Skocz do zawartości

cordi

Uczestnik
  • Posty

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

cordi's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witam. Czy można zastosować rurę pex/al/pex do połączenia dwufunkcyjnego kotła gazowego z rozdzielaczem do c.o., opcjonalnie c.w.u. Na początku myślałem o rurze Cu ale przecież temp. na wyjściu z pieca nie będzie przekraczc 70*C. Proszę o opinie na ten temat. Pozdrawiam.
  2. Witam. A ile ta ekipa wzięła za m2, pytam, bo rozglądam się za firmą.
  3. Jednak uważam, że taka instalacja cwu jest bardzo praktyczna. Jeżeli ktoś ma miejsce i parę zł. więcej, to czemu nie. Co do otulin, to poczytałem, posprawdzałem i kolega adamis przekonał mnie w 100% (dzięki). I jeszcze pytanie dotyczące pieca. Skoro w projekcie mam dwufunkcyjny piec gazowy z zamkniętą komorą spalania o mocy 18 kW, to czy jak kupię piec o mocy 20 lub 24 kW, to będzie miało jakieś znaczenie (np. w zużyciu gazu)? I na którą moc patrzeć przy kupowaniu, na moc do co czy cwu? Pozdrawiam
  4. Pozwolę sobie niezgodzić się ze słowami przedmówcy. Koszt zwykłego rozdzielacza, to max. kilkadziesiąt zł., rury pex są w miarę tanie, co zyskujemy: - w przypadku zasilania cwu z pieca na paliwo gazowe (bo tego m.in. dotyczy wątek), uzyskujemy bezpośredni pobór ciepłej wody w dany punkt, pomijając przesył do dalszych "odbiorników" (po drodze), - równomierne zasilanie punktów poboru w przypadku korzystania z cwu np. w kuchni i łazience. Co do izolowania rur pex/al/pex otulinami z pianki, to fachowcy uważają, że nie ma takiej potrzeby jeśli rury te kładziemy w styropianie w posadzce, to samo wyczytałem na stronie jednego z producentów (wystarczy sam peszel). Pozdrawiam.
  5. A co szanowni koledzy sądzą na temat wykonania cwu i zimnej na rozdzielaczach ?
  6. Dziękuję, jeszcze trzy pytania. Czy można podłączyć do jednego rozdzielacza parter i piętro ? Czy zaprojektowany kocioł dwufunkcyjny (bo taki chciałem) o mocy 18 kW wystarczy (pow. użytk. ok.120 m2) ? Czy w tej instalacji można zamontować grzejniki z bocznym zasilaniem, bo niechciałbym żeby coś wyłaziło z podłogi (przy zasilaniu dolnym) ?
  7. Dzień dobry wszystkim fachowcom. Zwracam się z prośbą o pomoc i doradzenie w sprawie ogrzewania domku. Jestem w trakcie budowy, ogrzewanie ma być gazowe, rury pex/al/pex i grzejniki stalowe. Chciałbym za piecem zamontować rozdzielacz na parter i poddasze. Wiem, że rury takie można puścić najkrótszą drogą, np. w posadzce, wiem także, że łączeń rur, trójników nie można zalewać. Proszę poradźcie mi Panowie jakie średnice powinny mieć rury doprowadzające wodę i gałązki do grzejników, w którym momencie należy przejść na inną średnicę rury i czy np. trójniki, łączniki można "schować" w bruździe w ścianie. Domek ma ok. 120 m2. Załączam rysunek (te rude prostokąty to grzejniki). http://img140.imageshack.us/my.php?image=ogrzewaniehc7.jpg
×
×
  • Utwórz nowe...