Skocz do zawartości

Wyznaczanie poziomu 0


NowyNowicjusz88

Recommended Posts

Witam,
Jestem na etapie projektu domu, sama bryła jest już wybrana i usytuowana na działce ale mam problem z ustaleniem poziomu 0 na działce. Wjazd do garażu jest prostopadle do drogi gminnej, sama droga idąca wzdłuż domu na całej długości domu ma spadek około 1m. Czy moglibyście doradzić, które z zaproponowanych ustawień będzie lepsze? 

Ustawienie_1.pdf Ustawienie_2.pdf

usyt.png

Edytowano przez NowyNowicjusz88 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, NowyNowicjusz88 napisał:

Witam,
Jestem na etapie projektu domu, sama bryła jest już wybrana i usytuowana na działce ale mam problem z ustaleniem poziomu 0 na działce.

Wyznaczenie poziomu zero należy do zakresu prac geodety. 

W najbliższej okolicy szuka się  punktów referencyjnych, tzn.  utwardzonej drogi, studzienek wodociągowych etc. Geodeta winien  wpisać to do dziennika budowy i wg tego zakończyć pomiary, wytyczanie budynku.

Link do komentarza

A zastanawiał się Pan nad odbiciem lustrzanym tego projektu, garaż byłby po drugiej stronie, teraz zdaje się że jest od południa.

W ogóle niekorzystne jest  posiadanie garażu w bryle budynku mieszkalnego, garaż może przylegać do budynku, ale powinien być zdylatowany stroną przylegającą do niego, styropianem 10-15cm.  

Link do komentarza

Przecież to zależy od warunków gruntowych - ja mam 15 cm powyżej poziomu chodnika na ulicy żeby nie robić schodów a taras mieć na poziomie ogrodu.
Więc słowo 'trzeba" jest zbyt kategoryczne :D

U autora postu występuje duża różnica wysokości na samej działce, na dodatek ma bardzo dziwnie dom ustawiony, więc tutaj poziom zero wyznaczałabym względem tego, jak spływa woda po opadach - i ulicą i z działek sąsiednich - aby nie lała się do garażu. Ale jak wyniesie garaż o 30 cm względem rzędnej 246,5 , to w sumie taras będzie miał aż 1,5 m nad ogrodem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...