕Przerwa wynosi 19mm, tak po prawdzie dwa uciąłem podobnie. Na ile najlepiej robić tę przerwę? Celowałem w 1cm ale wyszło jak wyszło. Dodatkowo mam pytanie odnośnie łączenia profili na "skrzyżowaniu" może być to tak połączone jak na zdjęciu? Z GÓRY DZIĘKUJE!

unnamed.jpg

unnamed.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, NoobBudowlany98 napisał:

 Wiem że musi być tam przerwa, ale nie wiem czy nie przesadziłem. 

 

Przesadziłeś. 5 mm wystarczy. Poza tym połącz wkrętami boczne ścianki z profilem podstawowym.

 

1 godzinę temu, NoobBudowlany98 napisał:

 

unnamed.jpg

 

Przetnij boczną krawędź i wywiń powstały "język" na dno tego bocznego profilu, po czym wywierć tu dziurę na kołek. Oba profile będą w ten sposób usztywniane kołkiem.

Link do komentarza
9 godzin temu, retrofood napisał:

 

Przesadziłeś. 5 mm wystarczy. Poza tym połącz wkrętami boczne ścianki z profilem podstawowym.

 

 

Przetnij boczną krawędź i wywiń powstały "język" na dno tego bocznego profilu, po czym wywierć tu dziurę na kołek. Oba profile będą w ten sposób usztywniane kołkiem.

Chodzi ci że w tym miejscu przykręcić wkrętem? Mam jeszcze pytanie jak mam połączenie takie jak na drugim zdjęciu to da po prostu profile UW muszę je jakoś łączyć czy wystarczy że równo względem siebie je przykrece? 

IMG_4513.jpeg

IMG_4514.jpeg

Link do komentarza

 

3 godziny temu, NoobBudowlany98 napisał:

Chodzi ci że w tym miejscu przykręcić wkrętem?  

 

Profile zawsze łączy się ze sobą mechanicznie. Należy zawsze robić "języki". które do tego celu posłużą. Gdzie i jak - to w zależności od sytuacji. Jak wygodniej.

 

2 godziny temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

 Co do ostatniego zdjęcia to umocowanie do podłoża wystarczy. 

 

Nie zgadzam się!!! Może być klocek do środka, ale lepiej było uciąć dłuższy kawałek profilu, wyciąć dno i połączyć obydwa boki pchełkami. ZAWSZE mają być połączone na sztywno!!!

Na górnym obrazku też najlepiej wywinąć boki na drugi profil. Tylko trzeba ucinać odpowiednio dłuższy.

Link do komentarza
22 godziny temu, NoobBudowlany98 napisał:

natomiast już dla testu spróbowałem uciąć jeden profil CW i dopasować go do konstrukcji. Wiem że musi być tam przerwa, ale nie wiem czy nie przesadziłem. Czy tyle może być, czy rozwaliłem sobie profil CW? 😕P

Nie ma dramatu podnieś trochę w górę szpara będzie i na dole i u góry.

 

Czasami w chałupie są krzywe stropy, wystarczy, że wsadzisz ten ucięty profil w innym miejscu a ledwo wejdzie wtedy.  :hahaha2:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
7 godzin temu, retrofood napisał:

 

 

Profile zawsze łączy się ze sobą mechanicznie. Należy zawsze robić "języki". które do tego celu posłużą. Gdzie i jak - to w zależności od sytuacji. Jak wygodniej.

 

 

Nie zgadzam się!!! Może być klocek do środka, ale lepiej było uciąć dłuższy kawałek profilu, wyciąć dno i połączyć obydwa boki pchełkami. ZAWSZE mają być połączone na sztywno!!!

Na górnym obrazku też najlepiej wywinąć boki na drugi profil. Tylko trzeba ucinać odpowiednio dłuższy.

Czy z językami chodziło ci o coś takiego jak na pierwszym zdjęciu? I jeszcze pytanko jak mam połączyć profile UW na podłodze w sensie ten narożnik (to czerwone zamalowane to otwór drzwiowy) wersja 1 czy 2? Czy bez znaczenia? Ogolnir tylko tak dla testu ułożyłem profile cw teraz jak cos.

IMG_4522.jpeg

IMG_4523.jpeg

Edytowano przez NoobBudowlany98 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
22 godziny temu, NoobBudowlany98 napisał:

 mam pytanie odnośnie łączenia profili na "skrzyżowaniu" może być to tak połączone jak na zdjęciu? Z GÓRY DZIĘKUJE!

 

unnamed.jpg

Trzeba przeciąć na środku pionową półkę i kant profila z prawej, rozchylić na boki kombinerkami, następnie wsunąć profil ten po lewej do środka, aż do końca profila z prawej.    

11 godzin temu, NoobBudowlany98 napisał:

Chodzi ci że w tym miejscu przykręcić wkrętem? 

IMG_4513.jpeg

 

Nie tu się nie przykręca wkrętów,  bo płytę G/K będą odpychać łby.:takaemotka:

 

Kup    SZCZYPCE DO ŁĄCZENIA PROFILI, ZACISKARKA.

https://a.allegroimg.com/original/110cbb/b26a9e7f452a8b8e58cdd9e32cbd/KNAUF-ZACISKARKA-SZCZYPCE-DO-PROFILI-GK

 

 

 

https://allegro.pl/oferta/szczypce-do-laczenia-profili-zaciskarka-do-profili-g-k-300-mm-regipsow-15926732654

11 godzin temu, NoobBudowlany98 napisał:

Mam jeszcze pytanie jak mam połączenie takie jak na drugim zdjęciu to da po prostu profile UW muszę je jakoś łączyć czy wystarczy że równo względem siebie je przykrece? 

 

IMG_4514.jpeg

Wsuwasz na zakład, jeden w środku ze 20 cm.

Link do komentarza
5 minut temu, animus napisał:

Trzeba przeciąć na środku pionową półkę i kant profila z prawej, rozchylić na boki kombinerkami, następnie wsunąć profil ten po lewej do środka, aż do końca profila z prawej.    

 

Tylko ten rozchylony bok trzeba przykręcić do profilu bocznego.

To jedna z wersji, bardzo dobra zresztą. Chodzi o to, ze profile nie mogą do siebie tylko przybliżać się, przylegać. One muszą mieć ścianki zachodzące na siebie i skręcane na sztywno! jak najlepiej ze sobą połączone! Mają być połączone na sztywno, aby konstrukcja stanowiła całość, a nie oddzielne części. Bo wtedy będą miały różne okresy drgań. Cała konstrukcja musi być monolitem, wtedy będzie miała jeden, wspólny okres drgań własnych! I nie będą pojawiać się pęknięcia.

A który wejdzie w który, nie ma większego znaczenia.

Link do komentarza
26 minut temu, NoobBudowlany98 napisał:

 jak mam połączyć profile UW na podłodze w sensie ten narożnik (to czerwone zamalowane to otwór drzwiowy) wersja 1 czy 2? Czy bez znaczenia? Ogolnir tylko tak dla testu ułożyłem profile cw teraz jak cos.

IMG_4522.jpeg

IMG_4523.jpeg

To samo co wcześniej, nacinasz pionową półkę  i wyginasz w bok, nakładasz jeden na drugi, bok zszywasz z drugim profilem i słupkiem. 

13 minut temu, retrofood napisał:

To jedna z wersji, bardzo dobra zresztą.

Chodzi o to, ze profile nie mogą do siebie tylko przybliżać się, przylegać. One muszą mieć ścianki zachodzące na siebie i skręcane na sztywno! 

Takie łącznie jest najsilniejsze, wszystkie trzy półki  są połączone z drugim profilem.

Link do komentarza
45 minut temu, retrofood napisał:

 

Tylko ten rozchylony bok trzeba przykręcić do profilu bocznego.

To jedna z wersji, bardzo dobra zresztą. Chodzi o to, ze profile nie mogą do siebie tylko przybliżać się, przylegać. One muszą mieć ścianki zachodzące na siebie i skręcane na sztywno! jak najlepiej ze sobą połączone! Mają być połączone na sztywno, aby konstrukcja stanowiła całość, a nie oddzielne części. Bo wtedy będą miały różne okresy drgań. Cała konstrukcja musi być monolitem, wtedy będzie miała jeden, wspólny okres drgań własnych! I nie będą pojawiać się pęknięcia.

A który wejdzie w który, nie ma większego znaczenia.

IMG_4520.thumb.jpeg.f9fbf9280c2a6613e49494728e41b58b.jpegIMG_4513.thumb.jpeg.424808348917581f1fc046f9cfe4ddbd.jpeg

 

Tak mam zrobić ten "Język"? Wybaczcie mi Szanowni Państwo ale nie zawsze rozumiem wasz żargon. A odnośnie tego mocowania w zielonym okręgu, właściwie też pytałem o to, bo w filmach instruktażowych np norgips, w ogóle nie było wspominane o żadnym mocowaniu profili do UW, co też było dla mnie dziwne bo jak to tak na luźno przykręcać potem te płyty gk? Ale jak rozumiem muszę się zaopatrzyć w zaciskarkę do profili.

Edytowano przez NoobBudowlany98 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, NoobBudowlany98 napisał:

IMG_4513.thumb.jpeg.424808348917581f1fc046f9cfe4ddbd.jpeg

 

. A odnośnie tego mocowania w zielonym okręgu, właściwie też pytałem o to, bo w filmach instruktażowych np norgips, w ogóle nie było wspominane o żadnym mocowaniu profili do UW, co też było dla mnie dziwne bo jak to tak na luźno przykręcać potem te płyty gk? Ale jak rozumiem muszę się zaopatrzyć w zaciskarkę do profili.

 

Generalnie się zszywa, jak trafisz potem wkrętem w to miejsce to pierwsza blacha się przewierca a następna odgina i wkręt nie trzyma tego węzła, jak jest zszyta to nie ma możliwości.

 

Zdarza się, że jakieś fachmany nie zszywają, bo nie wiedzą nawet, że tak się robi, nie widzieli tego narzędzia.   

Link do komentarza
3 godziny temu, NoobBudowlany98 napisał:

IMG_4520.thumb.jpeg.f9fbf9280c2a6613e49494728e41b58b.jpeg

 

Tak mam zrobić ten "Język"? Wybaczcie mi Szanowni Państwo ale nie zawsze rozumiem wasz żargon. 

A zapomniałem jeszcze to.

Ten profil, który naciąłeś na tym zdjęciu powinien być w ogóle nie nacięty, nic z nim nie robisz tylko go wsuwasz w profil z prawej.

Ale żeby go tam umieścić, nacinasz profil ten z prawej, który masz już zakołkowany.

Tniesz go na środku pierwszej półki i po kancie w obu kierunkach, tyle żeby ten profil z lewej wszedł do środka, wyginasz kombinerkami, oba języki mają być i przylegać na zewnątrz profila tego z lewej wsuwanego.

 

Tak musi być, ponieważ taki węzeł dodatkowo ustala montaż dwóch elementów pionowych, do których dosuwasz trzeci od ścianki tej z lewej.     

 

Do takich robót dobrze mieć nożyce do blachy, prawe i lewe.

pol_pl_Zestaw-nozyce-do-blachy-wygiete-2

 

 

 

Link do komentarza
A zapomniałem jeszcze to.
Ten profil, który naciąłeś na tym zdjęciu powinien być w ogóle nie nacięty, nic z nim nie robisz tylko go wsuwasz w profil z prawej.
Ale żeby go tam umieścić, nacinasz profil ten z prawej, który masz już zakołkowany.
Tniesz go na środku pierwszej półki i po kancie w obu kierunkach, tyle żeby ten profil z lewej wszedł do środka, wyginasz kombinerkami, oba języki mają być i przylegać na zewnątrz profila tego z lewej wsuwanego.
 
Tak musi być, ponieważ taki węzeł dodatkowo ustala montaż dwóch elementów pionowych, do których dosuwasz trzeci od ścianki tej z lewej.     
 
Do takich robót dobrze mieć nożyce do blachy, prawe i lewe.
pol_pl_Zestaw-nozyce-do-blachy-wygiete-250-mm-lewe-prawe-Stanley-FatMax-14-567-14-568-4238_1.jpg
 
 
 
Obawiam się że dla autora za trudne. Mam dwóch kumpli, którzy mi wszystko pokazują, nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak profil elastyczny, mega fajna sprawa, drogi, bo z tego co szukałem to tylko Knauf go robi, ale mega ułatwia robotę. W każdym razie jakby nie ci dwaj kumple, którzy lubią po prostu pomagać, niewiele bym zrobił, ale ja to widzę, a laikowi raczej będzie ciężko, choć ma zadatki na budowlańca.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Link do komentarza
57 minut temu, vlad1431 napisał:

Obawiam się że dla autora za trudne. Mam dwóch kumpli, którzy mi wszystko pokazują, nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak profil elastyczny, mega fajna sprawa, drogi, bo z tego co szukałem to tylko Knauf go robi, ale mega ułatwia robotę. W każdym razie jakby nie ci dwaj kumple, którzy lubią po prostu pomagać, niewiele bym zrobił, ale ja to widzę, a laikowi raczej będzie ciężko, choć ma zadatki na budowlańca.emoji846.png

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

Pofile Knaufa są sztywniejsze z grubszej blachy tłoczone.

Elastyczny też używałem kilka razy, ale za to płacił inwestor.:bezradny:  

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...