Skocz do zawartości

Sufit podwieszany


vlad1431

Recommended Posts

Zakładam nowy wątek, bo mam wrażenie że większa jego skuteczność.

 

Zabieram się w sobotę za sufit podwieszany. Mały pokój, niecałe 9m2. Na suficie są trzy krokwie po 15cm, długie na 3.45m. Jedna środkiem, po dwie przy ścianach, szerokość sufitu 2.5m, czyli odległość między krokwiami będzie 1m z małym hakiem. Jakoś od początku się nastawiałem, że na tej jednej krokwi przy tak małym suficie będzie się to trzymało. Ale kolega, który będzie mi robił dwa większe pokoje mówi, że metr to jest za dużo. W najgorszym wypadku będę musiał dokręcić po jednej krokwi. Co sądzicie?

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza

Prościej, ale do drzewa nigdy nie mam zaufania jeśli chodzi o stałość wymiarów. Drewno pracuje w różnych warunkach atmosferycznych. Dlatego drewno stosuje się tam, gdzie takie drobne różnice nie grają roli. Z tego powodu stelaż sufitowy lepiej robić z profili giętych, masz wtedy pewność. I oczywiście, metr między mocowaniami dla g/k to "nieco" za dużo.

Link do komentarza

Z cegły. Kantówki 7/14 już kupione, profile też, także jutro trzeba będzie trochę podkuć, żeby te kantówki obsadzić i możemy kręcić profile. W sumie za wszystko zapłaciłem 270zł, profile wziąłem droższe 0.6, a nawet nie wiedziałem, niecałe 10 min drogi od domu mam producenta profili. Kantówki w sumie też tanie, 13zł za metr. Udało się kombiakiem bez problemu przewieźć. Kumpel mi doradził, że nawet jak chcę zrobić krzyżowy, to metr to jest za szeroko, także w sumie za niewielką kase będzie zrobione tak, że mam nadzieję nie będę się martwił że coś spęka.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza
 
No to najpierw profil przyścienny Ud dookoła a potem główny sufitowy CD60 co poł metra.
Główne będą co 40, czyli 4 na płytę. Najgorsze, że te cegły były murowane tak co najmniej po 0.7, nie wiem jeszcze co tam będziem podkładać, bo inaczej fale Dunaju. Chyba trzeba będzie w najgorszym wypadku łaty ciąć i podkładać.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza
23 godziny temu, vlad1431 napisał:

Zakładam nowy wątek, bo mam wrażenie że większa jego skuteczność.

Zabieram się w sobotę za sufit podwieszany. Mały pokój, niecałe 9m2. Na suficie są trzy krokwie po 15cm, długie na 3.45m. Jedna środkiem, po dwie przy ścianach, szerokość sufitu 2.5m, czyli odległość między krokwiami będzie 1m z małym hakiem. Jakoś od początku się nastawiałem, że na tej jednej krokwi przy tak małym suficie będzie się to trzymało. Ale kolega, który będzie mi robił dwa większe pokoje mówi, że metr to jest za dużo. W najgorszym wypadku będę musiał dokręcić po jednej krokwi. Co sądzicie?

Nie ma takiej potrzeby.

Możesz zrobić sufit bez jakichkolwiek  wieszaków,  albo przyczepić sobie te kilka sztuk dla oka żebyś się lepiej poczuł.:takaemotka:

 

Nie będę pisał jak to zrobić, bo dużo wiedzy trzeba przelać.

Masz tu pomagiera.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...