Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć 

Przenoszę w mieszkaniu instalacje elektryczną, bruzdy zrobiłem bardzo głębokie bo do samych pustaków, nie wiem w sumie czemu tak głęboko wykułem. 
I tu moje pytanie: czy wystarczy jak zakleję te bruzdy gipsem budowlanym, czy muszę je zakleić jakimś tynkiem?

 

pozdrawiam

Link do komentarza
9 godzin temu, retrofood napisał:

 

Jak to "przenosisz??? Instalację wykonuje się nową, a starej się nie rusza. I niczego nie trzeba wypełniać. Szybciej, taniej i prościej.

Teraz za późno na takie dywagacje...

Coś tam - nazwane NOWĄ, PRZENIESIONĄ INSTRUKCJĄ - jest JUŻ w głębokich bruzdach...

 

Problemem jest materiał do wypełnienia bruzd...

 

Wiem, że serce elektryka drży z niepokoju o stan tej nowej instalacji, ale jest nadzieja, że ktoś miał choćby zielone pojęcie o tym co robi i jakiś elektryk to widział...

Link do komentarza
5 godzin temu, Krokt15 napisał:

Dobra dzięki wielkie, na wierzch pójdzie gładź z wiadra

Stary, na youtube widzialem zeby tak nie robic gładź sie nie nadaje na głębokie dziury. Musisz to zrobić gipsem szpachlowym a gips szpachlowy to nie to samo co gładź szpachlowa.

Tu masz przykładowy gips szpachlowy, nawet w opisie masz że możesz tym bruzdy zakryć, bo jak dasz gładzią to się w piasek totalny zamieni po jakimś czasie jak odda wodę. 

https://www.castorama.pl/gips-szpachlowy-stabill-pw-01/5900280552242_CAPL.prd

 

5 godzin temu, Krokt15 napisał:

Dobra dzięki wielkie, na wierzch pójdzie gładź z wiadra

Tu masz link do tego filmu jak ktoś gładzią załatał  minuta 11:43 filmiku

 

Link do komentarza
2 minuty temu, Krokt15 napisał:

Bruzdy mam zamiar zakryć gipsem budowlanym, dopiero na niego położę gładź 

Chyba, ze lepiej szpachlowym niż budowlanym?

Sorki mój błąd myślałem, że chcesz łatać gładzią szpachlową dziurę. Gips budowlany może kruszeć po czasie lepiej gips szpachlowy.

Link do komentarza
43 minuty temu, Sodeska napisał:

Sorki mój błąd myślałem, że chcesz łatać gładzią szpachlową dziurę. Gips budowlany może kruszeć po czasie lepiej gips szpachlowy.

 

Gips budowlany pęka tak szybko, że następna warstwa z gładzi na przykład, zdąży te szczeliny pokryć i na wierzchu pęknięć nie będzie. Ale budowlanym robi się tylko wtedy gdy komuś się spieszy. Jeśli jest czas, to oczywiście lepiej szpachlowym.

Link do komentarza
Siema, jeszcze tak a propo pękania gipsu, może warto wtopić na i pod gips siatkę z włókna szklanego? Żeby nie popękał
Jak masz wątpliwości czy spęka, budowlany gips będzie odpowiedni. Ja trzy razy przy drewnianej ościeżnicy robiłem zaprawki i jak dałem budowlany trzyma się parę lat bez żadnego pęknięcia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
 
Ale on pęka od razu podczas twardnienia, potem pewnie że nie pęka.
Może i tak jest, nie zwróciłem uwagi, bardziej mi chodziło o to, że lepiej trzyma niż zwykły gips na połączeniu np ze zwykłym tynkiem.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
22 godziny temu, Krokt15 napisał:

Siema, jeszcze tak a propo pękania gipsu, może warto wtopić na i pod gips siatkę z włókna szklanego? Żeby nie popękał

:takaemotka:

 

Gips nie pęka, nie ma potrzeby zbroić tam gdzie nie pękała ściana, tylko trzeba wziąć kupić odpowiedni gips.:bezradny:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A po pijaku sprawdzałeś?
    • Wrocław , TEL. 607 - 698 - 310 , www.graty-wywozimy.pl Demontaż/wyniesienie/załadunek/odbiór/wywóz/utylizacja starych mebli Wrocław. -Wywóz mebli,gratów,gabarytów,wersalek,kanap,narożników,sof,puf,foteli,materacy,amerykanek,leżanek,rogówek,meblościanek,segmentów,szaf,regałów,półek,komód,stołów,krzeseł,agd,rtv,pralek,lodówek,zamrażarek,telewizorów,wyposażenia mieszkań. -Czyszczenie/sprzątanie/opróżnianie mieszkań,domów,piwnic,garaży,komórek lokatorskich,schowków,kantorków,magazynków,kanciap.Likwidacja mieszkań Wrocław.Wywózka mebli Wrocław. -wywóz pozostałości,odpadów po remoncie,budowie Wrocław.Wywożenie mebli Wrocław. -Demontaż/wywóz mebli w zabudowie,mebli na wymiar,szaf wnękowych,szaf przesuwnych komandor,mebli kuchennych na wymiar.Wywóz mebli po wyprowadzce Wrocław.Odbiór mebli używanych Wrocław.Opróżnianie do gołych ścian Wrocław. -Odgracanie zagraconych mieszkań,domów,pokoi,pomieszczeń po zbieraczach Wrocław. -Przygotowanie/opróżnianie mieszkań do sprzedaży,do remontu,po remoncie,pod wynajem,po wynajmie,po lokatorach.Wywiezienie mebli Wrocław.Wywóz mebli z mieszkań Wrocław.Wywóz zerwanych paneli podłogowych,kafli Wrocław. FIRMA WYWOŻĄCA STARE MEBLI,OPRÓŻNIAJĄCA MIESZKANIA,PIWNICE oferuje wywóz starych mebli,opróżnianie mieszkań,piwnic. Wrocław TEL. 607-698-310 , www.graty-wywozimy.pl  FACEBOOK: https://www.facebook.com/GratyWywozimypl/ Nasza Prezentacja na YOUTUBE: https://youtu.be/oEVUCdz3mHg?si=ZR8WhyZ8X_uExRXw wywóz starych mebli Wrocław cena,oczyszczanie mieszkań z mebli Wrocław.oczyszczanie domów z mebli Wrocław,odbiór mebli Wrocław,odbiór starych mebli Wrocław,odbiór mebli używanych Wrocław,odbiór zniszczonych mebli Wrocław,gdzie wyrzucić stare meble Wrocław,wywóz mebli Wrocław,co zrobić ze starymi meblami Wrocław,wywóz starych mebli Wrocław cennik,opróżnianie mieszkań Wrocław,ile kosztuje wywóz starych mebli Wrocław,jaki jest koszt wywozu mebli Wrocław,odbiór mebli używanych Wrocław,opróżnianie mieszkań Wrocław,gdzie można oddać stare meble Wrocław,jak pozbyć się starych mebli Wrocław,Firma wywożąca stare meble Wrocław,Firma opróżniająca mieszkania Wrocław,Firma opróżniająca piwnice Wrocław,wywóz mebli z domu Wrocław,wywóz gratów Wrocław,Firma odbierająca stare meble Wrocław,Gdzie oddać meble Wrocław,utylizacja starych mebli Wrocław,utylizacja mebli Wrocław,wywóz gabarytów Wrocław,wywóz wersalek Wrocław,Wywóz meblościanek Wrocław,wywóz segmentów Wrocław,Wywóz wyposażenia mieszkań Wrocław, opróżnianie mieszkań po zbieraczach Wrocław,wywóz gabarytów Wrocław,likwidacja mieszkań Wrocław,opróżnianie mieszkań do gołych ścian Wrocław,odbiór starych mebli Wrocław,wywózka starych mebli Wrocław,wywózka mebli Wrocław,wywóz mebli po wyprowadzce Wrocław,Demontaż mebli Wrocław,Demontaż starych mebli Wrocław,wywiezienie starych mebli Wrocław,firma porządkowa Wrocław,wywóz mebli po lokatorach Wrocław,czyszczenie piwnic Wrocław,wywóz meblościanek Wrocław,wywóz segmentów Wrocław,wywóz wersalek Wrocław,wywóz kanap Wrocław,wywóz narożników Wrocław,demontaż mebli Wrocław,demontaż mebli na wymiar Wrocław,demontaż szaf przesuwnych Wrocław,Kto wywozi stare meble we Wrocławiu ? Wyniesienie mebli z mieszkania Wrocław,Transport mebli Wrocław.Przygotowanie mieszkań do remontu Wrocław.Opróżnianie mieszkań do remontu Wrocław.Wywóz zbędnych przedmiotów Wrocław.Wywóz mebli używanych Wrocław.Wywożenie mebli Wrocław.Likwidacja mieszkań Wrocław. .Opróżnianie domu cena, Wrocław, tel.607-698-310, wywóz, utylizacja. Zabieranie zbędnych rzeczy, wywożenie gratów z garażu, odgracanie pomieszczeń. Opróżnianie domów w wywozem wyposażenia. Czyszczenie mieszkań, lokali, pomieszczeń, z dywanów, materacy,wersalek, mebli z załadunkiem, utylizacja mebli , starego agd, kanapy, demontaż szafy, regałów, starych niepotrzebnych mebli. Likwidacja mieszkań we Wrocławiu, pomieszczeń, magazynów, wywóz gruzu, odpadów, po budowie, remoncie. Wyniesienie i zniesienie zbędnych rzeczy, śmieci.  Opróżnianie/odgracanie zagraconych mieszkań,domów,pokoi,pomieszczeń po zbieraczach Wrocław.Wywóz mebli używanych Wrocław.Wywóz zawartości mebli Wrocław. Wrocław,Dolny Śląsk http://graty-wywozimy.pl , TEL. 607-698-310
    • Ja akurat nie jestem za ścianą 3d. Ale co się komu podoba. Ja np. bardzo jestem za farbą ze światłocieniem
    • W normalnych instalacjach to żaden problem, bo do wyłącznika wprowadza się wszystkie przewody L,N i PE. I tak samo odprowadza, z tym że eNy i PE łączy się pod wyłącznikiem, na dnie puszki.   Uważam, że Autor nie ma szans poprawić tego własnoręcznie. 
    • Tak naprawdę wystarczy jakakolwiek piła z drobnymi zębami, którą da się ciąć na płaskiej powierzchni i dojść końcem do ściany. Różnica jest taka, że takimi będzie wygodniej. A coś czuję, że piły jeszcze mu się przydadzą.  W dzisiejszych czasach nawet w miarę przyzwoite narzędzia nie są drogie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...