Skocz do zawartości

Cieknący syfon w łazience, jakieś rady?


Recommended Posts

Napisano

Cześć Wszystkim!

Prosiłbym o pomoc, wyczyściłem syfon w łazience, po tym zauwazylem że cieknie z końcowej rurki, czy jest jakiś sposób na jego naprawienie? Uszczelkę sprawdziłem, jest w bardzo dobrym stanie, nie ruszana.

 

Cieknie jak ma zdjęciu.

 

Dziękuję za pomoc.

IMG_20240203_211907.jpg

Napisano

To musi być sprawa uszczelki...

Może źle ułożona, zawinięta przy montażu...

11 godzin temu, lukas91 napisał:

Uszczelkę sprawdziłem, jest w bardzo dobrym stanie, nie ruszana.

może źle, że nie ruszania... przy składaniu należy przesmarować czymś śliskim, np.płynem do zmywania... W ostateczności połączenie wysusz, uszczelkę otocz "wałeczkiem" silikonu i ponownie zamontuj, zaczekaj z godzinkę przed użyciem - niech silikon podeschnie...

Napisano

Też tak myślałem, uszczelka wygląda generalnie tak, jakby nic jej nie było, przed czyszczeniem nic się nie działo, dopiero jak wyciągałem, może zbyt gwałtownie rurkę zamiast okrężnie jak wkręcać to ja pchałem i coś zrobiła uszczelce. Po czyszczeniu i przed nie była wyciągana.

 

Tak wygląda mniej więcej. 

IMG_20240204_121222.jpg

IMG_20240204_121209.jpg

Napisano

Wygląda nieźle...

Może nie w tym kierunku ją włożyłeś?

 

Ta strona z drugiego zdjęcia powinna znaleźć się od strony zagięcia kolanka...

Ta z pierwszego - od strony wlotu do kolanka...

Napisano (edytowany)

Powiem tak, czyszcząc było cholernie dużo syfu w środku (myślałem że może coś trzymało i blokowało cieknięcie). Zauważyłem jedynie taką rzecz że rurka sama w sobie bardziej dolega np do dołu, a w górze widać lekki prześwit, mówię o otworze w kolanku gdzie jest ta uszczelka. Sama uszczelka nie była po czyszczeniu wyciągana stąd odpada kwestia źle włożonej uszczelki. Myślę nad tym by kupić kolanko z uszczelką i rurka widoczną na zdjęciu. Co o tym sądzisz?

 

Może jakieś inne rozwiązanie jest możliwe z połączeniem zamiast tego kolanka i tej rurki?

IMG_20240204_120704.jpg

IMG_20240204_121046.jpg

Edytowano przez lukas91 (zobacz historię edycji)
Napisano
20 minut temu, lukas91 napisał:

jakieś inne rozwiązanie

To jest najprostsze i najlepsze do czyszczenia okresowego... nie ma co kombinować to MUSI być szczelne!

Nie wiem jak zdalnie Ci doradzić...

Kup to kolano - jeśli Ci się uda -  i może to załatwi sprawę doszczelnienia...

Moim zdaniem - uszczelka jest nie ten tego...

Napisano

Zatem kupię kolanko fi 32 mm bo widzę że takie standardy są, i je podmienie. Kurde, najlepsze jest to że jak tego nie rozbierałem to było ok, potem składam i takie kwiatki.

 

Napisano

Uszczelki z czasem twardnieją i jak się je porusza/wyciągnie, to już w "nowym" miejscu się nie dopasują.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Napisano

Być może tak, no mówię ja tylko rozebrałem do kolanka i wyczyściłem, po czym składając widzę jak kropelka wydobywa się z pod łączenia rurki i kolanka, możliwe że po prostu coś zostało naruszone, a może sama rurka która idzie do kolanka jest walnięta, choć nic z tego bo zmieniałem stronami i to samo..

Napisano

Równie dobrze może być jakieś mikropękniecie któregoś z elementów. W piwnicy mi tak ciekło po kropelce, może litr na miesiąc, a że w piwnicy wilgotno, to sobie kapało do wiadereczka i nie mogłem dojść skąd. Kolanko było wzdłuż pęknięte przed kołnierzem i sobie kapało.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Napisano

Dokupić jakiekolwiek nowe kolanko o tych samych wymiarach, wymienić i najpewniej będzie po problemie. To wydatek kilku złotych, więc nie ma sensu się z tym męczyć. Czasem wystarczy drobne odkształcenie gniazda lub uszczelki, albo utrata przez nią elastyczności i zaczyna przeciekać. Wcześniej pewnie brud wszystko zalepił i doszczelnił. 

PS. Najpierw można spróbować przełożyć samą uszczelkę z nowego kolanka. I koniecznie smarować uszczelki pastą poślizgową, ewentualnie smarem silikonowym, jak się nie ma pasty. 

Napisano

I chyba tak zrobię, koszt nieduży a robota szybko pójdzie. Też myślałem że brud zaślepił i stad np od dołu nie ciekło bo nie było jak, a po czyszczeniu jeszcze gorzej :)

Napisano

Problem rozwiązany. Musiałem dokupić kolanko 45 stopni 32 mm i rurkę by dociac, trochę jeszcze zabawy miałem bo ciekło z innej strony ale się udało. Dodatkowo mam pytanie to co jest na zdjęciu, zbyt duże ciśnienie wody powoduje że ten korek wyskakuje i wylewa się woda. Jakaś rada czy tak ma być?

IMG_20240205_182007.jpg

Napisano (edytowany)
3 godziny temu, lukas91 napisał:

Rozumiem, tylko np nie mogę dać na maksa ciśnienia wody bo wywali korek i zaleje z tyłu, wcześniej takich akcji nie było.

Załóż kawałek folii albo z coś z materiału na króciec  i dopiero zaciągnij opaskę na tej folii, na tych zębach.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Powiedz to tym w bloku, co malowali pokój.     Też pytałem grok-a i zalecał odwożenie do PSZOK-u (oczywiście, oddzielne postępowanie z brudami niebezpiecznymi), ale co drugie zdanie zalecał zapoznanie się z zasadami lokalnymi segregacji, bo mogą to regulować odmiennie. Do doopy więc z takimi zasadami, które w każdej gminie mogą być inne. Naprawdę, mam dość robienia doktoratu z segregacji odpadów przy każdej dupereli. Kiedy wreszcie producenci zaczną oznaczać wyroby i ich opakowania jakimiś kodami, żeby nie mieć wątpliwości w tym zakresie? To producent wie jakie materiały wchodzą w skład i co się z nimi da zrobić. Dlaczego ten obowiązek zrzuca na mnie i to bez wynagrodzenia?
    • Czemu, przecież nikt  Cię nie zmusza, żeby bujać się do  PSZOK z jedna para rękawic po malowaniu. Wrzucasz do reklamówki i leży w garażu, aż się uzbiera odpowiednia porcja odpadów do samodzielnego wywozu. Wywieziesz razem z tekstyliami, ale w osobnym worku, albo z meblami, elektroodpadami, oponami lub innymi odpadami, których nie odbierają na miejscu. Trzeba tylko w głowie sobie to zakodować.         
    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
    • Jeśli ktoś jest uczulony na jad pszczół to nie chodzi boso i ma pod ręką autostrzykawkę z adrenaliną.      Nawet angielskie uniwersytety zaczynają rezygnować z dwustuletnich, równiutko wystrzyżonych trawników, żeby nie odstręczać od siebie młodych talentów, zainteresowanych ochroną planety.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...