Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Problemy z wodą w kranie - jak zmienić ciśnienie wody?


Recommended Posts

Domowe instalacje wodne dość często fundują mieszkańcom przykre niespodzianki w postaci niespodziewanych przerw w dopływie wody, ograniczeniem intensywności strumienia wody czy wręcz wybuchowego jej wypływu po odkręceniu kranu. Większość tych problemów dotyczy instalacji zasilanej miejskiej lub wiejskiej sieci wodociągowej, ale i przy indywidualnych źródłach zasilania również zdarzają się podobne problemy.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/104383-problemy-z-woda-w-kranie-jak-zmienic-cisnienie-wody

Link do komentarza
Komentarz dodany przez Adams:
A czy da się zmniejszyć ciśnienie wody w kranie, jeśli nie ma zaworów w miejscu podłączenia rur do sieci? Mam w toalecie osobną umywalkę, ale zawory są na rurach zasilających także łazienkę i nie mogę ich przykręcić, bo zmniejszyłoby się wszędzie ciśnienie, a ja chcę zmniejszyć tylko w kranie w WC. Czy da się jakoś regulować ciśnienie na samych podejściach wody po odkręceniu baterii?
Link do komentarza
14 minut temu, Zdaniem Czytelnika napisał:

 A czy da się zmniejszyć ciśnienie wody w kranie, jeśli nie ma zaworów w miejscu podłączenia rur do sieci? Mam w toalecie  

 

Tu naprawdę zupełnie nieważne jest co, kiedy i ile masz w toalecie, natomiast istotne jest to, jaka i czyja jest sieć wody, co jest na przyłączu, skoro nie ma zaworu, może jakaś fotrtka? I czy Ty jesteś w bloku, domu czy masz wodę z zagranicy.

a z tego tematu nie napisałeś nic.

Link do komentarza
2 godziny temu, Zdaniem Czytelnika napisał:

Komentarz dodany przez Adams:
A czy da się zmniejszyć ciśnienie wody w kranie, jeśli nie ma zaworów w miejscu podłączenia rur do sieci? Mam w toalecie osobną umywalkę, ale zawory są na rurach zasilających także łazienkę i nie mogę ich przykręcić, bo zmniejszyłoby się wszędzie ciśnienie, a ja chcę zmniejszyć tylko w kranie w WC. Czy da się jakoś regulować ciśnienie na samych podejściach wody po odkręceniu baterii?

To musisz odkręcić wężyki od baterii, albo perlator i włożyć kryzę do środka i zakręcić. 

Kryza to kawałek plastikowej podkładki, blaszki z otworem, albo np. moneta przewiercona.

https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-przeplywu-wody-kryza-do-sluchawki-1-2-9814493625

S5a7f8e99829942919e7de025839dda66t.jpg_6

 

https://allegro.pl/oferta/eko-ogranicznik-zuzycia-przeplywu-wody-kryza-3-szt-7163501675

EKO-OGRANICZNIK-ZUZYCIA-PRZEPLYWU-WODY-K

Link do komentarza

To jest bateria ścienna? W przypadku baterii stojącej (sztorcowej) z podłączeniem wężykami zawsze można dodać przed wężykami zawory. Jak się założy tradycyjne (a nie tylko odcinające) to można dowolnie regulować przepływ. Chodzi o coś takiego:

594867_1-3789739679.jpg

Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Czytelnik Adams zadał pytanie, retrofood poprosił o szczegóły instalacji, a Wy, już w ciemno radzicie...

Kryzowanie, wymiana zaworków... Ale gdzie, jak - nie jest istotne???

Adams olał temat, odpuście odpowiedzi...

Niech opisze, fotki wrzuci i dopiero wtedy JEST SENS udzielania odpowiedzi... czy nie???

 

Równie dobrze na jego "pytanie" mogę odpowiedzieć, że moja ciotka była sklepową...

Efekt jest identyczny...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...