Skocz do zawartości

rura z kotła dwufunkcyjnego do rozdzielacza


cordi

Recommended Posts

Napisano
Witam.
Czy można zastosować rurę pex/al/pex do połączenia dwufunkcyjnego kotła gazowego z rozdzielaczem do c.o., opcjonalnie c.w.u. Na początku myślałem o rurze Cu ale przecież temp. na wyjściu z pieca nie będzie przekraczc 70*C. Proszę o opinie na ten temat.
Pozdrawiam.
Napisano
Witam.Jestem w trakcie montażu pieca i doszedłem do wniosku z chydraulikiem że do rozdzielacza jedziemy mosiądzem drogo ale dobrze tym bardziej ze bede montował grzejniki aluminiowe
Napisano
Cytat

Witam.
Czy można zastosować rurę pex/al/pex do połączenia dwufunkcyjnego kotła gazowego z rozdzielaczem do c.o., opcjonalnie c.w.u. Na początku myślałem o rurze Cu ale przecież temp. na wyjściu z pieca nie będzie przekraczc 70*C. Proszę o opinie na ten temat.
Pozdrawiam.


Przy obecnych wymaganiach ochrony cieplnej budynków temperatura na wyjściu pieca nie powinna przekraczać 50-60 stopni czyli można użyć każdego materiału instalacyjnego dopuszczonego do handlu,należy pamiętać że im wyższa temp na piecu tym mniejsza żywotność instalacji z tzw plastiku. Bob
Napisano
Zgadza się.Wykonałem dziesiątki takich połączeń z rur z tworzywa.
Miedź daję się przy kotle węglowym.
Cytat

Witam.Jestem w trakcie montażu pieca i doszedłem do wniosku z chydraulikiem że do rozdzielacza jedziemy mosiądzem drogo ale dobrze tym bardziej ze bede montował grzejniki aluminiowe


Chyba miedzią?
A tak w ogóle to dlaczego?kocioł jest węglowy?bo jeśli nie,to miedź jest bez sensu.Za drogo.
A już zupełnie nie rozumiem tego zdania;
Cytat

do rozdzielacza jedziemy mosiądzem drogo ale dobrze tym bardziej ze bede montował grzejniki aluminiowe


Zakładając,że mosiądz jest pomylony z miedzią,to znaczyło by że miedź jest lepsza do grzejników aluminiowych?W pewnych warunkach jest bardzo szkodliwa.
Gdyby jednak nie było pomyłki i te rury miały by rzeczywiście być z mosiądzu,to już w ogóle nic nie rozumiem.Po co?To już stalą było by i trwale i zdecydowanie taniej.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Witam.Jestem w trakcie montażu pieca i doszedłem do wniosku z hydraulikiem że do rozdzielacza jedziemy mosiądzem ? icon_biggrin.gif drogo ale dobrze tym bardziej ze bede montował grzejniki aluminiowe


Jakaś masakra się szykuje.Bez znajomości rzeczy nie należy łączyć rur miedzianych z grzejnikami aluminiowymi/grozi korozja kontaktowa/Bob icon_biggrin.gif
Napisano
Cytat

Jakaś masakra się szykuje.Bez znajomości rzeczy nie należy łączyć rur miedzianych z grzejnikami aluminiowymi/grozi korozja kontaktowa/Bob icon_biggrin.gif


Mam nadzieję,że powyższe jest zwykłym nieporozumieniem.Korozja kontaktowa w instalacji miedzianej i grzejn. aluminiowych jest prawie nie możliwa do osiągnięcia,bo złączki będące w sprzedaży nie dają możliwości kontaktowego połączenia pomiędzy tymi metalami.
Co najwyżej może zachodzić reakcja pomiędzy tlenkami tych metali krążącymi w wodzie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli schody prowadzą  do pomieszczenia technicznego lub gospodarczego, przepisy dopuszczają węższe rozwiązania.
    • Żadne z powyższych, trzymamy się projektu  Dzięki za komentarz, też jesteśmy przerażeni uwierz Po kilku dniach od zalania stropu, rozbieramy jego boczne szalunki. Łatwa praca, choć nie tak przyjemna jak podlewanie czyli pielęgnacja betonu. Zima coraz bliżej, oby tylko nie sypnęło teraz śniegiem i nie było mrozu. Wiadomo, że strop musi odstać swoje zanim będziemy ściągać stemple.    
    • I takie schody zrób. One się zakończą pod sufitem.  A belek nie ruszaj, będziesz miał motywację do dbania o wagę, żeby się zmieścić między belkami. 
    • Pytanie jest takie, że jeżeli tak to wykonam czy będzie dobrze? Rozstaw między belkami mam 62 cm, według prawa schody muszą mieć szerokość biegu min 80 cm, dlatego muszę to w jakiś sposób poszerzyć. Chyba że jest inna opcja która pozwoli na wykonanie węższych schodów.
    • Cześć, Widzę na forum sporo pytań od osób z naszego województwa, które mają problem ze znalezieniem wolnej i solidnej ekipy do wylewek. Często firmy z dużych miast nie chcą jechać na "prowincję", albo liczą sobie kosmiczne stawki za dojazd. Chciałem polecić firmę ZAMBUD, która robiła u mnie wylewki. Co ważne – robią kompleksowo: Dom: Wylewki maszynowe z mixokreta (zacierane mechanicznie na gładko, poziomowane laserowo). Garaż/Warsztat: Posadzki przemysłowe (beton utwardzany powierzchniowo – "talerzowany"). Rozmawiałem z właścicielem i potwierdził, że obsługują całe województwo kujawsko-pomorskie bez wyjątków. Wrzucam listę miejscowości, gdzie na 100% dojeżdżają (pytałem o to, bo polecałem ich też rodzinie w innych powiatach), może komuś ułatwi to szukanie: Główne miasta: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław. Mniejsze miasta i miasteczka (dojeżdżają bez problemu): Aleksandrów Kujawski, Barcin, Brodnica, Brześć Kujawski, Chełmno, Chodecz, Ciechocinek, Dobrzyń nad Wisłą, Gniewkowo, Golub-Dobrzyń, Górzno, Izbica Kujawska, Jabłonowo Pomorskie, Janikowo, Kamień Krajeński, Kcynia, Koronowo, Kowal, Kowalewo Pomorskie, Kruszwica, Lipno, Lubień Kujawski, Lubraniec, Łasin, Mogilno, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nieszawa, Nowe, Pakość, Piotrków Kujawski, Radziejów, Radzyń Chełmiński, Rypin, Sępólno Krajeńskie, Skępe, Solec Kujawski, Strzelno, Szubin, Świecie, Tuchola, Wąbrzeźno, Więcbork, Żnin. Moja opinia: Robota zrobiona czysto, szybko i co najważniejsze – równo (pod panele nie trzeba było lać samopoziomu). Mają własny sprzęt, pompy i zacieraczki. Dojazd w dowolne miejsce w Kujawsko-Pomorskim nie stanowił dla nich problemu, a pomiar i wycenę zrobili gratis. Jak ktoś szuka konkretnych fachowców w naszej okolicy, to śmiało dzwońcie do ZAMBUD. Pozdrawiam!  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...